Stockholm Diyarbakir Uçak Bileti,Stockholm Diyarbakir Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Stockholm Diyarbakır Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
14.Ağu.2022.Paz
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Skavsta Havalimanı
Skavsta Havalimanı İsveç’in uluslararası statüde olan orta ölçekli bir havalimanıdır. Şehir merkezine 100 km uzaklıkta yer alan bu havalimanından çok sayıda ulaşım aracı alternatifi bulunmaktadır.

Tren
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanına 7 km uzaklıkta bulunan ve havalimanından kalkan 515 numaralı otobüs ile tren istasyonuna ulaşabilir, şehir merkezine rahat ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs
Skavsta Havalimanı’na iniş yapan yolcular otobüs terminalinden kalkan 515 numaralı otobüs ile şehir merkezine rahat ve ekonomik bir şekilde ulaşabilirler.

Taksi
Skavsta Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en hızlı ve kolay yol taksilerdir. Uçağınız indikten sonra sizi bekleyen taksilere binerek şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminal çıkışlarında bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Arlanda Havalimanı
Arlanda Havalimanı İsveç’in en büyük havalimanlarından biri olup şehir merkezine 37 km uzaklıkta yer almaktadır. İskandinav ülkelerinin arasında en büyük 3.havalimanı olan Arlanda Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için birçok alternatif ulaşım aracı bulmak mümkündür. Taksi, otobüs, araç kiralama, tren ve hatta helikopter ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Otobüs
Arlanda Havalimanı’nın şehir merkezine otobüs ile ulaşım mümkün olmakla birlikte havaalanının Terminal 2 – 3 – 4 ve 5 numaralı çıkışlarında yer alan otobüs duraklarına ulaşılabilir. 1 numaralı ve 7 numaralı otobüs durağından kalkan bu otobüsle rile şehir merkezine 45 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Tren
Arlanda Havalimanı’na ulaşan yolcular, havalimanında bulunan Arlanda Merkez istasyonundan kalkan trenler ile şehir merkezine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Duraklara uğramadan direkt giden hızlı trenler ile Stockholm şehir merkezine yaklaşık 20 dakika içinde ulaşmak mümkünken banliyö tren tercih eden yolcular Stockholm’e 38, Uppsala’ya 18 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirler.

Helikopter
Havayolu ile şehir merkezine ulaşmak isteyen ziyaretçiler için helikopter seçeneği bulunuyor. Havalimanında helikopter çağırarak şehir merkezine helikopter ile gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Arlanda Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, Terminal 2- 4 ve 5 numaralı çıkışlardan bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Diyarbakır Ucuz Uçak Bileti

Diyarbakır ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Diyarbakır’a gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Diyarbakır’ın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Diyarbakır’ı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Diyarbakır ziyaretlerinden önce Diyarbakır ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Diyarbakır uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.
 
Ülke Kodu
TR (052)
 
Priz Tipi / Voltaj
220V - 50HZ
 
Resmi Dil
Türkçe
 
Telefon Kodu
412
 
Toplu Taşıma
7.8 TRY
 
Yemek Fiyatları
31 TRY

DİYARBAKIR HAKKINDA

Yaklaşık 9 bin yıllık tarihi ile Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunmaktadır. İpek Yolu’nun da bu konumda yer almasıyla birlikte önem kazanan şehir, tarih boyunca kendine has bir kültürel dokuya bununla birlikte birçok esere sahiptir. Çoğu uygarlığın temelinin atıldığı bu bölge Asur kaynaklarında Amid olarak geçmektedir. Daha sonra Bekr kabilesinin Arabistan’dan bu bölgeye göçmesiyle birlikte Berkler’in diyarı anlamı “Diyarbakır” şeklinde günümüze kadar gelmiştir. Anadolu ve Mezopotamya bölgelerinin geçiş alanında yer alması nedeniyle tarih boyunca çok önemli bir yere sahip olan Diyarbakır, Yontma Taş Devri’nde bu bölgede var olan mağaralarda bulunan insan kalıntıları yaşamın izlerine rastlanan ilk bölge olarak tarihe geçmiştir. Kent merkezinde ise M.Ö. Hititlerden itibaren Asurlular, Urartular, İskitler, Medler, Persler, Ermeniler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlı hakimiyet kurmuştur. Çağlar boyunca çok sayıda efsanevi medeniyetin yok olmasına karşın Diyarbakır kenti tarihi yapısını ve kültürünü korumayı başarmıştır. Şehri saran kale duvarları Kitabeler Manzumesi olarak da anılır ve çok önem verilen bir emek ile örülmüştür. Bu surların açıldığı 4 kapı bulunmakla birlikte bu kapıların isimleri; Mardin Kapı, Urfa Kapı, Su Kapısı ve Haput Kapı’dır. Kültürünü ve doğal güzelliklerini yıllar süren mücadeleler boyunca koruyan Diyarbakır şehrini görmek için siz de Ucuzucur.com üzerinden en uygun uçak biletini yıl boyunca istediğiniz fiyatlardan satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Diyarbakır Havalimanı
Diyarbakır’ın işlek havalimanı olan Diyarbakır Havalimanı, Bağlar ilçesinde yer almaktadır. Şehir merkezine 11 km uzaklıkta yer alan havalimanı toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri sunmaktadır.

Belediye Otobüsleri
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin havalimanından Z2 Havalimanı – Üniversite araçları ile yaklaşık 30-40 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi
Diyarbakır Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve hızlı bir yolculuk gerçekleştirmek istiyorsanız 7-8 dakika içerisinde 15-20 gibi bir ücretle şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama
Diyarbakır Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Diyarbakır Surları
Hasan Paşa Hanı
Hevsel Bahçeleri
Kervansaray
Sülüklü Han
Ulu Cami
Asur Kalesi
Meryem Ana Kilisesi
Çayönü Buluntuları
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Sert karasal iklimin hakim olduğu Diyarbakır şehrinde, yazları çok sıcak geçmekle birlikte oldukça kuraktır. Kış aylarının çok soğuk geçmesini bekleyen ziyaretçiler için bir yanılma payı düşülmekte ve kışları Güneydoğu Tosolar’ın kuzeyden gelen soğuk rüzgarları kesmesinden dolayı kışlar ılık geçmektedir. Bu nedenle Diyarbakır’ı gezmek için en ideal dönem bahar ayları olmakla birlikte Diyarbakır Kültür ve Sanat Festivali’nin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler Ucuzucur.com üzerinden Mayıs sonuna satın alabileceği ucuz uçak bileti ile şehri ziyaret edebilirler.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Yüzyıllar içerisinde birçok medeniyeti barındıran bu şehrin mutfağında da değişik tatlar bulmak mümkündür. Tarihi kadar zengin olan bu mutfakta ağırlıklı olarak et, tereyağı, bulgur ve pirinç kullanılmaktadır. Akıllarda yer eden Cartlak Kebabı’nın yanı sıra Nardanaşı, Kibe, Duvaklı Pilav ve Meftune isimli yöresel yemekleri tadılması gereken lezzetleri arasında bulunmakla birlikte size en uygun uçak bileti ile ziyaret edebileceğiniz bu şehre mutlaka uğramalısınız.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.