Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Seul Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
14.Nis.2024.Paz
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Seul Ucuz Uçak Bileti

Seul ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Seul’a gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Seul’un eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Seul’u ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Seul ziyaretlerinden önce Seul ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Seul uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(KR) 728
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V 50 HZ
 
Resmi Dil
Korece
 
Telefon Kodu
82
 
Toplu Taşıma
25.12 TRY
 
Yemek Fiyatları
143.57 TRY

SEUL HAKKINDA

Güney Kore’nin hem en büyük şehri hem de başkenti olma özelliğini taşıyan Seul, dünyanın en kalabalık 13. şehridir. Dünyanın 2. büyük metropolitan merkezlerinden biri olan şehir, Güney Kore’nin yaşayan nüfüsunun yarısını kapsamaktadır. Tarihi çok eski yıllara dayanan bu şehrin ismi kayıtlarda ilk Üç Krallık döneminde rastlanmıştır. M.Ö. 1. yüzyıla dayanan bazı medeniyetlerin bu bölgeyi geçiş bölgesi olarak kullanmasının ardından Seul, 1394 yılında Yi Sang-gye hükümdarının bu şehri ele geçirmesinin ardından 3 krallığın barındığı şehri tek bir çatı altında toplamış ve Seul şehrini başkent yapmıştır. Yeni kurulan bu krallığın başkenti olması nedeniyle gelişmeye başlayan şehir, kültürel ve ticari anlamda ileri bir seviyeye geçmiştir. 1910’da Japonya’nın hakimiyeti altına girmiş olup, şehir kendine Kyangsang ismini almıştır. Krallık döneminde yapılan onca yapı bu dönemde yıkılmış ve yeniden yapılma vaadi verilmiştir. Fakat bu vaad yerine getirilmemiş, yapılar yıkılmış ve yerine de herhangi bir yapı yapılmamıştır. Kore Savaşı’nda ise daha fazla hasar gören Seul, yıpranmışlığını geride bırakıp hızlı bir şekilde büyüme ve kalkınma göstermiştir. Şehir ilerleyen yıllarda Güney Kore’nin başkenti olmakla kalmayıp ticaret, ekonomi, kültür, sanat, eğitim ve teknoloji alanında oldukça gelişmiştir. Seul’da Ulusal Büyük Şehir Alanı’nda çok sayıda yapı bulunmakla birlikte özellikle 3 yapı UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. 1988’de Yaz Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmış olan bu şehirde aynı zamanda 2002 Dünya Kupası da gerçekleşmiştir.  Siz de tarihi, kültürü ve mimarisi ile oldukça ilgi çeken bu toprakları ziyaret etmek istiyorsanız en uygun Seul uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Gimpo Uluslararası Havalimanı
Güney Kore’nin başkenti Seul’de yer alan Gimpo International Havalimanı, şehir merkezine 15 km uzaklıkta yer almaktadır. Kore savaşında önemli bir rol oynayan bu havalimanı, Güney Kore’nin en işlek 3. havalimanı olarak hizmet vermektedir. Bulunduğu bölge itibari ile ticari havalimanı olarak kullanılan havalimanından şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve araç kiralama hizmetleri de sağlanmaktadır.

Otobüs
Havalimanından inişini gerçekleştiren yolcular iç ve dış hatlar terminallerinde bulunan otobüs duraklarından kalkan otobüsler ile şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler. 1’den 35’e kadar numaralanmış otobüslerden istediğiniz yöne gitmek için uygun otobüsü seçebilirsiniz.

Metro
Gimbo Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, havalimanında bulunan 5 numaralı metro hattı ile şehir merkezine ya da istedikleri başka noktalara aktarma yaparak ulaşım sağlayabilirler.

Taksi
Havalimanının terminal binasında yolcularını bekleyen taksilerle şehir merkezine hızlı ve konforlu ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi fiyatları ve süresi gideceğiniz yöne ve trafiğe bağlı olarak değişim gösterebilir.

Araç Kiralama
Havalimanından inişini gerçekleştiren yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuş öncesi ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Incheon Uluslararası Havalimanı
Seul’ün en büyük ve en işlek havalimanlarından biri olan Incheon Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 48 km uzaklıkta bulunmaktadır. Havalimanından şehir merkezine otobüs, metro, tren, taksi ve araç kiralama gibi çok sayıda ulaşım imkanı sağlanmaktadır.

Otobüs
Havalimanının çıkış terminalinde bulunan otobüs duraklarından kalkan otobüsler ile hem şehir merkezine hem de istediğiniz başka noktalara ortalama 30 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren
Incheon Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, KTX olarak bilinen Korea Train Express trenleri ile şehir merkezine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Daejeon, Buson, Mokpo ve Daegu gibi çok sayıda durağa uğrayan bu tren ile ortalama 20 dakika içerisinde istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz.

Shuttle
Incheon Uluslararası Havalimanı’ndan Gimbo Havalimanı’na geçiş yapmak isteyen yolcular için hizmet veren AREX isimli Express hizmet ile 10 durak sonra geçiş yapabilir geri kalan 6 durakta ise metroya aktarma yapabilirsiniz.

Dolmuş
Havalimanı terminal çıkışında bulunan minibüsler ile şehir merkezine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz fakat bu araçların hizmet süreleri 09:00 ile 20:00 arasında geçerlidir.

Taksi
Havalimanının terminal binasında yolcularını bekleyen taksilerle şehir merkezine hızlı ve konforlu ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi fiyatları ve süresi gideceğiniz yöne ve trafiğe bağlı olarak değişim gösterebilir.

Araç Kiralama
Havalimanından inişini gerçekleştiren yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuş öncesi ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Gyeongbokgung Palace
Bukchon Hanok Village
Changgyeonggung Palace
Myeongdong
Insadong
N Seul Kulesi
Cheonggyecheon Stream
Namdaemun Market
The National Museum of Korea
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Astropikal ve kıtasal iklimin karşımı bir iklime sahip olan şehirde, yazları sıcak ve nemli geçerken kışları soğuk ve az nemli geçer. Dört mevsiminde gözler görülür bir şekilde yaşandığı bu şehrin tadı en güzel sonbahar ve ilkbahar aylarında çıkmaktadır. Sonbaharda gerçekleştirilen festivaller Kore Şükran Günü diğer adıyla Ay Festivali’nin yanı sıra ilkbaharda açan kiraz çiçekleri Seul’un sokaklarına farklı bir hava katmaktadır. Siz de keyifli zamanlar geçireceğiniz bu şehri en kısa zamanda ziyaret etmek için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Uzak Doğu mutfağının kendine has lezzetleri Seul mutfağında karşımıza çıkmaktadır. Kore mutfağının dünya mutfakları arasında çok etkili olmadığı bir gerçektir fakat çok farklı pişiriş tarzlarıyla birlikte kullandıkları soslar ile kendilerine ayrı bir yer açmışlardır. Çoğu yemeğin temelinde pirinç, arpa ve fasulye bulunmaktadır. Banchan, Ddeokbokki, Gimbap, Eomuk, Mandu, Saolleontang gibi kendine has farklı lezzetleri masalarımıza sunan Kore mutfağı seyahat esnasında tadılmadan geçilmemesi gereken bir mutfaktır. Siz de bu mutfağın tadına kendi yerinde bakmak istiyorsanız en uygun uçak biletiniz Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.