Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Viyana Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
10.Haz.2023.Cts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Viyana Ucuz Uçak Bileti

Viyana ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Viyana’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Viyana’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Viyana’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Viyana ziyaretlerinden önce Viyana ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Viyana uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(AT) 038
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V / 50 Hz
 
Resmi Dil
Almanca
 
Telefon Kodu
43

VIYANA HAKKINDA

Avusturya’nın hem başkenti hem de en büyük şehri olan Viyana, ülkenin de en kalabalık şehirlerindendir. İlk yerleşimin M.Ö. 400 yıllarına dayanan Viyana’da Keltlerin kalıntılarına rastlanmıştır. Keltlerden günümüze çok sayıda farklı etnik kökenli milletlerin yerleşmesi nedeniyle Viyana kültürü oldukça zengindir.  “Kavimler Göçü” esnasında buraya yerleşen kavimlerin şehre “Venia” ismini verdikleri düşünülmektedir. Orta Avrupa’da bulunan bu kültür kavşağı, kozmopolit bir yapıdadır. Avrupa’nın en gelişmiş şehirlerinden biri olan Viyana, yüzyıllar boyu Habsburg hanedanının hakimiyeti altında kalmış ve nüfusunu gün geçtikçe arttırmıştır. Fakat I. Dünya Savaşı’nın ardından halkının çoğunu kaybeden şehir, savaşın geride bıraktığı yaraları hızlı ve güçlü bir şekilde kapamıştır. Savaşın ardından gelişen süreçte kendini geliştirmiş ve çok sayıda yapı inşa etmiştir. Hasar gören yapılar onarılmış ve günümüze kadar gelmiştir. Kültür ve sanat şehri olan Viyana’da çok sayıda tarihi yapı ve doğal güzellik bulunmaktadır. Avusturya Devleti tarafından başvurunun sonucu olarak Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün Dünya Kültür Mirası’na kabul edilmiştir. Ulaşım, sağlık, eğitim ve kültür alanlarında oldukça güzel işleyen bir sistemi olan şehri gezmek için en uygun Viyana uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Viyana Schwechat Havalimanı
Viyana’nın 18 km uzağında konumlanan Schwechat kasabasında bulunan Viyana Schwechat Uluslararası Havalimanı, Avrupa’nın en gelişmiş ve en büyük havalimanlarından biridir. Havalimanından şehir merkezine hareket eden çok sayıda toplu taşıma seçeneği bulunmaktadır.

Otobüs
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda otobüs kullanmak isteyen yolcular için istasyonda 3 hat mevcuttur ve toplamda 10 durak bulunmaktadır. Merkeze ulaşım sağlamak için Morzinplatz-Schwedenplatz hattından gün içerisinde 04:45 – 01:15 saatleri arasında yolcu taşıyan araçlarla şehir merkezine 20-25 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren

S-BAHN
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda hem ucuz hem de hızlı olanak sağlayan S-Bahn S7 Ekspres trenini kullanabilirsiniz. 05:18 – 00.18 saatleri arasında yolcularını taşıyan trenler, terminal binasının altındaki istasyonlardan hareket etmektedir. Aksi yöndeki güzergâh içinse 04:36 – 23:36 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

RailJet
Avusturya Ulusal Demir Yolları’na ait olan trenler, havalimanından şehre ulaşmak isteyenler için hızlı tren seferleri olarak hizmet vermektedir. Havalimanından kalkan trenler 06:33 – 23.03 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır. Aksi yönündeki güzargah için seferler 07:00 – 22:00’a kadar sürmektedir.

CAT
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda diğer yol ise CAT demiryolu aracıdır. St. Stephen’s Katedrali’nin kısa mesafesinde olan Mitte İstasyonu’na 15 dakikada ulaşım sağlamaktadır. Trenler havalimanından 06:09 – 23:39 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır.

Taksi
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda taksi tercih edebilirsiniz. Sıra beklemeden taksiye binmek ve yolculuk etmek istiyorsanız uçuşunuzdan önce belli bir ücret karşılığında rezarvasyon yapabilirsiniz. Taksi ücretleri 25 ile 30 Euro arasına sabilenmiş durumdadır.

Araç Kiralama
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Hofburg Sarayı
Schönbrunn Sarayı ve Bahçeleri
Aziz Stefan Katedrali (Stephansdom)
Belvedere Sarayı
Museumsquartier
Hundertwasser Evi
Opera Binası
Viyana Belediye Binası
Karl Kilisesi (Karlskirche)
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Viyana bulunduğu bölge ve sahip olduğu iklim koşulu nedeni ile kış aylarında dondurucu bir soğukluğa sahipken yaz ayları oldukça sıcak ve yağışsız geçmektedir. Coğrafi konumu ve eşsiz doğa manzaralarını doya doya görebileceğiniz en güzel tarih Mayıs ve Ekim ayı arasındadır. Ağaçların, sokakların sizlere huzur verdiği anları doya doya yaşayabilirsiniz. Eğer bizlere güneş de eşlik etsin diyorsanız Temmuz ve Ağustos aylarında gitmeniz önerilir. Siz de bu kültür kokan şehri ziyaret etmek istiyorsanız Ucuzucur.com’u ziyaret edebilir, en ucuz Viyana uçak biletine sahip olabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Avusturya geçmişte birçok imparatorluğa hizmet etmiş ve birçok kültür ile bir arada yaşamıştır. Kültürel çeşitlilik sayesinde zengin mutfak kültürüne sahiptir. Şehirde bulunan restoranlar kendi ülkesine özgü yemekler sunarken farklı lezzetler arayanlar için çok sayıda Türk, Ortadoğu, Asya ve İtalyan restoranları mevcuttur. Viyana’nın kendisine özgü yemeklerinden olan Viyana Sosisi, Laberkase, Schinitzel, Tafelspitz, Goulash, Geröstete Knödel Mit Ei, Cordon Bleu, Ördek Eti (Gansl), Apfelstrudel, Sachertorte, Kaiserschmarrn, Gugelhupf,  Zwetschgenknödeln gibi yemekleri istediğiniz her zaman bulabilirsiniz. Bu eşsiz lezzetlerin tadını çıkarmak isteyenler Ucuzucur.com’u ziyaret edebilir ve en uygun uçak biletine sahip olabilirler.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.