Tokyo Riga Uçak Bileti,Tokyo Riga Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Tokyo Riga Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
10.Ara.2023.Paz
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Haneda Havalimanı
Tokyo Uluslararası Havalimanı olarak bilinen Haneda Havalimanı, şehir merkezine 14 km uzaklıkta yer alan Öta bölgesinde bulunmaktadır. Tokyo’nun işlek havalimanlarından biri olan Haneda Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve araç kiralama gibi hizmetler verilmektedir.

Otobüs
Haneda Havalimanı’na ulaşımını gerçekleştiren yolcular, şehir merkezine otobüsler ile ulaşımını sağlayabilir. Otobüsler ile kısa ve ekonomik bir şekilde Tokyo, Kanagawa, Chiba, Saitama ve Kanto gibi bölgelere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren
Havalimanına ulaşımı gerçekleştiren yolcular, zemin ve üçüncü katta bulunan Monorail tren hatları ile iki farklı yolla şehir merkezine ya da istedikleri noktalara ulaşım sağlayabilirler. Haneda Havalimanı’nın web sitesini ziyaret edip, tren saatlerini kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Taksi
Haneda Ulusal Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuk süresi ve ücreti gideceğiniz bölgeyle, trafik yoğunluğuna göre değişmektedir.

Araç Kiralama
Haneda Ulusal Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Narita Havalimanı
Japonya’nın başkenti Tokyo’da bulunan bir diğer havalimanı olan Narita Havalimanı, şehir merkezine 60 km uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve araç kiralama gibi hizmetler sağlanmaktadır.

Riga Ucuz Uçak Bileti

Riga ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Riga’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Riga’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Riga’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Riga ziyaretlerinden önce Riga ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Riga uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(LV)54
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
Letonca
 
Telefon Kodu
67
 
Toplu Taşıma
31 TRY / 5,18 USD / 4,67 EURO / 49,91 SEK
 
Yemek Fiyatları
110 TRY / 18 USD / 17 EURO / 177 SEK

RIGA HAKKINDA

Letonya’nın hem başkenti hem de en büyük şehri olan ve “Kuzey’in Paris’i” olarak adlandırılan şehir, Riga Körfezi’nin kenarında yer almaktadır. Baltık Devletleri arasında en büyük şehir olarak bilinen Riga aynı zamanda kültür, sanat, siyaset, eğitim ve ticaret alanında da oldukça merkezi bir noktadır. 12. yüzyılda liman şehri olarak kurulan Riga, Alman ticari gemilerinin bu limana sık sık uğraması nedeniyle önemi artmış ve uğrak bir nokta haline gelmiştir. 1201 yılına gelindiğinde ise Riga resmi olarak kurulmuştur. Sırasıyla Polonya, İsveç ve Rusların hâkimiyeti altında kalan Riga, kültürlerin kesişim noktası olarak ön plana çıkmaktadır. Her kültürün etkilerinin sokaklara yansıması nedeniyle renkli, tarihi ve mimari bir dokusu yansımaktadır. Rönesans yapıları ve Ortaçağ ambarları ile adından sıkça söz ettiren Old Town, sahip olduğu dikkat çekici Art Nouveau yapıları ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Doğal güzellikleri, engin tarihi ve farklı mimari yapıları ile sokaklarında gezildiğinde geride bıraktığı atmosfer ziyaretçiler tarafından ilgi ile karşılanmaktadır. Siz de bu tarihi şehrin tadını doyasıya çıkarmak istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Riga Uluslararası Havalimanı
Yıl boyunca birçok yolcuyu ağırlayan Riga Uluslararası Havalimanı, Riga şehir merkezine 10 km uzaklıkta yer almaktadır. 24 saat hizmet veren havalimanından şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve araç kiralama gibi ulaşım imkânları sağlanmaktadır.

Otobüs
Havalimanına ulaşan yolcular, havalimanı çıkışında yer alan otobüs duraklarından kalkan 22 numaralı otobüs ile şehir merkezine kısa süre içerisinde ulaşım sağlayabilirler. Havalimanı içerisinde bulunan büfelerden alacağınız otobüs biletleri ile 10 bazen de 30 dakika aralıklar ile kalkan otobüsleri kullanabilirsiniz.

Minibüs
Havalimanına inişini gerçekleştiren yolcular 241 numaralı minibüsler ile şehir merkezine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirken, isterlerse şehrin başka noktalarına da yolculuk edebilirler.

Taksi
Riga Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Riga Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Aziz Peter Kilisesi
Özgürlük Anıtı
Riga Central Market
Riga Katedrali
Kara Kafalılar Binası ve Şehir Meydanı
Riga Kalesi
3 Biraderler Evleri
Kedi Evi
Art Nouveau Mahallesi
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Nemli karasal iklimin hâkim olduğu Riga, Atlas Okyanusu’ndan gelen soğuk hava kütleleri nedeniyle yıl boyu soğukluğu ziyaretçilerine hissettirmektedir. Bahar ayları kısa geçerken kış ayları oldukça uzun sürmektedir. Bu nedenle Riga’yı ziyaret etmek için en uygun dönem yaz aylarıdır. Güneşin sımsıcak eşliği ile sokaklarında rahatça gezebileceğiniz Riga için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Bir liman şehri olan Riga mutfağında genel olarak deniz ürünleri yer almaktadır. Yemeklerde genellikle az baharat seçilmesine rağmen kimyon sık sık kullanılmaktadır. Sadece Riga’nın yöresel lezzetlerinin yanı sıra dünya mutfaklarından da tatlar sizi Riga sokaklarında karşılayacaktır. Sklandrausis, Noodle Çorbası, Şaşlık, Boletus ve Cantharellus, Caraway, Sorrel Çorbası, Rupjmaize, Gingerbreads gibi farklı ve yöresel lezzetlerin tadına bakmak için tek yapmanız gereken Ucuzucur.com’u ziyaret etmek ve en ucuz uçak biletiniz satın almak.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.