Viyana Katmandu Uçak Bileti,Viyana Katmandu Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Viyana Katmandu Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
19.Eki.2021.Sal
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Viyana Schwechat Havalimanı
Viyana’nın 18 km uzağında konumlanan Schwechat kasabasında bulunan Viyana Schwechat Uluslararası Havalimanı, Avrupa’nın en gelişmiş ve en büyük havalimanlarından biridir. Havalimanından şehir merkezine hareket eden çok sayıda toplu taşıma seçeneği bulunmaktadır.

Otobüs
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda otobüs kullanmak isteyen yolcular için istasyonda 3 hat mevcuttur ve toplamda 10 durak bulunmaktadır. Merkeze ulaşım sağlamak için Morzinplatz-Schwedenplatz hattından gün içerisinde 04:45 – 01:15 saatleri arasında yolcu taşıyan araçlarla şehir merkezine 20-25 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren

S-BAHN
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda hem ucuz hem de hızlı olanak sağlayan S-Bahn S7 Ekspres trenini kullanabilirsiniz. 05:18 – 00.18 saatleri arasında yolcularını taşıyan trenler, terminal binasının altındaki istasyonlardan hareket etmektedir. Aksi yöndeki güzergâh içinse 04:36 – 23:36 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

RailJet
Avusturya Ulusal Demir Yolları’na ait olan trenler, havalimanından şehre ulaşmak isteyenler için hızlı tren seferleri olarak hizmet vermektedir. Havalimanından kalkan trenler 06:33 – 23.03 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır. Aksi yönündeki güzargah için seferler 07:00 – 22:00’a kadar sürmektedir.

CAT
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda diğer yol ise CAT demiryolu aracıdır. St. Stephen’s Katedrali’nin kısa mesafesinde olan Mitte İstasyonu’na 15 dakikada ulaşım sağlamaktadır. Trenler havalimanından 06:09 – 23:39 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır.

Taksi
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda taksi tercih edebilirsiniz. Sıra beklemeden taksiye binmek ve yolculuk etmek istiyorsanız uçuşunuzdan önce belli bir ücret karşılığında rezarvasyon yapabilirsiniz. Taksi ücretleri 25 ile 30 Euro arasına sabilenmiş durumdadır.

Araç Kiralama
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Katmandu Ucuz Uçak Bileti

Katmandu ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Katmandu’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Katmandu’nun eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Katmandu’yu ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Katmandu ziyaretlerinden önce Katmandu ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Katmandu uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(NP)672
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
Nepalce
 
Telefon Kodu
1

KATMANDU HAKKINDA

Uzak Doğu ülkelerinden biri olan Nepal’in başkenti ve en büyük şehri olan Katmandu’ya ilk yerleşim M.Ö. 100 yıllarına dayanmaktadır. Katmandu Vadisi üzerine kurulan şehir Güney Asya Bölgesel İşbirliği Örgütü’nün de merkezidir. Ülkenin turizm yataklarından biri olan Katmandu, aynı zamanda ekonomik anlamda da bir merkez noktasıdır. 2000 yılın üstünde kültürel bir zenginliğe sahip olan Katmandu’da yıl içerisinde dini ve kültürel çok sayıda festival ve etkinlikler gerçekleşmektedir. Hindu ve Budizm geleneklerinin oldukça yaygın olduğu bu şehirde, farklı dinler ve inançlar olmasına rağmen sini açıdan bir bütün sağlanmıştır. Çok sayıda tapınağın, tarihi eserin ve doğal güzelliğin bulunduğu Katmandu ziyaretçilerini farklı bir atmosfer ile karşılamaktadır. 2015 yılında gerçekleşen 7.8 depremi ile sarsılan ve büyük bir darbe alan şehir zaman içerisinde toparlamış ve gelişmeye devam etmiştir. Siz de en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Tribhuvan Uluslararası Havalimanı
Nepal’in başkenti Katmandu’da bulunan Tribhuvan Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinden 6 km uzaklıkta yer almaktadır. Tribhuvan Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine shuttle, taksi ve araç kiralama gibi hizmetlerden yararlanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi
Tribhuvan Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Tribhuvan Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Pashupatinath (Ölü Yakma Tapınağı)
Boudhanath
Swayambhunath (Maymun Tapınağı)
Thamel
Durbar Meydanı
Asan & Indra Market
Bhaktapur
Patan
Gardens of Dreams
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Nepal’in başkenti Katmandu’da yazları muson sıcak iklimi hâkim iken kışları oldukça sert ve soğuk geçmektedir. Bu nedenle şehri doya doya gezmek için en uygun zaman dilimi bahar aylarıdır. Farklı bir deneyim yaşamak isteyen ziyaretçiler en uygun Katmandu uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Pirincin ve köri sosunun çok sık kullanıldığı Nepal mutfağında, farklı baharatlar az az kullanılmakla birlikte değişik bir karışım ile sunulmaktadır. Etnik kökeni, kültürel çeşitliliği ve çeşitli yemek kültüründen oluşan oldukça zengin bir mutfak olan Katmandu mutfağında Samaybaji, Thukpa, Sekuwa, Haku Chhoila, Tongba, Sukutili Salata ve Dhindo gibi lezzetlerin tadın bakmak için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.