Stockholm Bukres Uçak Bileti,Stockholm Bukres Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Stockholm Bükreş Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
22.Oca.2022.Cts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Skavsta Havalimanı
Skavsta Havalimanı İsveç’in uluslararası statüde olan orta ölçekli bir havalimanıdır. Şehir merkezine 100 km uzaklıkta yer alan bu havalimanından çok sayıda ulaşım aracı alternatifi bulunmaktadır.

Tren
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanına 7 km uzaklıkta bulunan ve havalimanından kalkan 515 numaralı otobüs ile tren istasyonuna ulaşabilir, şehir merkezine rahat ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs
Skavsta Havalimanı’na iniş yapan yolcular otobüs terminalinden kalkan 515 numaralı otobüs ile şehir merkezine rahat ve ekonomik bir şekilde ulaşabilirler.

Taksi
Skavsta Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en hızlı ve kolay yol taksilerdir. Uçağınız indikten sonra sizi bekleyen taksilere binerek şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminal çıkışlarında bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Arlanda Havalimanı
Arlanda Havalimanı İsveç’in en büyük havalimanlarından biri olup şehir merkezine 37 km uzaklıkta yer almaktadır. İskandinav ülkelerinin arasında en büyük 3.havalimanı olan Arlanda Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için birçok alternatif ulaşım aracı bulmak mümkündür. Taksi, otobüs, araç kiralama, tren ve hatta helikopter ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Otobüs
Arlanda Havalimanı’nın şehir merkezine otobüs ile ulaşım mümkün olmakla birlikte havaalanının Terminal 2 – 3 – 4 ve 5 numaralı çıkışlarında yer alan otobüs duraklarına ulaşılabilir. 1 numaralı ve 7 numaralı otobüs durağından kalkan bu otobüsle rile şehir merkezine 45 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Tren
Arlanda Havalimanı’na ulaşan yolcular, havalimanında bulunan Arlanda Merkez istasyonundan kalkan trenler ile şehir merkezine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Duraklara uğramadan direkt giden hızlı trenler ile Stockholm şehir merkezine yaklaşık 20 dakika içinde ulaşmak mümkünken banliyö tren tercih eden yolcular Stockholm’e 38, Uppsala’ya 18 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirler.

Helikopter
Havayolu ile şehir merkezine ulaşmak isteyen ziyaretçiler için helikopter seçeneği bulunuyor. Havalimanında helikopter çağırarak şehir merkezine helikopter ile gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Arlanda Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, Terminal 2- 4 ve 5 numaralı çıkışlardan bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Bükreş Ucuz Uçak Bileti

Bükreş ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Bükreş‘e gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Bükreş’in eşsiz güzelliklere sahip olması ve yıl içerisinde pek çok kişinin Bükreş‘i ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Bükreş’e ziyaretlerinden önce Bükreş’e ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Bükreş uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(RO)066
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
Romence
 
Telefon Kodu
40
 
Toplu Taşıma
7,20 TRY
 
Yemek Fiyatları
105 TRY

BÜKREŞ HAKKINDA

Romanya'nın başkenti olan Bükreş, ülkenin güney doğusunda yer almaktadır. Ülkenin güney doğusunda yer alan şehrin güneyinden de Tuna Nehri geçmekle birlikte Bulgaristan’a 80 km uzaklıkta konumlanmaktadır. 1459 tarihli belgelerde, “zevk” ve “mutluluk” anlamına gelen “Bucur” kelimesinden türetildiği düşünülen Bükreş kelimesi ilk kez geçmiştir. Romanya’nın en kalabalık şehri olan Bükreş’te 2 milyona yakın insan yaşamaktadır. Nüfusunun sadece 620 binin çingenelerin oluşturmasına rağmen Rumenlerin çingene oldukları düşünülmektedir. 1862’den beri Romanya’nın başkenti olan Bükreş, Rumenlere ait sanat ve mimari yapılarının yanı sıra ticaret ve medya alanlarında da oldukça merkezi hale gelmiş bir şehirdir. I. ve II. Dünya Savaşı arasında dünyada yaşanabilecek çok az şehrin kalması nedeniyle şehir çoğu kişi tarafından “Doğu’nun Paris’i” olarak görülmüştür. Romanya’da bulunan şehirler arasında yaşam standartları en iyi olan şehir Bükreş’tir. Altyapısı, ekonomisi, eğitim seviyesi ve gerçekleştirdiği kültürel etkinlikler ile dinamizmini korumuş ve Avrupa’daki gözde şehirlerden biri haline gelmiştir. Bilim ve sanat alanında göstermiş olduğu gelişmelerden biri de çok sayıda araştırma merkezini bünyesinde barındırmasıdır. Bu gelişmişliğin karşılığı olarak 2007 yılında Avrupa Birliği’ne tam üyeliğe hak kazanmıştır. Sokakları, mimarisi, kültürel etkinlikleri ve doğal güzellikleri ile görsel şölen sunan bu şehri gezmek ziyaretçilerine açık hava müzesi geziyormuş izlenimi uyandıracaktır. Farklı havası ve doğal yapısı ile dikkat çeken Bükreş’i ziyaret etmek için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Uluslararası Bükreş Baneasa Aurel Vlaicu Havaalanı
Uluslararası Bükreş Baneasa Aurel Vlaicu Havaalanı, Banesa bölgesinde yerini almakta olup şehir merkezine yaklaşık 8.5 km uzaklıktadır. İlk uçuşlar 1909’da gerçekleşti ve 1912’de Romanya’daki ilk uçuş okulu Banesa Havaalanı’nda açıldı. Mevcut terminal binası 1940 yıllarının sonlarında tasarlandı ve 1952 yıllarında açıldı. Bina, üç kanatlı bir uçak pervanesini temsil etmekte olan üç kanatlı merkezi kubbeden oluşmaktadır.

Otobüs
Baneasa Aurel Vlaicu Havaalanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminal çıkışında bulunan 131- 335 ve 148 numaralı otobüsler ile şehir merkezine rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Troleybüs
Otobüslerin daha farklı çeşitlerinden biri olan telli sistemlerle çalışan troleybüsler ile şehir merkezinin her noktasına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi
Baneasa Aurel Vlaicu Havaalanı’ndan iniş yapan yolcular şehir merkezine daha hızlı ve rahat bir şekilde ulaşmak isterlerse havalimanı çıkışında yer alan taksilerle kısa süre içerisine ulaşım sağlayabilirler.

Araç Kiralama
Baneasa Aurel Vlaicu Havaalanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da sonra vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Henri Coanda Uluslararası Havalimanı
Ülkenin en işlek havalimanı olan Henri Coanda Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 20 km uzaklıkta yer almaktadır. Yılda yaklaşık 5 milyon yolcu kapasitesine sahip olan, her yılda yüzdelik bir artış göstermekte olan eski adıyla da Otopeni Havalimanı olarak bilinen havalimanı 1965 yılından bu yana sivil havacılık için kullanılmaktadır.

Otobüs
Henri Coanda Havalimanı çıkışında bulunan istasyondan binebileceğiniz 780 ve 783 numaralı otobüsler ile şehir merkezine kolay ve rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren
Henri Coanda Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine giderken kullanılabilecek bir diğer yol ise raylı sistemdir. Diğer ulaşım araçlarına göre daha hızlı olan trenlere, terminal binasından ulaşabilirsiniz.

Taksi
Henri Coanda Havalimanı’dan iniş yapan yolcular şehir merkezi ya da istedikleri noktalara havalimanı çıkışında bulunan taksiler aracılığı ile yaklaşık 30 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirler.

Araç Kiralama
Henri Coanda Uluslararası Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Bükreş Parlamento Binası
Grigora Antipa National Museum
Village Museum
Herastrau Park
National Museum Art of Romania
Odeon Theatre
Stavropoleos Klisesi
Hanul Lui Manuc
Parcul Tineretului
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Karasal iklimin hâkim olduğu Bükreş’te yazları sıcak ve yağışlı, kışları ise soğuk, sert ve kar yağışlı geçmektedir. Yazları 25-30 dereceye çıkan hava sıcaklıkları, kışları 1-5 arasına düşmektedir. Yoğun kalabalıktan ve sıcaktan uzak bir şekilde şehri ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler için en ideal dönem bahar aylarıdır. Bahar döneminde en uygun Bükreş uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Romanya mutfağı, yıllar içerisinde pek çok kültür ile etkileşime girmesinden dolayı Türk, Alman ve Macar kültürlerinin etkilerine sahiptir. Romanya’da yöresel lezzetler genellikle et ürünleri ile meydana gelmektedir. Bükreş’te ise sıkça karşılaşılabileceğiniz Mamaliga yemeği oldukça meşhurdur. Bunun yanı sıra Tocanita, Sarmale, Ghiveci, Balık, Çorbalar, Papanasi, Cozonac, Coliva, Lika ve Brendi de tadılması gereken en önemli lezzetler arasındadır. Farklı tatları deneyimlemek isteyen seyahat severler ise en ucuz Bükreş uçak biletiniz Ucuzucur.com’dan satın alabilirler.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.