Stockholm Helsinki Uçak Bileti,Stockholm Helsinki Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Stockholm Helsinki Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
28.Oca.2022.Cum
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Skavsta Havalimanı
Skavsta Havalimanı İsveç’in uluslararası statüde olan orta ölçekli bir havalimanıdır. Şehir merkezine 100 km uzaklıkta yer alan bu havalimanından çok sayıda ulaşım aracı alternatifi bulunmaktadır.

Tren
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanına 7 km uzaklıkta bulunan ve havalimanından kalkan 515 numaralı otobüs ile tren istasyonuna ulaşabilir, şehir merkezine rahat ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs
Skavsta Havalimanı’na iniş yapan yolcular otobüs terminalinden kalkan 515 numaralı otobüs ile şehir merkezine rahat ve ekonomik bir şekilde ulaşabilirler.

Taksi
Skavsta Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en hızlı ve kolay yol taksilerdir. Uçağınız indikten sonra sizi bekleyen taksilere binerek şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminal çıkışlarında bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Arlanda Havalimanı
Arlanda Havalimanı İsveç’in en büyük havalimanlarından biri olup şehir merkezine 37 km uzaklıkta yer almaktadır. İskandinav ülkelerinin arasında en büyük 3.havalimanı olan Arlanda Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için birçok alternatif ulaşım aracı bulmak mümkündür. Taksi, otobüs, araç kiralama, tren ve hatta helikopter ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Otobüs
Arlanda Havalimanı’nın şehir merkezine otobüs ile ulaşım mümkün olmakla birlikte havaalanının Terminal 2 – 3 – 4 ve 5 numaralı çıkışlarında yer alan otobüs duraklarına ulaşılabilir. 1 numaralı ve 7 numaralı otobüs durağından kalkan bu otobüsle rile şehir merkezine 45 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Tren
Arlanda Havalimanı’na ulaşan yolcular, havalimanında bulunan Arlanda Merkez istasyonundan kalkan trenler ile şehir merkezine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Duraklara uğramadan direkt giden hızlı trenler ile Stockholm şehir merkezine yaklaşık 20 dakika içinde ulaşmak mümkünken banliyö tren tercih eden yolcular Stockholm’e 38, Uppsala’ya 18 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirler.

Helikopter
Havayolu ile şehir merkezine ulaşmak isteyen ziyaretçiler için helikopter seçeneği bulunuyor. Havalimanında helikopter çağırarak şehir merkezine helikopter ile gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Arlanda Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, Terminal 2- 4 ve 5 numaralı çıkışlardan bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Helsinki Ucuz Uçak Bileti

Helsinki ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Helsinki’ye gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Helsinki’nin eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Helsinki’nin ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Helsinki ziyaretlerinde önce Helsinki ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Helsinki ucuz uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(FI) 032
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V 50 HZ
 
Resmi Dil
Fince-i̇sveçce
 
Telefon Kodu
358
 
Toplu Taşıma
77.77 TRY
 
Yemek Fiyatları
161.51 TRY

HELSİNKİ HAKKINDA

Kışları gri gökyüzüsü ile ünlü olan Helsinki, Finlandiya’nın başkenti ve en büyük şehri olma özelliğini taşımaktadır. Şehir ülkenin güneyinde yer alan Finlandiya Körfezi’nin yanında bulunmaktadır. Helsinki, Finlandiya’nın siyasi, kültürel ve finansal araştırma merkezi olduğu kadar Kuzey Avrupa’nın da en büyük şehirleri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda Avrupa Birliği’nin en kuzeyde bulunan başkentidir. Adalar şehri olan Helsinki’de toplam 315 ada yer almaktadır. “Kuzey’in Beyaz Kenti” olarak anılan bu şehirde, açık granit taşların çok sayıda bulunması göze çarpmaktadır. Helsinki, İsveç Kralı I. Gustav’ın 1550 yılında ticaret kenti kurma isteği sonucunda kurulmuştur. Zaman içerisinde yoksulluk, savaş ve hastalıklar ile mücadele eden şehir, 18. yüzyılda daha iyi bir konuma gelebilmiştir. 1952 yılında Yaz Olimpiyatlarının ve 52. Eurovision Şarkı yarışmasının burada düzenlenmesinin ardından 2012 yılında Dünya Tasarım Başkenti seçilmiştir. Resmi dilinin Fince ve İsveççe’den oluşması içinde farklı kültürleri barındırdığının da bir işareti olmakla birlikte Helsinki, ülkenin en fazla yabancı nüfusa sahip şehri olarak da bilinmektedir. Finlandiya’nın geçiş yolunu oluşturan şehirde işletme, medya, moda, tıp ve eğlence gibi çeşitli sektörler faaliyet göstermekte olup müzeler, sergiler ve sahneler alanında da oldukça çeşitlilik göstermektedir. Şehrin kurulduğu gün olan Helsinki Kurtuluş Günü, her yıl 12 Haziran’da büyük bir coşku ile kutlanmaktadır. Günümüzde Helsinki kurtuluş günü, şehrin kurulduğu gün 12 Haziran’da her sene kutlanır. Siz de bu coşkulu şehri ziyaret etmek isterseniz yıl içerisinde Ucuzucur.com üzerinden satın alabileceğiniz en uygun fiyatlı uçak biletlerini bulabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Helsinki Vantaa Havalimanı
Helsinki Vantaa Havalimanı, Finlandiya’nın Vantaa şehrinde yer almakta ve Vantaa şehir merkezine 5 km, Finlandiya şehir merkezine 17 km uzaklıktadır. 1952 yılında Yaz Olimpiyatları için inşa edilen havalimanı, 1999 yılında en iyi havalimanı seçilmiştir. İskandinav ülkeleri arasında 4. büyük havalimanıdır. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için toplu taşıma araçları, tren, taksi gibi imkanlar bulunmaktadır.

Otobüs
Helsinki Vantaaa Havalimanı’na ulaşan yolcular havalimanının çıkışında bulunan otobüs duraklarından kalkan 615 numaralı otobüs ile şehir merkezine yaklaşık 30 dakika içerisinde ulaşabilirler. Yarım saat arayla kalkan bu otobüsler ile Helsinki Merkez Tren İstasyonu’na ulaşabilir, o noktadan gitmek istediğiniz yere tren aracılığı ile aktarma yapabilirisiniz.

Tren
Helsinki Vantaa Havalimanı ile merkez arasında sefer yapan tren hattı 2015 yılında hizmete açılmıştır. Ortalama 30 dakika süren bu yolculuklar için 10 dakika aralıklarla sefer yapan tren hattı mevcuttur. Havalimanına çok yakın olmayan tren istasyonuna havalimanı çıkışında bulunan servisler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kutsuplus (Dolmuş)
Helsinki Vantaa Havalimanı’nda yeni hizmete giren bu servisler ile şehir merkezine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu servisleri uçuşunuzu gerçekleştirdikten sonra ya da uçuştan önce yaptığınız rezervasyon ile kullanabilirsiniz.

Taksi
Helsinki Vantaa Havalimanı’nda iniş yapan yolcular şehre ulaşımında taksi kullanmak isteyen yolcular için taksi ücretleri gideceğiniz bölgeye ve trafiğe göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Helsinki Vantaa Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da sonra vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Lutheran Katedrali
Kauppattori Pazarı
Suomenlinaa Adası
Helsinki Katedral
Temppeliaukio Kilisesi
Uspenski Katedrali
Senato Meydanı
Finlandiya Ulusal Müzesi
Kiasma Çağdaş Sanat Müzesi
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Helsinki’de hava şartları, doğal koşullar ve iklim nedeni ile şehirde kış ayları soğuk geçmektedir. Kışın sıcaklıklar -5 civarında olmakla birlikte bazı günlerde -20 civarına düşebilmektedir. Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları Helsinki’ye gitmek için en ideal zamanlardır. Helsinki Festivali her yıl Ağustos ayında düzenlenmekle birlikte festivalde Helsinki’nin kültürünü ve tarihi hakkında etkinlikler düzenlenmektedir. Bu festival ve etkinliklerin tadını çıkarmak istiyorsanız en uygun uçak biletiniz Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Ülkede bulunan en iyi restoranlara sahip olan Helsinki’de tam anlamıyla İsveç ve Rus mutfağının etkileri görülmektedir. Deniz ürünleri ile donatılmış olan mutfakta farklı pişirme yöntemleri uygulanmaktadır. Somon, Ringa Balığı gibi balıklarının yanı sıra Hernekeitto Çorbası ve Çikolatası seyahat esnasında tadılması gereken lezzetler arasında yer almaktadır. Siz de bu lezzetlerin tadını çıkarmak istiyorsanız Ucuzucur.com üzerinden en uygun fiyatlı uçak biletlerine ulaşabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.