Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Viyana Canberra Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
23.Eyl.2020.Çar
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Viyana Schwechat Havalimanı
Viyana’nın 18 km uzağında konumlanan Schwechat kasabasında bulunan Viyana Schwechat Uluslararası Havalimanı, Avrupa’nın en gelişmiş ve en büyük havalimanlarından biridir. Havalimanından şehir merkezine hareket eden çok sayıda toplu taşıma seçeneği bulunmaktadır.

Otobüs
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda otobüs kullanmak isteyen yolcular için istasyonda 3 hat mevcuttur ve toplamda 10 durak bulunmaktadır. Merkeze ulaşım sağlamak için Morzinplatz-Schwedenplatz hattından gün içerisinde 04:45 – 01:15 saatleri arasında yolcu taşıyan araçlarla şehir merkezine 20-25 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren

S-BAHN
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda hem ucuz hem de hızlı olanak sağlayan S-Bahn S7 Ekspres trenini kullanabilirsiniz. 05:18 – 00.18 saatleri arasında yolcularını taşıyan trenler, terminal binasının altındaki istasyonlardan hareket etmektedir. Aksi yöndeki güzergâh içinse 04:36 – 23:36 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

RailJet
Avusturya Ulusal Demir Yolları’na ait olan trenler, havalimanından şehre ulaşmak isteyenler için hızlı tren seferleri olarak hizmet vermektedir. Havalimanından kalkan trenler 06:33 – 23.03 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır. Aksi yönündeki güzargah için seferler 07:00 – 22:00’a kadar sürmektedir.

CAT
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda diğer yol ise CAT demiryolu aracıdır. St. Stephen’s Katedrali’nin kısa mesafesinde olan Mitte İstasyonu’na 15 dakikada ulaşım sağlamaktadır. Trenler havalimanından 06:09 – 23:39 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır.

Taksi
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda taksi tercih edebilirsiniz. Sıra beklemeden taksiye binmek ve yolculuk etmek istiyorsanız uçuşunuzdan önce belli bir ücret karşılığında rezarvasyon yapabilirsiniz. Taksi ücretleri 25 ile 30 Euro arasına sabilenmiş durumdadır.

Araç Kiralama
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Canberra Ucuz Uçak Bileti

Canberra ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Canberra’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Canberra’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Canberra’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Canberra ziyaretlerinden önce Canberra ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Canberra uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(AU) 800
 
Priz Tipi / Voltaj
240 V / 50 Hz
 
Resmi Dil
İngilizce
 
Telefon Kodu
61

CANBERRA HAKKINDA

Avustralya’nın başkenti olan Canberra, ülkenin yüz ölçümü bakımından en büyük ve en gelişmiş şehridir. Şehir kurulmadan önce Mimar Walter Burley Griffin tarafından tasarlanmış ve Washington ile Brazilya örnek alınmıştır. Denizden uzakta yer alan şehir, yapay olarak kurulan şehirlere örnektir. Sydney ve Merlbourne arasında bulunan bu bölge, çok eski bir şehir olarak bilinmektedir. Yıllar öncesinde Birleşik Krallk tarafından keşfedilen Canberra, yıllar içerisinde Amerika’nın kopyası haline gelmiştir. Konuşulan dilin aksanı bile neredeyse birebir benzerlik göstermektedir. 1945 yılından itibaren büyük bir gelişme gösteren şehir, eğitim, ticaret, sanat ve kültür alanlarından oldukça ilerlemiş ve ilerlemeye devam etmektedir. Özellikle son dönemlerde ticaret merkezi olarak önem kazanmaktadır. Çoğu kişi tarafından Avustralya’nın başkenti Sidney olarak bilinse de günümüzde parkları, bahçeleri, mimarisi ve doğal güzellikleri ile adını duyurmaya başlamıştır.

NASIL GİDİLİR?

Canberra Havalimanı
Bir uçak pistinin üzerine kurulan Canberra Havalimanı, 1940 yılında dünya tarafından takip edilen uçak kazasının yaşanmasının ardından 2009 yılında yeniden inşa edilmiş ve iki terminal binası yapılmıştır. Canberra Havalimanı şehir merkezine 8 km uzaklıkta yer almaktadır.

Otobüs
Canberra Havalimanı’na inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışında bulundan toplu taşıma aracı duraklarından otobüslere binebilir ve şehir merkezine 10 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirler.

Taksi
Havalimanının terminal binası çıkışında yolcularını bekleyen taksilerle şehir merkezine hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi fiyatları ve süresi gideceğiniz yöne ve trafiğe bağlı olarak değişim gösterebilir.

Araç Kiralama
Havalimanından inişini gerçekleştiren yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından isterlese uçuş öncesi ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Canberra Parlamento Binası
Avusturalya Savaş Anıtı
Burley Griffin Gölü
Avusturalya Ulusal Galerisi
National Zoo & Aquarium
Big Splash Water Park
Telstra Kulesi
Nara Barış Parkı
Canberra Müzesi
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Ilıman okyanus iklimine sahip olan Canberra, yıl içerisinde sürekli yağış almaktadır. Sıcaklığın yaz kış aynı kalması şehrin ilgi çekici özelliklerinden biridir. Canberra’da masmavi denizin tadını çıkarmak, sıcak kumlara uzanmak için en ideal zaman dilimi ilkbahar ve yaz aylarıdır. Siz de bu karşı konulamaz tatili deneyimlemek için en ucuz Canberra uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Avustralya ekonomisini genel olarak hayvancılık karşıladığından dolayı mutfağında et ve et ürünleri eksik olmaz. Balık tüketiminin de fazla olduğu ülkede timsah, kanguru ve kertenkele eti oldukça lükstür. Mavi Yengeç, Rye, Schnitzel, Pavlova, Barramundi, Meat Pie gibi değişik lezzetlere sahip olan bu mutfağın tadını doyasıya çıkarmak istiyorsanız ne uygun uçak biletini Ucuzucur.com’da bulabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.