Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
7/24 Uçak Bilet Hattı 0850 302 22 82
Türkiyenin en büyük uçak bileti sitesi!
yeni yılda sen nereye istersen oraya!
Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
18.Oca.2020.Cts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi
Adana Ucuz Uçak Bileti

Adana ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Adana’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Adana’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Adana’ya ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Adana ziyaretlerinden önce Adana ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Adana uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

Adana Hakkında

Adana, Toros Dağları’nın güneyinde ve Seyhan Nehri’nin kıyısında bulunan bir kenttir. 2016 yılının sonunda yapılan nüfus sayımına göre Türkiye’nin en büyük altıncı kenti olan Adana’nın toplamda 15 tane ilçesi bulunmaktadır. Hitit İmparatorluğu döneminde Kizzuvatna krallığının Adanya Uru isimli şehrinden üretilen Adana, Homeros’un İlyada eserinde de Adana olarak anılmaktadır. Akdeniz’in en önemli şehirlerinden olmakla birlikte ziyaretçilerine tarihi eserleri ve doğal güzellikleri ile muhteşem deneyimler sunuyor. Ayrıca maden zenginliği bakımından Türkiye’de dördüncü sırada yer alan Adana; demir, krom, kurşun, çinko ve manganez gibi maden yataklarına da sahiptir.

 • NASIL GİDİLİR?

Adana Şakir Paşa Havalimanı Hakkında

Adana Şakir Paşa Havalimanı, Adana’nın Çukurova ilçesinde bulunmaktadır. Havalimanı konumu nedeni ile Mersin ve Osmaniye şehirlerine gelen kişilerin de uğrak noktası haline gelmektedir. Şehir merkezine oldukça yakın bir konumda olan Şakir Paşa Havalimanı, ülkemizde yolcu taşıma sıralamasında altıncı sırada yer almaktadır. Bunun dışında Şakir Paşa Havalimanı sivil kategoride hizmet veren bir havalimanıdır. Şehir merkezine 5 km uzaklıkta yer alan havalimanı yolcularına toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri sunmaktadır.

Belediye Otobüsü

Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşan yolcular 135 – 159  – 250 – 252  sefer sayılı belediye otobüsleri ile şehir merkezine yaklaşık 40-50 dakikada kolaylıkla ulaşabilirler.

Minibüs ve Dolmuş

Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine giden dolmuş ya da minibüslerin otobüslere göre daha sık sefer yapmaktadır. Minibüs ve dolmuşlarla şehir merkezine 30-40 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım gerçekleştirmek istiyorsanız yaklaşık 30-40 TL civarı ücret ödeyip 15-20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Adana Şakirpaşa Havalimanı'ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

 • NERELERİ GEZMELİ?

Topraklarında yüzyıllardır tarihin izlerinin süregeldiği Adana, tarihi değerleri ve eserleri ile olduğu kadar doğal güzellikleri ile de görülmeye değer bir şehrimizdir. Tarihi dokusunu uzun süredir koruyan Adana’nın sokaklarında gezerken tarihin o tozlu kokusunu içimize çekmek mümkün.

Görülmesi Gereken Yerler

►Adana Merkez Sabancı Cami
►Adana Ulu Cami
►Dilberler Sekisi
►Adana Tren İstasyonu
►Adana Etnografya Müzesi
►Çoban Dede Parkı
►Adana Kalesi
►Adana Sinema Müzesi
►Kazancılar Çarşısı
►Büyük Saat Kulesi
►Bebekli Kilisesi
►Atatürk Evi ve Müzesi
►Taş Köprü
►Anazarva Kalesi ve Antik Kenti
►Feke Kalesi
►Seyhan Barajı
►Şar Antik Kenti

 • NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Adana iklim açısından bakıldığında aslında her dönem gidilebilecek bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. Akdeniz iklimini barındıran bu şehir, yazları oldukça sıcak olmakla birlikte kışları soğuk ve yağışlıdır. Adana’nın doğal güzelliklerinin tadını çıkarabilmek için en uygun dönem bahar aylarıdır.

 • NE YENİR NE İÇİLİR?

Adana genel olarak kendine özgü mutfak tarzı ile adından söz ettirmektedir. Türkiye’nin gastronomi başkentlerinden biri de olan Adana’da Adana kebabı, ciğer ve şırdan dolmasının yanı sıra içli köfte, analı kızlı, Fellah köftesi ve süllüm de denenmesi gereken lezzetlerin başında gelmektedir.