Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Üsküp Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
20.Tem.2024.Cts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Üsküp Ucuz Uçak Bileti

Üsküp ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Üsküp’e gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Üsküp’ün eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Üsküp’ü ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Üsküp ziyaretlerinden önce Üsküp ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Üsküp uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(MK)96
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
Makedonca
 
Telefon Kodu
389
 
Toplu Taşıma
15 TRY / 2,51 USD / 2,26 EURO / 24,15 SEK
 
Yemek Fiyatları
53 TRY / 9 USD / 8 EURO / 85 SEK

ÜSKÜP HAKKINDA

Kuzey Makedonya’nın başkenti olan Üsküp aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. Vardar Nehri ile ikiye ayrılan şehir, ülkenin kültür, politika, siyaset ve ekonomik anlamda önemli merkezlerden biridir. Tarihi yapılarına, doğal güzelliklerine ve köklü geçmişe sahip olan şehrin geçmişi ise M.Ö.4000 yılına kadar uzanmaktadır. Üsküp’ün tepesinde yer alan Üsküp Kalesi bölgesinde, Neolitik döneme ait kalıntılar bulunmuştur. M.S 1. yüzyılda ise Romalılar tarafından ele geçirilen bu topraklar Roma’ya ait bir ordu kampı haline gelmiştir. Uzun bir Roma hâkimiyetinden sonra Bizans’ın eline geçen topraklar, Scupi olarak adlandırılmaya başlanmıştır. 1392 yılına gelindiğinde ise Osmanlı topraklarına katılan şehrin ismi Üsküp olarak değiştirilmiş ve Balkan Savaşlarına kadar süregelen uzun yıllar boyunca Türklerin hâkimiyeti altında kalmıştır. Balkan Savaşlarından sonra çok sayıda medeniyetin ve ülkenin hâkimiyeti altına girilen bu topraklarda Makedon ve Türk kökenli vatandaşların yanı sıra Arnavut, Çingene, Yunan, Bulgar ve Boşnak gibi çok farklı ırktan insan yaşamaktadır. Bir kültür cenneti olan Üsküp sahip olduğu doğal güzellikleri ile de son zamanlarda yıl içerisinde hem yerli hem de yabancı çok sayıda turist tarafından ziyaretçi akınına uğramaktadır. Siz de en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilir, Üsküp tatilinizin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Üsküp Büyük İskender Havalimanı 
Makedonya’nın başkenti Üsküp’te bulunan Üsküp Büyük İskender Havalimanı, ülkenin en işlek ve en büyük havalimanıdır. Şehir merkezine 23 km uzaklıkta yer alan havalimanından otobüs, taksi ve araç kiralama gibi imkânlar sağlanmaktadır.

Otobüs
Üsküp Büyük İskender Havalimanı’na inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışında bulunan otobüs duraklarından kalkan otobüsler ile 30 gibi bir süre içerisinde şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler.

Taksi
Üsküp Büyük İskender Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Üsküp Büyük İskender Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Makedonya Meydanı
Taş Köprü
Türk Çarşısı
Üsküp Kalesi
Makedonya Arkeoloji Müzesi
Rahibe Teresa Evi
Vodno ve Milenyum Haçı
Kutsal Mesih Kilisesi
Makedonya Köyü
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Subtropikal iklime sahip olan Üsküp’te, yazları sıcak geçerken kışları soğuk bir hava hâkimdir.  İlkbahar ve sonbaharda görülen yağışlar nedeniyle şehri ziyaret etmek için en uygun dönem yaz aylarıdır. Aynı zamanda yıl içerisinde çok sayıda festival ve etkinlik düzenleyen şehri festival döneminde ziyaret etmek istiyorsanız Ekim ayında gerçekleşen Üsküp Caz Festivali, Kasım ayında gerçekleşen Mobile Film Festivali ve yine Kasım ayında Üsküp Tasarım Haftası’na ziyaretinizi denk getirebilirsiniz. Üsküp en uygun uçak biletiniz için Ucuzucur.com’u ziyaret edebilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Uzun yıllar boyunca farklı kültürleri bünyesinde barındıran şehir, köklü bir tarih ile birlikte köklü bir mutfağa da sahiptir. Yemekleriyle farkını ortaya koyan Makedon mutfağında, biber, soğan ve sarımsak muhakkak kullanılan besinlerdir. Mekitsa, Elbasan Tava, Erikli Yahni, Kaymaçina gibi yöresel lezzetlerin yanı sıra Üsküp’e ait Börek, Kuru Fasulye, Rakija, Şarap ve Çay gibi tatların da seyahat esnasında tadılması gereken lezzetler arasında yer almaktadır. Bu enfes lezzetlerin tadına bakmak için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz. 

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.