Stockholm Riyad Uçak Bileti,Stockholm Riyad Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Stockholm Riyad Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
13.Ağu.2022.Cts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Skavsta Havalimanı
Skavsta Havalimanı İsveç’in uluslararası statüde olan orta ölçekli bir havalimanıdır. Şehir merkezine 100 km uzaklıkta yer alan bu havalimanından çok sayıda ulaşım aracı alternatifi bulunmaktadır.

Tren
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanına 7 km uzaklıkta bulunan ve havalimanından kalkan 515 numaralı otobüs ile tren istasyonuna ulaşabilir, şehir merkezine rahat ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs
Skavsta Havalimanı’na iniş yapan yolcular otobüs terminalinden kalkan 515 numaralı otobüs ile şehir merkezine rahat ve ekonomik bir şekilde ulaşabilirler.

Taksi
Skavsta Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en hızlı ve kolay yol taksilerdir. Uçağınız indikten sonra sizi bekleyen taksilere binerek şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminal çıkışlarında bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Arlanda Havalimanı
Arlanda Havalimanı İsveç’in en büyük havalimanlarından biri olup şehir merkezine 37 km uzaklıkta yer almaktadır. İskandinav ülkelerinin arasında en büyük 3.havalimanı olan Arlanda Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için birçok alternatif ulaşım aracı bulmak mümkündür. Taksi, otobüs, araç kiralama, tren ve hatta helikopter ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Otobüs
Arlanda Havalimanı’nın şehir merkezine otobüs ile ulaşım mümkün olmakla birlikte havaalanının Terminal 2 – 3 – 4 ve 5 numaralı çıkışlarında yer alan otobüs duraklarına ulaşılabilir. 1 numaralı ve 7 numaralı otobüs durağından kalkan bu otobüsle rile şehir merkezine 45 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Tren
Arlanda Havalimanı’na ulaşan yolcular, havalimanında bulunan Arlanda Merkez istasyonundan kalkan trenler ile şehir merkezine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Duraklara uğramadan direkt giden hızlı trenler ile Stockholm şehir merkezine yaklaşık 20 dakika içinde ulaşmak mümkünken banliyö tren tercih eden yolcular Stockholm’e 38, Uppsala’ya 18 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirler.

Helikopter
Havayolu ile şehir merkezine ulaşmak isteyen ziyaretçiler için helikopter seçeneği bulunuyor. Havalimanında helikopter çağırarak şehir merkezine helikopter ile gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Arlanda Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, Terminal 2- 4 ve 5 numaralı çıkışlardan bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Riyad Ucuz Uçak Bileti

Riyad ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Riyad’a gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Riyad’ın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Riyad’ı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Riyad ziyaretlerinden önce Riyad ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Riyad uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(SA)632
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V/ 60 Hz
 
Resmi Dil
Arapça
 
Telefon Kodu
966

RİYAD HAKKINDA

Suudi Arabistan’ın hem başkenti hem de en kalabalık şehri olan Riyad, Arap Yarımadası’nda geniş bir plato üzerinde bulunmaktadır. Ülkenin genel olarak tarihi İslamiyet öncesi ve sonrası olarak ikiye ayrılmaktadır. İslamiyet’ten önce Hac olarak anılan şehir, yüzyıllar boyunca çok farklı medeniyeti bünyesinde barındırmış ve kültürel olarak farklı bir havaya bürünmüştür. Abbasiler ve Emeviler zamanında önemli devlet adamlarının merkezi haline gelen şehrin ismi Riyad olarak ilk kez 1590 yılında yazılan bir raporda geçmiştir. 1940’lı yıllara gelindiğinde Riyad, terk edilmiş, eski ve kendi halinde bir kasaba olarak varlığını sürdürürken zaman içerisinde şehir olmak için adım adım gelişim göstermiştir. Geçmişinde çok fazla savaşa ve tarihi olaya tanıklık eden şehir, dünyanın en büyük kadın üniversitesi olan Princess Nora bin Abdul Rahman’a ev sahipliği yapmaktadır. Krallık sistemi ile yönetilen ülkede ticaret merkezi olarak faaliyet gösteren şehirde bulunan Kral Abdulla Finans Merkezi şehrin en önemli noktalarından biridir. Şeriat ile yönetilen şehirde, çok katı kurallar bulunmaktadır. Yıl içerisinde çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlayan şehirde pek çok iş insanı ziyarette bulunmaktadır. Farklı bir havası olan ve değişik bir kültürel yapıya sahip olması nedeniyle dikkat çeken şehri ziyaret etmek istiyorsanız tek yapmanız gereken en uygun Riyad uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

King Khalid Havalimanı
Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da bulunan King Khalid Havalimanı sadece Suudi Arabistan’ın değil dünyanın da en büyük havalimanlarından biridir. Kral Khalid Havalimanı şehir merkezinden 35 km uzaklıkta olmakla birlikte havalimanından şehir merkezine çok fazla ulaşım imkânı sağlanamamaktadır.

Taksi
King Khalid Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
King Khalid Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Kingdom Centre
Riyad Ulusal Müzesi
Kral Abdülaziz Tarihi Merkezi
Riyad TV Kulesi
Masmak Kalesi
Kral Fahad Ulusal Kütüphane Müzesi
Riyad Jeoloji Müzesi
Faysaliye Kulesi
Kral Abdullah Parkı
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Çöl ikliminin hâkim olduğu Riyad şehrinde yazları hava sıcaklıkları 50 dereceye çıkmaktadır. Kurak geçen yazlarına karşılık olarak kışın sıcaklık derecesinin 20 derece civarı olması Riyad şehrini ziyaret etmek için en uygun zaman diliminin kış ayları olduğunu göstermektedir. Ortalama 20 derece sıcaklık olmasına rağmen kış gecelerinde çöl soğukluğu da yaşanmaktadır. En uygun Riyad uçak biletiniz ile dilediğiniz gibi bir seyahatin tadını çıkarabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Pakistan ile Hindistan’ın mutfaklarından etkilenen Riyad mutfağında körili ve pirinçli yemeklerden bol bol bulabilirsiniz. Kebap, meze, hamur işi ve et yemekleri ile oldukça popüler olan Riyad mutfağında, Madfoon, Kabsa, Haneeth, Jareesh, Gursan, Aseedah ve Harissa gibi farklı lezzetleri en uygun Riyad uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın alarak tadabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.