Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Adana Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
23.Tem.2024.Sal
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi
Adana Ucuz Uçak Bileti

Adana ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Adana’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Adana’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Adana’ya ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Adana ziyaretlerinden önce Adana ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Adana uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.
 
Ülke Kodu
TR (052)
 
Priz Tipi / Voltaj
220V - 50HZ
 
Resmi Dil
Türkçe
 
Telefon Kodu
322
 
Toplu Taşıma
10 TRY
 
Yemek Fiyatları
46 TRY

ADANA HAKKINDA

Türkiye’nin Akdeniz kıyısında yer alan Adana, ülkenin en kalabalık 6. ili olmuştur. Tarihi 3000 yıl öncesine dayanan şehir, Akdeniz kıyısından 30 km kadar iç kısımda yer alıp Seyhan ve Ceyhan nehirleri ile beslenmektedir. Tarıma elverişli bir yapıya sahip olan kent, geniş ve düz bir arazi üzerinde konumlanmaktadır. Hitit İmparatorluğu döneminde Kizzuvatna krallığının Adanya Uru isimli şehrinden üretilen Adana adı, Homeros’un İlyada eserinde de Adana olarak anılmaktadır. Antik Yunan efsanesine dayalı başka bir hikayesinin olduğu söylenen Seyhan ve Ceyhan alanına Adana bölgesini kuran topluluğun başındaki Uranus’un oğulları Adanus ve Sarustan geldiği düşünülmektedir. İlerleyen yıllarda ise pek çok medeniyet tarafından işgale uğrayan ve çok sayıda savaş sahnelerine tanıklık eden Adana’ya Türklerin ilk girişinin 14. yüzyıla kadar uzandığı düşünülmektedir. Türkiye’nin sanayileşen şehirleri arasında birinci sırada yer alan Adana, maden zengini olarak da adından sıkça söz ettirmiş olup krom, demir, çinko gibi çok sayıda maden yatağına sahiptir. Dünyanın birçok şehri ile kardeş şehir olarak seçilen Adana, yıllar içinde bünyesinde barındırdığı çok sayıda medeniyetin de izlerini günümüzde hala taşımaktadır. Adana Akdeniz’in en önemli şehirlerinin arasında bulunmakla birlikte ziyaretçilerine tarihi eserleri ve doğal güzellikleri ile muhteşem deneyimler sunuyor. Siz de yıl içerisinde en uygun fiyatlar ile satın alabileceğiniz Adana uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden bulabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Adana Şakirpaşa Havalimanı
Adana’nın işlek havalimanı olan Adana Şakirpaşa Havalimanı, Çukurova ilçesinde yer almaktadır. Şehir merkezine 5 km uzaklıkta yer alan havalimanı toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri sunmaktadır. 

Belediye Otobüsü
Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşan yolcular 135 ve 159 sefer sayılı belediye otobüsleri ile şehir merkezine yaklaşık 40-50 dakikada kolaylıkla ulaşabilirler. 

Minibüs ve Dolmuş
Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine giden dolmuş ya da minibüslerin otobüslere göre daha sık sefer yapmaktadır. Minibüs ve dolmuşlarla şehir merkezine 30-40 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. 

Taksi
Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım gerçekleştirmek istiyorsanız yaklaşık 30-40 TL ücret ödeyip 15-20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama
Adana Şakirpaşa Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Adana Merkez Sabancı Cami
Adana Ulu Cami
Dilberler Sekisi
Adana Tren İstasyonu
Adana Etnografya Müzesi
Çoban Dede Parkı
Adana Kalesi
Adana Sinema Müzesi
Kazancılar Çarşısı
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Adana iklim açısından bakıldığında aslında her dönem gidilebilecek bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. Akdeniz iklimini içinde barındıran bu şehir, yazları oldukça sıcak olmakla birlikte kışları soğuk ve yağışlıdır. Adana’nın doğal güzelliklerinin tadını çıkarabilmek için en uygun dönem bahar aylarıdır. Adana’nın sahip olduğu doğal güzelliklerin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler Ucuzucur.com üzerinden satın alabileceği en uygun uçak bileti fiyatları ile Adana’yı ziyaret edebilirler. 

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Adana genel olarak kendine özgü mutfak tarzı ile adından söz ettirmektedir. Türkiye’nin gastronomi başkentlerinden biri de olan Adana’da; Adana Kebabı, Ciğer ve Şırdan Dolması'nın yanı sıra İçli Köfte, Analı Kızlı, Fellah Köftesi ve Süllüm de seyahat esnasında denenmesi gereken lezzetlerin başında gelmektedir. Siz de Adana uçak bileti ile Adana’ya uçuşunuzu gerçekleştirebilir ve bu lezzetlerin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.