Viyana Cezayir Uçak Bileti,Viyana Cezayir Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Viyana Cezayir Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
19.Eki.2021.Sal
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Viyana Schwechat Havalimanı
Viyana’nın 18 km uzağında konumlanan Schwechat kasabasında bulunan Viyana Schwechat Uluslararası Havalimanı, Avrupa’nın en gelişmiş ve en büyük havalimanlarından biridir. Havalimanından şehir merkezine hareket eden çok sayıda toplu taşıma seçeneği bulunmaktadır.

Otobüs
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda otobüs kullanmak isteyen yolcular için istasyonda 3 hat mevcuttur ve toplamda 10 durak bulunmaktadır. Merkeze ulaşım sağlamak için Morzinplatz-Schwedenplatz hattından gün içerisinde 04:45 – 01:15 saatleri arasında yolcu taşıyan araçlarla şehir merkezine 20-25 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren

S-BAHN
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda hem ucuz hem de hızlı olanak sağlayan S-Bahn S7 Ekspres trenini kullanabilirsiniz. 05:18 – 00.18 saatleri arasında yolcularını taşıyan trenler, terminal binasının altındaki istasyonlardan hareket etmektedir. Aksi yöndeki güzergâh içinse 04:36 – 23:36 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

RailJet
Avusturya Ulusal Demir Yolları’na ait olan trenler, havalimanından şehre ulaşmak isteyenler için hızlı tren seferleri olarak hizmet vermektedir. Havalimanından kalkan trenler 06:33 – 23.03 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır. Aksi yönündeki güzargah için seferler 07:00 – 22:00’a kadar sürmektedir.

CAT
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda diğer yol ise CAT demiryolu aracıdır. St. Stephen’s Katedrali’nin kısa mesafesinde olan Mitte İstasyonu’na 15 dakikada ulaşım sağlamaktadır. Trenler havalimanından 06:09 – 23:39 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır.

Taksi
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda taksi tercih edebilirsiniz. Sıra beklemeden taksiye binmek ve yolculuk etmek istiyorsanız uçuşunuzdan önce belli bir ücret karşılığında rezarvasyon yapabilirsiniz. Taksi ücretleri 25 ile 30 Euro arasına sabilenmiş durumdadır.

Araç Kiralama
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Cezayir Ucuz Uçak Bileti

Cezayir ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Cezayir’e gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Cezayir’in eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Cezayir’i ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Cezayir ziyaretlerinden önce Cezayir ucuz uçak bileti araştırması
 
Ülke Kodu
(DZ) 208
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V 50 Hz
 
Resmi Dil
Arapça
 
Telefon Kodu
213

CEZAYİR HAKKINDA

Bulunduğu ülke ile adaşı ve başkenti olan Cezayir aynı zamanda Cezayir Vilayeti’nin de başkentidir.  Geçmişi tam olarak bilinmemekle birlikte ilk yerleşimin Fenikeliler tarafından gerçekleştiği düşünülmektedir. Akdeniz’in kıyısında bulunan şehir, sahip olduğu yapı nedeniyle “Beyaz Şehir” olarak anılmaktadır. Yıllar içerisinde çok sayıda medeniyetin uğradığı hatta yerleşik hayata geçtiği noktalardan biri olan Cezayir, bünyesinde farklı etnik grupları da barındırmaktadır. Fenikelilerden sonra Romalıların bu topraklarda uzun bir süre hakimiyet kurmasının ardından topraklar Osmanlı Devleti tarafından ele geçirilmiş ve Müslanmanlık topraklara giriş yapmıştır. Cezayir’in kültürünün temeli atılmış ancak ilerleyen yıllarda Fransızlar tarafından ele geçirilmiştir. İşgal süreci içerisinde Fransızların da kültürünün yayıldığı topraklar bağımsızlıklarını ilan ettiklerinde kendi kültür oluşumlarını yaratmaya başlamıştır. Bu nedenle şehirde hem Fransız hem Osmanlı kültürü yaygın olarak görülmektedir. Şehrin anadili Arapça olsa da Fransızca da en çok konuşulan diller arasındadır. Şehrin bazı sokaklarında ise Türkçe isimler görmek sizi şaşırtmasın. Mimarisinden mutfağına kadar her alanda kendi kültürünün parmak izini taşımaktadır. Siz de farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız Ucuzucur.com üzerinden en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Houari Boumediene Uluslararası Havalimanı
Cezayir’in en büyük havalimanı olarak bilinen Houari Boumediene Uluslararası Havalimanı, 1924 yılında Maison Blanche ismi ile kurulmuştur. İlk zamanlar askeri olarak kullanılan havalimanı yıllar içerisinde gelişim göstermiş ve halka açılmıştır. 2006 yılında kazandığı uluslararası uçuş özelliği ile oldukça önemli bir konuma gelmiştir. Şehir merkezine 17 km uzaklıkta yer alan bu havalimanı yolcularına toplu taşıma, taksi ve araç kiralama imkanları sağlamaktadır.

Otobüs
Havalimanı çıkışında bulunan otobüs duraklarından saat başı kalkan otobüsler ile şehir merkezine 30 dakika gibi bir süre içerisinde hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Metro
Şehirde bulunan tek bir metro hattının bulunması ve bu metro hattının havalimanından geçmesi nedeni ile havalimanından inişini gerçekleştiren yolcular kısa süre içerisinde şehir merkezine ya da istedikleri uğrak noktalara kolayca ulaşabilirler.

Taksi
Havalimanının terminal binasında yolcularını bekleyen taksilerle şehir merkezine hızlı ve konforlu ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi fiyatları ve süresi gideceğiniz yöne ve trafiğe bağlı olarak değişim gösterebilir.

Araç Kiralama
Havalimanından inişini gerçekleştiren yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuş öncesi ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Şehitler Anıtı
ardin d’essai du Hamma
Kasbah
Djamaa el Kebir
Bardo Museum
Notre Dame Katedrali
Ketchaoua Camii
El Kala National Park
M’Zab
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Cezayir, kıyı kesminde yer almasına rağmen yazları sıcak ve kurak geçmektedir. Kışları ise yağışlı geçen bu şehirde, yıl içerisinde sıcaklıklar sürekli değişmektedir. Bu güzel şehrin tadını doya doya çıkarmak için en uygun dönem bahar ayları olan zaman diliminde deniz esintisi ile hoş bir keşfe çıkabilirsiniz. Siz de bu esintinin büyüsüne kapılmak istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Bulunduğu konum nedeniyle çok farklı kültürlerden etkilenen Cezayir, bu etkileşimi mutfağından masalarımıza kadar sunmaktadır. Akdeniz ve Afrika kültürlerinin yemeğinin yanı sıra Türk yemek tarzına da yer verilmiş olan mutfakta en çok yenilen et türü kuzu etidir. Sosun ve baharatın da bolca yer aldığı Cezayir mutfağında, Brochettes, Şakşuka, Tajine, Chickpea Cake ve Mechoui gibi lezzetlerin tadına bakmak isteyenler hemen Ucuzucur.com üzerinden en uygun uçak biletini satın alabilirler.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.