Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Stockholm Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
30.May.2024.Per
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Stockholm Ucuz Uçak Bileti

Stockholm ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Stockholm’e gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Stockholm’ün eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Stockholm’ü ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Stockholm ziyaretlerinden önce Stockholm ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Stockholm ucuz uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(SE) 030
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V 50 HZ
 
Resmi Dil
İsveçce
 
Telefon Kodu
46
 
Toplu Taşıma
83.75 TRY
 
Yemek Fiyatları
161.51 TRY

STOCKHOLM HAKKINDA

İsveç’in başkenti olarak bilinen Stockholm aynı zaman ülkenin en büyük şehri olma özelliğini de taşımaktadır. Malaren Gölü ile Baltık Denizi’nin buluştuğu noktada yer alan bu şehir, on dört adanın üzerinde yer almaktadır. İsminde bulunan “Holm” kelimesi adalar anlamına gelmekerdir ve bunun nedeni on dört adaya bağlı olmasından kaynaklanmaktadır. Ülke nüfusunun %20’sini karşılayan şehir, yıl içerisinde 1 milyondan fazla yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. İlk Viking şehri olarak bilinen İsveç, 10. yüzyıldan sonra monarşik bir hayata geçmiştir. Yüzyıllar boyunca çok sayıda tarihi olaya tanıklık eden bu şehirde, kraliyet sarayına yapılan düzenlemeler, şehrin sınırlarının belirlenmesi ve adalara yerleşik hayata geçilmesi ön plana çıkmaktadır. Şehrin adalara ve çok sayıda kanallara sahip olması nedeniyle “Kuzeyin Venediği” olarak anıldığını söylemek mümkündür. Deney ve bilime dayanan eğitim kültürüne sahip olan Stockholm, üniversiteleri de adından sıkça söz ettirmektedir. Orta Çağ’ın büyülü havasının hala sokaklarında kendini hissettirmesinin nedeni ise sahip olduğu tarihi yapıların, binaların ve doğal güzelliklerinin korunmasıdır. İçerisinde çok sayıda kültürel öge bulunduran Stockholm, 1998 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilmiş ve UNESCO tarafından Drottningholm Sarayı ve Skogskyrkogården bölgesi koruma altına alınmıştır. Muhteşem doğası, tarihi eserleri ve mimarisi ile dünyada görülmesi gereken yerler arasına giren bu şehre ister iş ister turist olarak seyahat etmek için Ucuzucur.com üzerinden en uygun fiyatlı uçak biletlerini satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Skavsta Havalimanı
Skavsta Havalimanı İsveç’in uluslararası statüde olan orta ölçekli bir havalimanıdır. Şehir merkezine 100 km uzaklıkta yer alan bu havalimanından çok sayıda ulaşım aracı alternatifi bulunmaktadır.

Tren
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanına 7 km uzaklıkta bulunan ve havalimanından kalkan 515 numaralı otobüs ile tren istasyonuna ulaşabilir, şehir merkezine rahat ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs
Skavsta Havalimanı’na iniş yapan yolcular otobüs terminalinden kalkan 515 numaralı otobüs ile şehir merkezine rahat ve ekonomik bir şekilde ulaşabilirler.

Taksi
Skavsta Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en hızlı ve kolay yol taksilerdir. Uçağınız indikten sonra sizi bekleyen taksilere binerek şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Skavsta Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminal çıkışlarında bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Arlanda Havalimanı
Arlanda Havalimanı İsveç’in en büyük havalimanlarından biri olup şehir merkezine 37 km uzaklıkta yer almaktadır. İskandinav ülkelerinin arasında en büyük 3.havalimanı olan Arlanda Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için birçok alternatif ulaşım aracı bulmak mümkündür. Taksi, otobüs, araç kiralama, tren ve hatta helikopter ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Otobüs
Arlanda Havalimanı’nın şehir merkezine otobüs ile ulaşım mümkün olmakla birlikte havaalanının Terminal 2 – 3 – 4 ve 5 numaralı çıkışlarında yer alan otobüs duraklarına ulaşılabilir. 1 numaralı ve 7 numaralı otobüs durağından kalkan bu otobüsle rile şehir merkezine 45 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Tren
Arlanda Havalimanı’na ulaşan yolcular, havalimanında bulunan Arlanda Merkez istasyonundan kalkan trenler ile şehir merkezine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Duraklara uğramadan direkt giden hızlı trenler ile Stockholm şehir merkezine yaklaşık 20 dakika içinde ulaşmak mümkünken banliyö tren tercih eden yolcular Stockholm’e 38, Uppsala’ya 18 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirler.

Helikopter
Havayolu ile şehir merkezine ulaşmak isteyen ziyaretçiler için helikopter seçeneği bulunuyor. Havalimanında helikopter çağırarak şehir merkezine helikopter ile gidebilirsiniz.

Araç Kiralama
Arlanda Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, Terminal 2- 4 ve 5 numaralı çıkışlardan bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve gitmek istedikleri rotaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Gamla Stan
Vasa Müzesi
Stockholm Sarayı
Stochkolm Belediye Sarayı
Skansen Açık Hava Müzesi
Djurgarden Adası
Storkyrkan
Moderna Musset
Vasterlangattan Caddesi
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

En büyük Kuzey Avrupa şehirlerinden biri olan Stockholm’e karasal iklim hâkim olmakla birlikte kuzeyde bulunan diğer şehirlere göre daha fazla güneşli güne sahiptir. Kuzeyde olmasına rağmen yaz aylarında hava 18 saat civarı aydınlıktır. Yazın sıcaklık 25-30 dereceyi bulurken kışın -1 dereceye kadar düşmektedir. Bu nedenle Stockholm’ü ziyaret etmek isteyenler için en uygun dönem yaz ayları olacaktır. Siz de bu şehrin tadını çıkarmak istiyorsanız erken dönemde Ucuzucur.com üzerinden en uygun fiyatlı uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Balığa dayalı bir mutfağa sahip olan İsveç mutfağı, Avrupa’nın lezzetleri ile benzerlik göstermektedir. Balık dışında tavuk etini de sık sık tüketen şehirde, rutin olarak haşlama ve kızartmalar tercihler arasındadır. İsveç denince akla gelen İsveç Köftesi’nin yanı sıra Gravad Lax, İsveç Yahnisi, İsveç usulü patates ve Lahana Çorbası Stockholm’e gidildiğinde mutlaka denenmesi gereken lezzetler arasında yer almaktadır.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.