Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Prag Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
24.Tem.2024.Çar
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Prag Ucuz Uçak Bileti

Prag ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Prag’a gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Prag’ın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Prag’ı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Prag ziyaretlerinden önce Prag ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Prag uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(CZ) 061
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V / 50 Hz
 
Resmi Dil
Çekce
 
Telefon Kodu
420
 
Toplu Taşıma
25.12 TRY
 
Yemek Fiyatları
89.73 TRY

PRAG HAKKINDA

Çek Cumhuriyeti’nin hem en büyük hem de başkenti olan Prag, geçmişte Çekoslovakya’nın başkentliğini yapmıştır. Orta Bohemya’da yer alan Vltava Nehri üzerinde bulunan şehrin nüfusu 1,2 milyondur. Bununla birlikte 300.000 kişinin de nüfusta kaydı bulunmamaktadır. Çok sayıda insan tarafından dünyanın en güzel kentlerinden biri olarak anılan şehir, pek çoğu tarafından “Altın Şehir”, “Masal Şehri” ve “Avrupa’nın Kalbi” anılmaktadır. II. Dünya Savaşı’nda fazla hasar görmeyen şehir, bundan ötürü içinde çok sayıda tarihi yapı barındırmaktadır. Gotik, Rönesans ve Barok tarzı ile ön plana çıkan bir şehir olarak bilinen Prag zengin kültürü ile geçmişe ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde Çekya’nın da ekonomi merkezi olarak bilinen kent sahip olduğu eşsiz güzellikteki yapıları 1992 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmiştir. 1993 yılında Çekoslovakya’dan ayrılarak bağımsızlığını ilan eden şehir, 2004 yılında tam olarak Avrupa Birliği’ne adım atmıştır. Şehir merkezinde yer alan John Lennon ve The Beathles graffiti duvarı yıllar boyunca yabancı ve yerli turist tarafından ilgi görmüştür. Prag şehrinin merkezinde yer alan Charles Meydanı, Ortaçağ zamanında Avrupa’nın en büyük şehir meydanı olarak bilinmekteydi. Bunun yanı sıra dünyanın en büyük astronomik saatine sahip olması ile ünlü olan şehir, Avrupa’nın en eski aktif sinagoguna da sahiptir. Muhteşem tarihi, zengin kültür yapısı ve yapıları ile adından sıkça söz ettiren Prag’ı yıl içerisinde siz de en uygun uçak biletleri ile ziyaret etmek istiyorsanız Ucuzucur.com üzerinden alabileceğiniz ucuz uçak biletleri sizleri bekliyor.

NASIL GİDİLİR?

Václav Havel Havalimanı
Václav Havel Havalimanı, başkent Prag’da bulunan uluslararası bir havalimanı olup şehir merkezine 10 km uzaklıkta yer almaktadır. Avrupa’daki en büyük havalimanlarından biri olarak gösterilmekle birlikte şehir merkezine yaklaşık 30 dakika gibi bir sürüş mesafesinde yer almaktadır.

Otobüs
Václav Havel Havalimanı’na ulaşan yolcular şehir merkezine gitmek için direkt olarak otobüs kullanamamaktadır. Ancak havalimanı çıkışında bulunan otobüs duraklarından kalkan 100 ve 119 numaralı otobüsler ile metro istasyonlarına yaklaşık 20-30 dakika içerisinde ulaşıp aktarma yapabilirler.

Metro
Václav Havel Havalimanı’na ulaşan yolcular, havalimanı çıkışından kalkan 100 numaralı otobüs ile Metro B (Sarı Hat) üzerinden Zličín durağına 15-20 dakika içerisinde ulaşıp şehir merkezinde yer alan Náměstí Republiky veya Můstek duraklarında inebilirler.

Taksi
Václav Havel Havalimanı’nda iniş yapan yolcular şehir merkezine daha hızlı ve rahat bir şekilde ulaşmak isterlerse havalimanı çıkışında yer alan taksilerle yaklaşık 20-30 dakika içerisinde ortalama 650-800 Koruna gibi bir fiyatla ulaşabilirler.

Araç Kiralama
Václav Havel Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Old Town Meydanı
Eski Şehir Meydanı
Astronomik Saat Kulesi
Charles Köprüsü
Prag Kalesi
Prag Yahudi Mahallesi
Aziz Vitus Katedrali
Wenceslas Meydanı
Karl Köprüsü
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Ilıman karasal iklime sahip olan Prag’da kışları olduk sert ve yağışlı yazları ise genellikle kurak geçmektedir. Hava durumu sürekli farklılık gösteren şehirde dört mevsim yaşanmaktadır. Eğer turist kalabalığının yaşandığı bir dönemde Prag’ı ziyaret etmek istemiyorsanız şehir ziyaret için en iyi tercih kış aylarıdır. Sıcak havalarda şehrin tarihi yapılarını ve doğal güzelliklerini görmek isteyenler için en uygun dönem bahar ayları olacaktır. Siz de yıl içinde ziyaret edebileceğiniz bu büyülü şehrin, Ucuzucur.com üzerinden alacağınız en uygun uçak biletleri ile tadını çıkarabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Et yemeklerinin büyük ölçüde yer kapladığı Çek mutfağı, domuz eti, sığır eti ve tavuk ile donatılmıştır. Çorbalara da ayrı bir önem veren bu kültürde ağız tadınıza uygun lezzetleri bulmak mümkündür. Knedliky, Kaprova Plovka, Hovezi Gulas Knedlikem gibi etli lezzetlerin yanı sıra tatlı olarak Medovnik ve kendine has likörü Becherovka gibi adından sıkça söz ettiren bu şehri ziyaret etmek için en uygun uçak biletlerini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.