Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Lusaka Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
30.May.2024.Per
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Lusaka Ucuz Uçak Bileti

Lusaka ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Lusaka’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Lusaka’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Lusaka’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Lusaka ziyaretlerinden önce Lusaka ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Lusaka uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(ZM)378
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
İngilizce
 
Telefon Kodu
260
 
Toplu Taşıma
13 TRY
 
Yemek Fiyatları
59 TRY

LUSAKA HAKKINDA

Afrika kıtasının bir ülkesi olan Zambiya’nın başkenti Lusaka aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. Zambiya’nın güney kısmında buluna şehir Güney Afrika’nın gelişmiş şehirlerinden biridir. Şehrin ismi kurucusu olan “Lusaka”dan gelmektedir. Şehrin bulunduğu kesim 1900’lerin başına kadar bir köy olarak varlığını sürdürse de 1905 yılında İngiliz sömürgesi olarak bölgeye yapılan demiryolu inşası şehrinn genişlemesine ve bir köy olmaktan çıkmasına neden olmuştur. Zaman içerisinde ticari olarak da önem kazanan şehir ticari anlamda çok sayıda ziyaretçi almaya başlamıştır. Zambiya'nın ulusal başkenti olan Lusaka, yasama ve yürütmenin de gerçekleştiği şehirdir. Aynı zamanda kentte meclis de bulunmaktadır. Lusanka’da yüksek binaların ve kent pazarlarının iç içe olması Güney Afrika’nın tam olarak ruhunu yansıtmaktadır. Doğal güzellikleri, mimari yapısı ve tarihi eserleri ile oldukça dikkat çeken ve farklı havası ile yıl boyunca yerli ve yabancı turisti ağırlayan Lusaka şehrini ziyaret etmek için en uygun Lusaka uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Lusaka Havalimanı
Zambiya’nın başkenti Lusaka’da hizmet veren işlek Kenneth Kaunda Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinden 27 km uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine ortalama 30-35 dakika içerisinde ulaşım sağlanabilirken taksi ve araç kiralama gibi imkanlar sağlanmaktadır.

Taksi
Kenneth Kaunda Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Kenneth Kaunda Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Lusaka Ulusal Parkı
Lilayi Elephant Nursery
Presidential Burial Site National Monument
Lusaka Ulusal Müzesi
Namwandwe Galerisi
Lusaka Pazarı
Henry Tayali Görsel Sanatlar Merkezi
Munda Wanga Çevreci Parkı
Özgürlük Anıtı
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Subtropikal iklimin hakim olduğu Lusaka’da yazları ve kışları sıcak geçmektedir. Şehrin en soğuk zaman dilimi Temmuz ayı iken en sıcak ayı Ekim’dir. Tüm bu durum göz önüne alındığında şehri ziyaret etmek için en uygun zaman dilimi yılın hemen hemen her ayıdır. Yıl içerisinde gerçekleşen festival ve etkinliklere de katılmak istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın alabilir ve şehrin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Zambiya mutfağında neredeyse tüm yemeklerin temelini oluşturan mısır ve darı besinleri vazgeçilmezler arasındadır. Kırmızı et, tavuk ve balığında sıklıkla kullanıldığı bu mutfakta Nshima, Enchilada Casserole, Tikka Masala, Samp and Beans ve The Special Thali tadılması gereken lezzetler arasında yer almaktadır. Siz de bu eşsiz lezzetlerin tadına yerinde bakmak istiyorsanız en uygun Lusaka uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın alabilir ve keyifli bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.