Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Lüksemburg Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
15.Nis.2024.Pts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Lüksemburg Ucuz Uçak Bileti

Lüksemburg ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Lüksemburg’a gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Lüksemburg’un eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Lüksemburg’u ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Lüksemburg ziyaretlerinden önce Lüksemburg ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Lüksemburg uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
LU (18)
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V 50Hz
 
Resmi Dil
Fransıza - almanca
 
Telefon Kodu
352
 
Toplu Taşıma
42 TRY
 
Yemek Fiyatları
257 TRY

LUKSEMBURG HAKKINDA

Aynı ismi taşıyan ülke Lüksemburg’un başkenti olan Lüksemburg, tarihi çok eski yıllara dayanan eski yerleşim yerlerinden biridir. Zengin bir tarihe neden olmasının nedeni ise Avrupa’nın merkezi noktalarından birinde yer alması ve bu noktada çok sayıda tarihi olaya sahne olmasıdır. Bin yıllık geçmiş tarihinde çoğu kez el değiştiren ve farklı kültürleri toprağında yaşatan şehir mimari yapısı, doğal güzellikleri ve tarihi dokusu ile oldukça ilgi çekmektedir. Roma Dönemi’nde yolların kesişim noktası olması nedeniyle Lüksemburg Kalesi inşa edilmiş ve ilk surlarını 10. yüzyılda inşa etmiştir. Medeniyetler tarafından askeri ve stratejik olarak bir öneme sahip olan şehir,  1995 ve 2007 yıllarında ise 2 kere Avrupa Kültür Başkenti seçilmiştir. Bu özelliği taşıyan ilk ve tek şehir olan Lüksemburg, sokaklarındaki tarihi yapılar ve surları ile UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmıştır. Ülkede bulunan müzelerin çoğunun bu şehirde yer alması nedeniyle yıl içerisinde yerli ve yabancı çok sayıdaki ziyaretçi şehre akın etmektedir. Kültür ve sanatın yanı sıra siyasi anlamda da merkezi bir şehir olan Lüksemburg’da Schengen Anlaşması’nın imzalanması ile Schengen bu bölgede yer almaktadır. Bununla birlikte Lüksemburg çok sayıdaki siyasi topluluğun kurucu üyelerindendir. Siz de tarihi ve mimari dokusu ile oldukça ilgi çeken bu şehri ziyaret etmek istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.  

NASIL GİDİLİR?

Lüksemburg-Findel Havalimanı
Lüksemburg ile aynı ismi taşıyan başkenti Lüksemburg’da bulunan Lüksemburg-Findel Havalimanı şehir merkezine 6 km uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanından kalkan ve şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşım sağlamanızı sağlayacak toplu taşıma, taksi ve araç kiralama gibi çok sayıda alternatif sunulmaktadır.

Otobüs
Lüksemburg-Findel Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, havalimanı çıkışında bulunan otobüs duraklarından kalkan 16, 29 ve 117 numaralı otobüsleri kullanabilirler. Belirli saat aralıkları ile ulaşım sağlayabileceğiniz bu araçlar ile 20-25 dakika içerisinde şehir merkezine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Taksi
Lüksemburg-Findel Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Lüksemburg-Findel Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Bock Casemates
Notre-Dame Cathedral
Büyük Dük Sarayı
Grandük Jean Modern Sanatlar Müzesi
Ulusal Tarih ve Sanat Müzesi
Philharmonie Luxembourg
Adolphe Köprüsü
Neumünster Abbey
Luxembourg City History Museum
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Sıcak ve ılıman bir iklimin hâkimiyeti altında olan Lüksemburg, her mevsimde farklı bir havası ile ziyaretçilerini karşılamaktadır. Yaz sonu ve kış aylarında özellikle çok yağış görülmektedir. Ulusal günlerden biri olan 23 Nisan’da eğer bu şehri ziyaret edersiniz sizi farklı bir atmosfer karşılayacaktır. Şehrin cıvıltısını yaşamak ve yeni bir deneyim kazanmak için uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Balık ve deniz ürünlerinin sık kullanıldığı Lüksemburg mutfağında Alabalık, Turna ve Kerevit oldukça çok tüketilmektedir. Yemekler ise ana besinler fasulye, patates, lahana ve soğandır. İtalyan ve Portekizlilerin lezzetleri ise şehrin sokaklarında siz ziyaretçilerini karşılamaktadır. Judd mat Gaardebounden, Träipen, Écrevisses à la luxembourgeoise, Bouneschlupp gibi Lüksemburg’un yöresel lezzetleri seyahat esnasında yemeden dönülmemesi gereken tatlardandır. Siz de bu enfes yemeklerin tadına bakmak istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.