Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Taşkent Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
09.Haz.2023.Cum
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Taşkent Ucuz Uçak Bileti

Taşkent ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Taşkent’e gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Taşkent’in eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Taşkent’i ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Taşkent ziyaretlerinden önce Taşkent ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Taşkent uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(UZ)81
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
Özbekçe
 
Telefon Kodu
71

TAŞKENT HAKKINDA

Orta Asya’da nüfus açısından en büyük kent olan Taşkent, eski Sovyet Cumhuriyetleri arasında da dördüncü büyük kenttir. Bir dönem ticaret yolu olan İpek Yolu üzerinde bulunan şehir oldukça eski ve tarihi bir geçmişe sahiptir. Şehrin bulunduğu bölgeye ilk yerleşim M.Ö. 2. yüzyılda gerçekleşmiş ve ilerleyen yıllarda farklı isimler ile anılmıştır. Yıllar ilerledikçe farklı medeniyetler ve devlet tarafından kontrol altına alınan şehir, kültür merkezi olarak anılmaya başlanmıştır. Ağırladığı her medeniyet tarafından bir izin bulunduğu şehirde, Sovyet döneminden kalan tarihi eserler yer alırken aynı zamanda yanlarında modern ve yeni yapılarda bulunmaktadır. Araplar, Samaniler, Karahanlılar, Timur İmparatorluğu’nun ardından Rus İmparatorluğu’nun himayesi altına giren ülke Sovyetler Birliği’nin dağılmasının ardından bağımsızlığını ilan etmiştir. Tarihi yapıları, kültürü ve doğal güzellikleri ile adından sıkça söz ettiren şehir aynı zamanda sanat alanında da kendini oldukça geliştirmiştir. Ünlü şair Ali Şir Nevai de bu topraklar yetişmiş bir değerdir. Geniş sokaklarında, yeşil alanları ve farklı tipteki kaldırımları ile ziyaretçilerine farklı bir hava sunan şehrin tadını doyasıya çıkarmak için en uygun Taşkent uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Taşkent Uluslararası Havalimanı
Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bulunan Taşkent Uluslararası Havalimanı şehir merkezinden 12 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yıl içerisinde çok sayıda yolcuyu ağırlayan havalimanından şehir merkezine otobüs, taksi ve araç kiralama gibi hizmetler sunulmaktadır.

Otobüs
Taşkent Uluslararası Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışında bulunan otobüs duraklarından kalkan otobüsler ile şehir merkezine 45 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirler.

Taksi
Taşkent Uluslararası Havalimanı’nda ı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Taşkent Uluslararası Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Bağımsızlık Meydanı
Barak Han Medresesi
Minor Camii
Emir Timur Heykeli
Emir Timur Müzesi
Devlet Uygulamalı Sanatlar Müzesi
Devlet Tarih Müzesi
Japon Bahçesi
Prens Romanov Sarayı
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Sert karasal iklimin hâkimiyeti altında olan Taşkent’te yaz ayları aşırı sıcak geçerken kış ayları da aşırı sert ve soğuk geçmektedir. Bundan dolayı Taşkent’i gezmek için en uygun zaman dilimi Nisan, Mayıs ve Haziran ayları olmakla birlikte Eylül ve Ekim ayları da gezilebilecek dönemdir. Siz en uygun Taşkent uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Zengin bir kültüre sahip olan Özbek mutfağında genellikle meyve ve çay tüketilmektedir. Farklı bir yeme kültürüne sahip olan bu mutfakta yemekler çay ile başlayıp çay ile bitmektedir. Bu farklılık ile adından sıkça söz ettiren Taşkent mutfağında Achichuk Salatası, Çöl Kavunu, Lagman, Manty, Naryn ve Nişalda en çok yenen ve Taşkent kültürünü yansıtan lezzetler arasındadır. Bu enfes lezzetlerin tadına bakmak için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.