Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Paris Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
05.Mar.2024.Sal
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Paris Ucuz Uçak Bileti

Paris ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Paris’e gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Paris’in eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Paris’i ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Paris ziyaretlerinden önce Paris ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Paris uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(FR) 001
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V /50 Hz
 
Resmi Dil
Fransızca
 
Telefon Kodu
33
 
Toplu Taşıma
40.08 TRY
 
Yemek Fiyatları
202 TRY

PARİS HAKKINDA

Paris, dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden birisidir. Yaklaşık olarak nüfusu 12 milyon olan şehir, tüm dünya tarafından sanatsal ve kültürel olarak tanınmış aynı zamanda dünya tarihinin tozlu sayfalarında da önemli bir rol oynamıştır. Paris şehrini adını eski yerleşimcilerden olan Parisiilerden almaktadır. Antik çağlardan itibaren yerleşime geçilmiş olan bu şehirde çok sayıda medeniyet ve devlet ev sahipliği yapmış ve kültürlerine ait eserleri de geride bırakmıştır. Şehrin aynı zamanda bir koruyucunun bulunduğu ve 5. yüzyılda Azize Geneviève’nin Atilla’yı ikna etmesinin ardından şehrin yıkılmasını engellediği düşünülmektedir. Geçmiş dönemlerden beri bilindik tüm faaliyetlerinin dışında politika ve ekonomi konularında da ticaretin geçiş noktalarından birini oluşturmaktadır. Paris moda ve lüks yaşamın başkenti olarak tanınmakla birlikte ‘’Işık Şehir’’ olarak da anılmaktadır. Paris şehri kendi bünyesinde birçok ünlü yapıya ev sahipliği yapmakta olup, bu yapılar UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Şehrin sokaklarında gezerken Orta Çağ ve Roma eserlerine rastlayabilirsiniz. Notre Dame Katedrali sizleri 13.yy. dönemlerine kadar götürecektir. Moda ve lüksün şehri Paris’in simgesi Eyfel Kulesi’dir. 2014 yılındaki verilere göre Paris şehrinin nüfusu yaklaşık 2.144.700 kişidir. Siz de romantik atmosferi ile adından sıkça söz ettiren bu şehri ziyaret etmek istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Charles de Gaulle Havalimanı
Charles de Gaulle Havalimanı, Fransa’da bulunan en büyük uluslararası havaalanı olmakla birlikte dünya üzerinde de yer alan en yoğun havalimanlarından biridir. Charles de Gaulle havalimanı, Paris’in 26 km kuzeyinde bulunmakla birlikte bünyesinde barındırdığı dört pist ve üç terminal ile 2013 yılında 62 milyondan fazla yolcu taşımıştır.

Tren
Charles de Gaulle Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular için şehir merkezine giden 3 raylı sistem bulunmaktadır. Bunlardan ilki olan ve 7-8 dakikada bir kalkan RER treni ile şehir merkezine 35 dakika gibi bir süre içerisinde varabilirsiniz. Bir diğer raylı sistem olan TGV, hızlı tren olarak adlandırılıyor ve Terminal 2’den kalkıp Marseille, Toulouse ve Bordeaux gibi önemli şehirlerden geçip Brüksel’e ulaşmaktadır. Son seçenek olan CDGVAL ise diğer iller arası raylı sistem arasında ulaşım sağlamaktadır.

Otobüs
Charles de Gaulle Havalimanı’ndan şehre ulaşımınızda Paris Belediyesi’nin hizmet veren otobüsü Roissy Bus ile direkt olarak istediğiniz noktaya varabilirsiniz. Yaklaşık 1 saat sürecek olan yolculuk için 1-2 ve 3 numaralı terminallerden 20 dakika aralıklarla kalkan bu otobüsleri rahat ve kolay bir ulaşım için kullanabilirsiniz.

Taksi
Charles de Gaulle Havalimanı’ndan şehre ulaşımında taksi kullanmak isteyen yolcular için taksilere binebileceği noktalar bulunmaktadır. Terminal 1’de 24 numaralı çıkış, Terminal 2A’da 6 numaralı çıkış, Terminal 2C’de 14 numaralı çıkış, Terminal 2D’de 7 numaralı çıkış, Terminal 2E’de 10 numaralı çıkış, Terminal 2F’de  11 numaralı çıkış, Terminal 2G’de  Blue-Mavi çıkış , Terminal 3’de ise herhangi bir çıkıştan yararlanabilirsiniz. Taksi ücretleri gideceğiniz bölgeye göre değişim göstermekle birlikte ortalama ücret 50 Euro’dur.

Araç Kiralama
Charles de Gaulle Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Beauvais-Tille Havalimanı
Beauvais-Tille Havalimanı, Paris şehrinin en işlek havalimanlarından biridir ve şehir merkezine 85 km uzaklıkta bulunmaktadır. 2016 yılında 4 milyon yolcuya hizmet vermiş havalimanı, Fransa’nın en işlek havalimanlarındandır. Havalimanında 2017 yılında alınan karar doğrultusunda gece uçuşu yasaklanmıştır. Terminal binası saat 23:30 ile 06:30 saatleri arasında kapalıdır.

Tren
Beauvais-Tille Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular için maalesef havalimanından geçen bir tren bulunmamaktadır. Havalimanının 4 kilometre uzağında yer alan tren istasyonunu kullanmak isteyen yolcular havalimanından tren istasyonun a giden otobüs veya taksileri kullanabilirler. Paris Gar edu Nord treni ile Paris’e yaklaşık 1 saat içerisinde varabilirsiniz.

Otobüs
Beauvais-Tille Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için havalimanı terminal çıkışında bulunan otobüs duraklarından kalkan otobüsler ile rahat ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Paris’e ve Beauvais şehir merkezine doğrudan giden bu otobüslerin seferleri 20 dakika aralıklarla gerçekleşir ve yaklaşık 75 dakika sürmektedir.

Taksi
Beauvais-Tille Havalimanı’ndan şehre daha kolay ve hızlı ulaşmak isteyen yolcular, terminal çıkışında bulunan taksi duraklarını kullanabilirler. Günde 8 sefer hizmet veren taksilerin gideceğiniz bölge, gündüz ve gece tarifleri ve trafik yoğunluğuna göre yaklaşık 100-160 Euro’dur.

Araç Kiralama
Beauvais-Tille Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Paris Orly Havalimanı
Fransa’nın ikinci havalimanı olan Orly Havalimanı, Fransa’nın en işlek havalimanlarından biri olmakla birlikte. Paris’e yakın mesafede olan Orly bölgesinde yer almaktadır. Paris Orly Havalimanı’ndan Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Güneydoğu Asya, Kuzey Amerika ve Karayip Adaları’na uçuşlar bulunmaktadır. 2013 yılında Orly Havalimanı yaklaşık olarak 28 milyon yolcusuna hizmet vermiştir.

Tren
Paris-Orly Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcuların şehir merkezine ulaşabilmek için kullanabileceği raylı sistemler de mevcuttur. Bu raylı sistemlerden ilki olan RER sistemine binebilmek için havalimanında mevcut olan otomatlardan kartınızı alabilir ve istediğiniz noktalara RER treni ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Raylı sistemlerde kullanılabilecek bir diğer sistem ise Tram 7 adıyla kullanılan tramvaylar olup, bu tramvaylar ile havalimanından Villejuif-Louis Aragon’a kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Otobüs
Paris-Orly Havalimanı’ndan şehre ulaşımınızda otobüs kullanabilmekle birlikte havalimanının her iki terminalinde de otobüsleri bulabilirsiniz. Sefer saatleri 06:00 – 23:00 arasında olan bu otobüsler ile yolculuk süresi yaklaşık olarak 10 – 20 dakika arasında sürmektedir.

Taksi
Paris-Orly Havalimanı’nda iniş yapan yolcular şehre ulaşımında taksi kullanabilirler. Taksi ücretleri gideceğiniz bölgeye göre değişim göstermekle birlikte 30 Euro’dan başlayan fiyatlar ile sizleri karşılayacaklardır.

Araç Kiralama
Paris-Orly Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da sonra vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Eyfel Kulesi
Notre Dame Katedrali
Louvre Müzesi
Montmartre Tepesi (Ressamlar Tepesi)
Sacre Coeur Bazilikası
Disneyland
Şanzelize Caddesi & Zafer Takı
Lüksemburg Sarayı ve Bahçeleri
Orsay Müzesi
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Paris’e bulunduğu coğrafi konumu nedeniyle her mevsim seyahat mümkündür. Şehir, iklim açısından yarı okyanusal ve yarı kırsal iklime sahip olduğundan dolayı kışları ılık ve yağmurlu, yazları ise ılık ve nemli geçmektedir. Yılın yaklaşık 110 günü yağış almakla birlikte bahar ayları da oldukça serin geçmektedir. Paris’in iklim özellikleri göz önüne alındığında ziyaret etmek için en uygun zaman ilkbahar ve sonbahar ayları olacaktır. En güzel aylarının tadını çıkarmak için Ucuzucur.com’u ziyaret edin ve en uygun uçak biletini satın alın.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Fransa’nın kendine özgü mutfağının tadılabileceği en önemli noktalardan biri Paris’tir. Şehirde bulunan çok sayıda restoran ve kafeler sayesinde şehrin kültürünü yansıtan değişik lezzetleri tadabilirsiniz. Hemen hemen her saat diliminde bu lezzetleri bulabilmekle birlikte Paris’e gidildiğinde tadılmadan dönülmemesi gereken ünlü yiyecekleri şu şekilde sıralayabiliriz: Steak Frites, Beef Bourguignon, Nicoise Salad, Ratatouille, Cassoulet, Iles Flottantes, Clafoutis, Creme Brulée, Sufle, Falafel, Kruvasan, Krep, Soğan Çorbası, Confit de Canard. Fransız mutfağını deneyimlemek için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.