Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Maskat Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
27.Şub.2024.Sal
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Maskat Ucuz Uçak Bileti

Maskat ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Maskat’a gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Maskat’ın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Maskat’ı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Maskat ziyaretlerinden önce Maskat ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Maskat uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(OM)649
 
Priz Tipi / Voltaj
240 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
Arapça
 
Telefon Kodu
968

MASKAT HAKKINDA

Umman Sultanlığı olarak geçen Ummanîn başkenti olan Maskat aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. Umman’ın geçmişten günümüze başlıca ticaret limanı olan kentin tarihi çok eskiye dayanmaktadır. Eskiden beri denizcilik ile uğraşan şehir Portekiz hakimiyetine girmeden önce önemli yerleşim yerlerinden biri olarak varlığını sürdürmüştür. Tüccarlar için önemli bir nokta olan şehir, 16. yüzyılda Portekizlilerin bölgeye yerleşmesi ile önemi daha da artmıştır. Bir dönem Osmanlı hakimiyeti altında girse de Portekizliler bölgenin kontrolünü tekrar ele almıştır. Yıllar içerisinde bağımsızlığını kazanan şehir, ticari anlamda önemini kaybetmemiştir. Birçok olaya ve savaşa sahne olan şehrin nüfus yapısı Arap, Portekiz, Hint ve İngilizlerden oluşmaktadır. Deniz ticaretinin yanı sıra inci ve balık ticareti yapan Maskat’ın en büyük ikinci geçim kaynağı ise petroldür. Petrol şirketinin ana merkezi ise bu şehirde bulunmaktadır. Çok sayıda taribi esere ve zengin bir kültüre sahip olan Maskat şehri yıl boyunca yerli ve yabancı turiste kapılarını açmaktadır. Siz de farklı havası ile ilgi çeken bu şehri ziyaret etmek istiyorsanız en uygun Maskat uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Muscat Uluslararası Havalimanı
Umman’ın başkenti Maskat’ta bulunan ve eski adıyla Seeb Uluslararası Havaalanı olarak bilinen Muscat Havalimanı şehir merkezinden 32 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine gitmek için otobüs, taksi ve araç kiralama gibi imkanlar sağlanmaktadır.

Otobüs
Muscat Havalimanı’na ulaşan yolcular, havalimanı çıkışında bulunan otobüs duraklarından kalkan mavi ve kırmızı renkteki halk otobüsleri ile şehir merkezine kısa süre ulaşım sağlayabilirler. Halk otobüsü dışında özel olarak hizmet veren Baiza otobüsleri de bu noktadan kalkmaktadır. Otobüslerin kalkış saatlerini duraklardan öğrenebilir ve kolay bir şekilde şehir merkezine varabilirsiniz.

Taksi
Muscat Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Muscat Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Sultan Qaboos Camii
Ulusal Maskat Müzesi
Old Muttrah Çarşısı
Bani Khalid Vadisi
Al Alam Kraliyet Sarayı
Mutrah Hisarı ve Mutrah Bölgesi
Qurum Kumsalı
Souk
Royal Opera Müzesi
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Kurak bir iklimin hakim olduğu Maskat’ta yazları kurak ve sıcak geçmektedir. Sahil kenarları iç kesimlere göre daha az sıcak olan şehri ziyaret etmek için en uygun zaman dilimi Kasım ve Mart arası iken Ekim ve Nisan ayları da tercih edilebilir. Yıl boyunca festivallerin düzenlendiği şehre ziyaret tarihinizi önceden belirleyip Maskat uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Batı ile Doğu’nun bir kesişim noktası olan Maskat mufağında baharatlar ve deniz ürünleri oldukça önemli bir konumdadır. Özellikle et yemeklerinin bol baharat ile pişirilmesi ve yanında etkmek türlerinin tüketilmesi şehrin mutfağının özelliklerinden biridir. En önemli yöresel lezetlerin başında Shuwa gelmekle birlikte Shuwa’nın yanı sıra Humus, Kabsa, Omani Madrouba, Mushaltat, Umman Ekmeği ve Meshkak gibi ilgi çekici lezzetler bulunmaktadır. Siz de bu enfes lezzetlerin tadına bakmak için hemen en uygun Maskat uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.