Stockholm Tallinn Uçak Bileti,Stockholm Tallinn Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Stockholm Tallinn Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
12.Ağu.2022.Cum
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Skavsta Havalimanı
Skavsta Havalimanı İsveç’in uluslararası statüde olan orta ölçekli bir havalimanıdır. Şehir merkezine 100 km uzaklıkta yer alan bu havalimanından çok sayıda ulaşım aracı alternatifi bulunmaktadır.

Tren
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanına 7 km uzaklıkta bulunan ve havalimanından kalkan 515 numaralı otobüs ile tren istasyonuna ulaşabilir, şehir merkezine rahat ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs
Skavsta Havalimanı’na iniş yapan yolcular otobüs terminalinden kalkan 515 numaralı otobüs ile şehir merkezine rahat ve ekonomik bir şekilde ulaşabilirler.

Taksi
Skavsta Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en hızlı ve kolay yol taksilerdir. Uçağınız indikten sonra sizi bekleyen taksilere binerek şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminal çıkışlarında bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Arlanda Havalimanı
Arlanda Havalimanı İsveç’in en büyük havalimanlarından biri olup şehir merkezine 37 km uzaklıkta yer almaktadır. İskandinav ülkelerinin arasında en büyük 3.havalimanı olan Arlanda Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için birçok alternatif ulaşım aracı bulmak mümkündür. Taksi, otobüs, araç kiralama, tren ve hatta helikopter ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Otobüs
Arlanda Havalimanı’nın şehir merkezine otobüs ile ulaşım mümkün olmakla birlikte havaalanının Terminal 2 – 3 – 4 ve 5 numaralı çıkışlarında yer alan otobüs duraklarına ulaşılabilir. 1 numaralı ve 7 numaralı otobüs durağından kalkan bu otobüsle rile şehir merkezine 45 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Tren
Arlanda Havalimanı’na ulaşan yolcular, havalimanında bulunan Arlanda Merkez istasyonundan kalkan trenler ile şehir merkezine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Duraklara uğramadan direkt giden hızlı trenler ile Stockholm şehir merkezine yaklaşık 20 dakika içinde ulaşmak mümkünken banliyö tren tercih eden yolcular Stockholm’e 38, Uppsala’ya 18 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirler.

Helikopter
Havayolu ile şehir merkezine ulaşmak isteyen ziyaretçiler için helikopter seçeneği bulunuyor. Havalimanında helikopter çağırarak şehir merkezine helikopter ile gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Arlanda Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, Terminal 2- 4 ve 5 numaralı çıkışlardan bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Tallinn Ucuz Uçak Bileti

Tallinn ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Tallinn’e gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Tallinn’in eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Tallinn’in ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Tallinn ziyaretlerinde önce Tallinn ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Tallinn ucuz uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(EE) 053
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V 50 HZ
 
Resmi Dil
Estonca
 
Telefon Kodu
372
 
Toplu Taşıma
40.08 TRY
 
Yemek Fiyatları
113.66 TRY

TALLİNN HAKKINDA

Estonya’nın başkenti olmakla birlikte aynı zamanda ana liman kenti olan Tallinn, Finlandiya’nın başkenti Helsinki’nin güneyinde, Baltık Denizi’nin kıyısında yer almaktadır. Ülke bağımsızlığını kazanmadan önce şehrin adı “Geyiğin Ölümü” anlamına gelen Raval’di. Bunun nedeni ise Estonyalıların Almanlar olması ve Almanların av için Tallinn bölgesini kullanmasıdır. 1940’lı yıllarda Almanlar, Nazi işgalinde iken Tallinn bölgesini Raval olarak anmaktaydı. İlerleyen yıllarda Estonya ve Danimarka arasında bir akrabalık oluştuğundan dolayı bölgeye “Danimarkalıların Şehri” anlamına gelen Tallinn ismi verilmiştir. Tallinn’in ticaret noktalarından biri olmasının nedeni 9. yüzyılda Finlandiya Körfezi’nin ticaret alanında canlanması ve bundan ötürü Tallinn’e tacirlerin ilgi duymaya başlamasıdır. Yüzyıllar boyunca birçok krallığın ve medeniyetin himayesinde kalan şehir, çok sayıda saldırı ve işgal görmüştür. En büyük darbeyi II. Dünya Savaşı sırasında alan şehir, sürekli bombardıman altında kalmasına rağmen şehrin tarihi kısmı hala yapısını korumaktadır. 1997 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne eklenen şehirde, aynı zamanda 1980 Olimpiyatlarının yelkenli kayık yarışmaları gerçekleştirilmiştir. Tarihin bir parçası olan bu şehri ziyaret etmek ve sokaklarından yayılan tozlu kokuyu içinize çekmek istiyorsanız en uygun uçak biletiniz Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Lennart Meri Havalimanı
Estonya’nın en büyük havalimanı olan Lennart Meri Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 4 km uzaklıkta yer almaktadır. Tek pisti bulunan havalimanından iç ve dış hatlar uçuşları gerçekleşmektedir. Bununla birlikte avcı uçakları için de kullanılan havalimanından pek çok noktaya toplu taşıma araçları kullanarak ulaşmak mümkündür.

Tren
Lennart Meri Havalimanı’na en yakın olan Ülemiste’deki tren istasyonundan şehir merkezine gitmek isteyen yolcular, havalimanından kalkan 65 numaralı otobüsler ile tren istasyonuna ulaşımı rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirler.

Otobüs
Şehrin merkezine ulaşmak için en hızlı ve en ekonomik seçenek 90K otobüsüdür. Otobüsle şehir merkezine gitmek en kolay seçenek olabilir. Otobüs saatleri 09:00-18:00 arasındadır. Biletinizi sokaktaki büfelerden veya otobüs şoföründen alabilirsiniz. Otobüs biletinin ücreti 2 avrodur. Şehir merkezine giden diğer otobüsler ise sırasıyla 1, 5, 7, 40 numaralı otobüslerdir. Havalimanının terminal çıkışında 3 otobüs durağının olmasıyla beraber 1 numaralı duraktan kalkan 2 numaralı otobüs direkt Molyv’a gider fakat şehir merkezinde durmak için durağı bulunmaktadır.

Taksi
Tallinn’de üç farklı taksi bulunmakla birlikte bu taksilerin renkleri ücret tarifesine göre değişmektedir. En ucuz taksi gri, orta derece fiyatı olan beyaz en pahalı taksiler ise sarı renktedir. 

Araç Kiralama
Lennart Meri Havalimanı’da inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Alexander Nevsky Katedrali
Toompea Tepesi
Eski Şehir
Kadriorg Sarayı
Eski Eczane
Viru Kapısı
Kiek İn De Kök Ve Burç Geçitleri
Raekoja Plats
Katerina Geçiti
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Dört mevsimin yaşandığı Tallinn’de yıl boyunca bol yağışlı bir hava ziyaretçilerini karşılamaktadır. Tallinn’i gezmek için en ideal zaman dilimi yağışın çok az olduğu yaz aylarıdır. Tallinn’in doğal güzelliklerinin ve şehrin kültürel yapısının yanı sıra gece hayatı ile de oldukça adından söz ettirmesinden dolayı turistler için en ideal aylar Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Bunların yanı sıra yıl içerisinde pek çok etkinliğin ve festivalin düzenlendiği şehirde, Eylül ayında hareketlenmeler başlar. Sonbahar Jazz Festivali, Tallinn Tasarım Festivali, Tallinn Tango Buluşması, Ortodokos Müzik Festivalini görmeniz mümkündür. Aynı şekilde Ekim ayında ise Altın Maske Festivali, Siyah Geceler Film Festivali, Tallinn Restoran Haftasına katılmanız mümkün. Son olarak yılbaşı için Aralık ayında yapılan Christmas Jazz Festivali’ni de görebilirsiniz. Bu festivallerin ve etkinliklerin bir parçası olmak istiyorsanız en ucuz Tallinn uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Çok sayıda mutfaktan etkilenen Estonya mutfağında, Danimarka, İsveç, Rusya ve Almanya etkileri görülmektedir. Yemeklerinin temelinde yatan et, sosis ve patatesin yanı sıra deniz ürünleri de oldukça önemli bir yere sahiptir. Mantar Çorbası, Fındıklı Ekmek, Av etleri, Ekmek Çorbası ve Kotlet’in yanı sıra şehre özgü Vana Tallinn likörünü de geziniz esnasında denemelisiniz. Bu eşsiz lezzetlerin tadını doyasıya çıkarmak istiyorsanız en uygun uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.