Giriş Yap & Üye Ol
TRY
  • seyahatlerim
  • rezervasyonlarım
  • rezervasyon kontrol
  • iptal & iade işlemleri
  • sıkça sorulan sorular
  • hakkımızda
  • Ucuzucur.com blog
  • iletişim
7/24 Uçak Bilet Hattı 0850 302 22 82
Türkiyenin en büyük uçak bileti sitesi!
yeni yılda sen nereye istersen oraya!
Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
18.Oca.2020.Cts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Diyarbakir Uçak Bileti ve Diyarbakir Hakkinda

Diyarbakir uçak bileti satin alarak tarihin derinliklerinde seyahat edebilir ve Güneydogu Anadolu cografyasinin muhtesem güzelliklerine taniklik edebilirsiniz! Diyarbakir; Güneydogu Anadolu bölgesinde yer alan ve bölgenin en önemli sehirlerinden bir tanesidir. Tarihi ve dogal güzellikleri ile yil içinde yogun bir sekilde ziyaretçi alan Diyarbakir köklü egitim kurumu olan Dicle Üniversitesi sayesinde de çok sayida ziyaretçi agirlar. Diyarbakir’i ziyarete gelen bireylerin çogu sehre Diyarbakir uçak bileti satin alarak gelir. Diyarbakir; 2 milyona yakin nüfusa sahip oldukça önemli bir sehirdir. Sehirde bulunan Ulu Camii, Mesudiye Medresesi ve Atatürk Evi gibi yapilar sehre gelenlerin sik ziyaret ettigi yerlerdendir. Sehrin etrafini çevreleyen surlar da görülesi mekânlar arasindadir. Diyarbakir’da karasal iklim görülür. Bu nedenle Diyarbakir uçak bileti satin alarak sehre gelmek isteyenlerin ilkbahar ve sonbahar aylarini tercih etmeleri gerekir. Zira yaz aylari kavurucu sicaklar dolayisi ile bunaltici geçer. Sehri ziyarete gelenlerin kalabilecegi pek çok otel ve konaklama merkezi de bulunur.

 

Diyarbakir Havalimani ve Ulasim

1952 yilindan beri hizmet veren Diyarbakir havalimani hem bölgenin hem de ülkemizin en eski havalimanlarindan bir tanesidir. Geçtigimiz yillarda yenilenen terminal binasi ile daha modern bir görüntüye kavusan Diyarbakir havalimani dis hatlarda da hizmet vermeye baslamistir. Ülkemizde havalimanlari konusunda kitlik yasandigi dönemde bölgedeki sehirlerde yasayan insanlarin yogun bir sekilde kullandigi Diyarbakir havalimani sivil-askeri niteliktedir. Diyarbakir sehir merkezinden yaklasik olarak 11 kilometre mesafede bulunan Diyarbakir havalimanindan sehir merkezine ulasim oldukça basittir. Siz de Diyarbakir uçak bileti alarak Diyarbakir’a gelmek istiyorsaniz ulasim konusunda problem yasamayacaginizi bilmelisiniz.

 

Taksi

Diyarbakir sehir merkezine 11 kilometre mesafede bulunan havalimanindan sehre ulasmak istediginizde yaklasik 50 TL ücret ödemeniz gerekir. Oldukça konforlu bir ulasim yöntemi olan taksi hizmeti ile dilediginiz adrese yaklasik 20-25 dakikalik bir yolculuk sonrasinda ulasabilirsiniz.

 

Otobüs

Diyarbakir Büyüksehir Belediyesi tarafindan tahsis edilen otobüslerle gerçeklestirilen seferler sayesinde uçus saatlerine bagli olarak ulasim saglanir. Diyarbakir uçak bileti ile Diyarbakir’a gelen bireyler sehir merkezine ulasim konusunda oldukça ekonomik bir seçenek olan otobüs seferlerini tercih edebilir.

 

Araç Kiralama

Diyarbakir havalimani iç ve dis hatlar terminallerinin çikis kisminda bulunan araç kiralama bürolarindan araç kiralayarak dilediginiz lokasyona ulasim saglayabilirsiniz. Burada ödeyeceginiz ücret araç ve firmalara göre degiskenlik gösterir.