Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Minsk Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
11.Ara.2023.Pts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Minsk Ucuz Uçak Bileti

Minsk ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Minsk’e gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Minsk'in eşsiz güzelliklere sahip olması ve yıl içerisinde pek çok kişinin Minsk‘i ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Minsk ziyaretlerinden önce Minsk ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Minsk uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler. 

 
Ülke Kodu
(BY) 073
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V 50 HZ
 
Resmi Dil
Belarusça-rusça
 
Telefon Kodu
375
 
Toplu Taşıma
6.20 TRY
 
Yemek Fiyatları
101.73 TRY

MİNSK HAKKINDA

Beyaz Rusya’nın başkenti olan Minsk, Avrupa’nın doğusunda Polonya, Letonya, Litvanya ve Rusya arasında kalmış bir şehirdir. 2 milyon nüfusa sahip olan kent, Svislach ve Niamiha nehirleri üzerine kurulmuştur. 11. yüzyıla kadar dayanan bir tarihe sahip olan Minsk, ilk önce Litvanya Prensliği’nin hakimiyetine girmiş daha sonra uzun yıllar boyunca Rus İmparatorluğu’nun topraklarına katılmıştır. II. Dünya Savaşı’nda harabeye dönen şehrin nüfusu neredeyse yarıya inmiştir. II. Dünya Savaşı’nda göstermiş olduğu büyük mücadele nedeniyle şehre 1974 yılında “Kahraman Şehir” denmiştir. Resmi dili kayıtlarda Belarusça olsa da halk, uzun süre Rusların hakimiyeti altında kaldığından dolayı Rusça konuşmaktadır. Kendi dilleri sadece resmi kurumlarda kullanılmaya devam etmektedir. Bir ova üzerine kurulu olan şehrin sahip olduğu doğal güzellikler ve kültürel yapılar çok sayıda bulunmakla birlikte, şehirde bulunan parklar, göller ve yeşil alanlar da ziyaretçiler için odak noktasıdır. Sakin ve huzur kokan Minsk sokakları, düzenli ve oldukça genişlerdir. Şehir, 2014 ‘de Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası’na da ev sahipliği yapmıştır. Siz de kültür kokan bu şehri ziyaret etmek istiyorsanız size en uygun Mink uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Minsk Ulusal Havalimanı
Minsk Ulusal Havalimanı şehir merkezine 40 km uzaklıkta yer almakta olan coğrafi olarak da Smalyavichy Raion topraklarında bulunan ancak idari olarak Minsk'in Kastrychnitski Bölgesi'ne ait olan Belarus'taki ana uluslararası havaalanıdır. Minsk Ulusal Havalimanı yolcularını toplu taşıma araçları, taksi ve araç kiralama gibi hizmetler sunmaktadır.

Otobüs
Minsk Ulusal Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, 5 ve 6 numaralı çıkışlardan kalkan 300 numaralı otobüsler ile şehir merkezine yaklaşık 1 saat içerisinde ulaşabilirler.

Taksi
Minsk Ulusal Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuk süresi ve ücreti gideceğiniz bölgeyle, trafik yoğunluğuna göre değişmektedir.

Araç Kiralama
Minsk Ulusal Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Bağımsızlık Meydanı
Aziz Simon ve Helena Kilisesi
Tochka
Holy Spirit Church
Grafiti Sokağı
Gorky Park
Belarusian State Museum of the Great Patriotic War
National Academic Bolshoi Opera and Ballet Theatre
Beyaz Rusya Güzel Sanatlar Milli Müzesi
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Denize kıyısı olman Minsk şehrinde karasal iklim hüküm sürmektedir. Batısından doğusuna doğru sıcaklığın düştüğü şehirde güneşli gün sayısı oldukça azdır. Kışları soğuk ve sert geçerken yazları ise serin geçmektedir. Bu nedenden dolayı Minsk’e gitmek için en ideal dönem Haziran ve Temmuz aylarıdır. Erkenden alacağınız en ucuz Minsk uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Et ve patatesin hüküm sürdüğü Belarus mutfağı, komşuları ile benzerlik göstermektedir. Domuz etinin, köftenin ve çorbanın yoğun bulunduğu bu mutfakta ziyaretçilerin damak tadına uygun yiyecekleri bulması oldukça kolaydır. Machanka, Krupenya, Holodnik, Draniki, Patates Köftesi ve Medovik gibi yöresel lezzetleri seyahat esnasında denemeden dönmemeniz önerilir. Bu eşsiz lezzetlerin tadına bakmak isteyen ziyaretçiler en ucuz Minsk uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirler.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.