Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Tiran Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
21.Nis.2024.Paz
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Tiran Ucuz Uçak Bileti

Tiran ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Tiran’a gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Tiran’ın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Tiran’ı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Tiran ziyaretlerinden önce Tiran ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Tiran uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(AL) 070
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V 50 Hz
 
Resmi Dil
Arnavutça
 
Telefon Kodu
355

TİRAN HAKKINDA

Arnavutluk’un hem kalbi hem de başkenti olan Tiran aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. Eğitim, kültür, sanat ve ticaret alanlarında ülkenin merkezi haline gelmiş olan Tiran, ülkenin batısında yer almaktadır. Yunanca’da güç sahibi yönetici anlamına gelen Tiran şehrin adını oluşturmaktadır. Kent Osmanlı döneminde İşkodra Valisi Süleyman Paşa tarafından kurulmuş ve uzun süre Türk hakimiyeti altında kalmıştır. Şehrin sokaklarında gezerken çok sayıda Osmanlı mimarisine ait cami, türbe, tekke ve daha farklı çeşitte yapı görmek mümkündür. Osmanlı döneminden de önce Paleolitik Çağ’a ait yerleşim kalıntıları bulunsa da asıl yerleşik hayata geçişin 17. yüzyılda gerçekleştiği düşünülmektedir. Küçük bir kasaba olarak kurulan şehir, Osmanlı döneminde görev alan Molla Bey tarafından gelişmiş ve önemli ticari merkezlerden biri haline gelmiştir. 1800’lü yıllar milli bilincin uyanması ile halk Arnavutça’ya yönelmiş ve ufak ufak bağımsızlık hareketine katılmaya başlamıştır. Bağımsızlık hareketinin usulca ilerlediği dönemlerde Sırplar tarafından ele geçirilen şehir 1919 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. II. Dünya Savaşı’ndan sonra komünist rejiminin etkisinden sonra şehirdeki çoğu eski eser yıkılmış yerini Yugoslav-Sovyet eserleri almıştır. Son yıllarda Balkanların göz bebeği olan bu şehir, yıl içerisinde çok sayıda yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Siz de tarih kokan bu şehrin havasını içinize çekmek istiyorsanız en ucuz Tiran uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Tiran Havalimanı
Tiran Uluslararası Havalimanı, ülkenin tek uluslararası olan havalimanıdır. Rinas köyünde bulunan havalimanı genellikle Rinas Uluslararası olarak bilinmektedir. Havalimanı şehir merkezine 11 km uzaklıkta yer almakla birlikte toplu taşıma ve farklı ulaşım imkanları da sağlamaktadır.

Otobüs
Tiran Havalimanı çıkışında bulunan otoparktan kalkan Rinas Exspress otobüsleri ile son durak olan İskender Bey Meydanı’na kadar ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi
Tiran Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Tiran Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

İskender Bey Meydanı
Ulusal Tarih Müzesi
Dajti Dağı
Tiran Piramidi
Tiran Saat Kulesi
Bunk’ Art 2
Blloku
Tanners Köprüsü
Durres
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Karasal iklimin hakim olduğu Tiran’ın denize kıyısı yoktur. Kışları uzun ve yağışlı geçen şehirde yazları oldukça sıcak ve kurak geçmektedir. Tiran’ın doğal güzelliklerinin tadını çıkarmak ve şehrin her sokağını doyasıya gezmek için en uygun dönem bahar ve sonbahar aylarıdır. Siz de bu kültür kavşağı olan şehrin tadını çıkarmak istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Arnavut mutfağının genellikle et yemeklerinden oluşmasının yanı sıra deniz ürünleri de oldukça çok tüketilmektedir. Tiran’da Arnavut mutfağına has yöresel lezzetleri bulmak çok kolaydır. Az da olsa İtalyan kültüründen etkilenen şehrin yemeklerinde İtalyan etkileri görülmektedir. Byrek, Fèrgesë, Tavë Kosi, Speca Me Gjize, Fried Kaçkavall, Perime Ne Zgare gibi farklı çeşitteki lezzetleri Tiran gezisi esnasında mutlaka denemelisiniz. Bunun için tek yapmanız gereken en ucuz Tiran uçak bileti için Ucuzucur.com’u ziyaret etmek.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.