Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Londra Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
05.Mar.2024.Sal
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Londra Ucuz Uçak Bileti

Londra ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Londra’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Londra eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Londra’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Londra ziyaretlerinden önce Londra ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Londra uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(GB) 006
 
Priz Tipi / Voltaj
240 V /50 Hz
 
Resmi Dil
İngilizce
 
Telefon Kodu
44
 
Toplu Taşıma
77.77 TRY
 
Yemek Fiyatları
197.50 TRY

LONDRA HAKKINDA

Londra, Birleşik Krallığı’nın başkenti olmakla birlikte Avrupa’nın kültür, sanat ve eğitim konusunda önemli kentlerinden biridir. Asırlara dayanan geçmişi ile dünyanın en önemli şehirleri arasında yer alan bu şehrin ismi M.Ö. 43 yılında Roma İmparatorluğu tarafından “Akan Nehir’’ anlamına gelen Londinium olarak konulmuştur. Romalılar tarafından kurulan bu şehir yüzyıllar boyunca içinde farklı kültürleri barındırmış ve diğer şehirlerin arasında kozmopolit bir rol oynamıştır. Monarşinin hala devam ettiği ülkede Kraliçe 2. Elizabeth’in yaşadığı Buckingham Sarayı da Londra’da bulunmaktadır. Sarayın bazı kısımları ziyaretçilere açıktır. “Üzerinde güneş batmayan ülke” olarak anılan Britanya İmparatorluğu’na da başkentlik yapan Londra, 300’den fazla dilin konuşulduğu bir şehir haline gelmiştir. Doğası ve tarihi yapısı bakımından zengin olan bu şehir, birçok tarihi eseri önemli ve adından söz ettiren müzelerinde sergilemektedir. Yeşili bol olan bu şehirde nefes alabilecek çok sayıda park ve bahçe bulunmaktadır. Kendisini ikiye bölen Thames Nehri’ne sahip olan şehrin çok yağmurlu bir yapısı olduğu gözlemlenmektedir. 8 milyonu geçen nüfusu ile Londra şehrinde, yıl boyunca dünya yıldızlarının konserleri, popüler Dj performansları, partiler ve eğlence odaklı birçok etkinlik mevcuttur. Dünya tarihinde bir yapı taşı olan İngiltere’nin başkenti Londra yılın her dönemi ziyaretçilerine kapılarını açmaktadır. Siz de bu tarihi şehrin tadını çıkarmak istiyorsanız en uygun Londra uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Luton Havalimanı
Londra Luton Havalimanı, Londra’nın en işlek havalimanlarından bir olup şehir merkezinin kuzeybatısının 55 km mesafe uzağında yer almaktadır. 2014 Yılında 10.5 milyon yolcuyu tek bir pist üzerinde misafir etmiştir.

Tren
Londra Lutton Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, gün içerisinde 15 dakika aralıklarla düzenlenen trenleri kullanabilirler. Tren istasyonuna gitmek için 10 dakika süren shuttle otobüslere binip 40 dakika gibi kısa bir süre içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Otobüs
Londra Luton Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular aynı zamanda Easybus, A1 – A2 ve 757 numaralı otobüsleri kullanarak şehir merkezine yaklaşık 1,5 saat gibi bir süre içerisinde ulaşabilirler.

Taksi
Londra Luton Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışında bulunun taksiler ile şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım sağlayabilirler. Yolculuk süresi ve ücreti gideceğiniz bölgeye ve trafik yoğunluğuna göre değişmektedir.

Araç Kiralama
Londra Luton Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Londra Gatwick Havalimanı
Londra Gatwick Havalimanı, Londra şehrinin en büyük ikinci havalimanıdır. Gatwick Havalimanı, şehir merkezine 50 km uzaklıkta yer alırken aynı zamanda Avrupa’nın birçok noktasından en fazla uçuş sağlayan havalimanlarının başında gelmektedir. 2014 yılında 38.1 milyon yolcusuna kapılarını açarak hizmet vermiştir.

Tren
Londra Gatwick Havalimanı’ndan iniş yapan ve şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular Gatwick Exspress trenlerini kullanarak şehirde bulunan Victoria tren istasyonuna 30 dakika içerisinde ulaşabilirler. Güney terminalinden kalkan bu trenler ile seyahat süresi ortalama 30 dakika sürmektedir. Gece seferleri de düzenleyen bu trenler ilerleyen saatlerde saat başı hizmet vermektedir.

Otobüs
Gatwick Havalimanı’ndan iniş yapan yolcular aynı zaman otobüs hizmetlerinden de yararlanabilirler. 7/24 hizmet veren National Express ve Easybus’lar şehir merkezinde yer alan Victoria istasyonuna ortalama 1 saat içerisinde ulaşabilirsiniz.

Taksi
Gatwick Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuk süresi ve ücreti gideceğiniz bölgeyle, trafik yoğunluğuna göre değişmektedir.

Araç Kiralama
Gatwick Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Londra Heatherow Havalimanı
Londra Heathrow Havalimanı Londra şehrinin batısında yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık 23 km uzaklıkta bulunan havalimanı sadece Londra’nın değil İngiltere’nin de en büyük havalimanıdır. Uluslararası uçuşların en işlek olduğu Heathrow Havalimanı’nın 4 adet terminali mevcuttur. Havalimanından şehir merkezine tüm terminallerden ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır.

Tren
Londra Heathrow Havalimanı’ndan iniş yapan yolcular şehir merkezine ulaşmak için Heathrow Express trenlerini kullanabilirler. Tren seferleri gün içerisinde 05:00 – 23.45 saatleri arasında 15 dakikada bir hizmet vermektedir. Trenler 2 – 3 ve 5 numaralı peronlardan kalkan bu tren ile 25-30 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Bir diğer hattı olan Heathrow Connection treni ile şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Havalimanı durağından Paddington tren istasyonuna giden Tfl Rail treni, express olmadığı için bazı istasyonlarda durmakta ve bu durumda yolculuk süresi 35-40 dakikayı bulmaktadır.

Metro
Londra Heathrow Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular aynı zamanda çok geniş bir ağı olan Londra Metrso’unun lacivert renkli Picadilly hattı ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. Trenler terminal 2- 3 - 4 ve 5 istasyonlarından kalkmaktadır. Sefer sıklığı 10 dakikada bir olmakla birlikte yolculuk süresi yaklaşık 50-60 dakika arasında sürmektedir.

Shuttle
Londra Heathrow Havalimanı’ndan şehre ulaşımınızda havalimanından kalkan National Express otobüsleri ile 40 – 90 dakika gibi bir süre içerisinde istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü
Londra Heathrow Havalimanı’ndan şehre ulaşımında belediye otobüsü kullanmak isteyen yolcular için otobüsler 4-8 numaralı peronlardan hizmet vermekte olup 24 saat boyunca kullanılmaktadır.

Taksi
Londra Heathrow Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuk süresi ve ücreti gideceğiniz bölgeyle, trafik yoğunluğuna göre değişmektedir.

Araç Kiralama
Londra Heathrow Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Londan City Havalimanı
London City Havalimanı uluslararası hizmet veren havalimanıdır. Şehre 11 km uzaklıkta bulunan havalimanı 2014 Yılında 3,647,824 yolcuyu bünyesinde ağırlamıştır.

Tren
London City Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcular için havalimanın alt kısmında bulunan istasyondan kalkan trenler mevcuttur. Dockland Light Railway trenleri ile istasyondan alacağınız tek kullanımlık biletler ile şehir merkezine 20 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Otobüs
London City Havalimanı’ndan şehre ulaşımınızda otobüs kullanabilmekle birlikte terminal dışında bulunan Shuttle Bus servisleri ile gideceğiniz bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi
London Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuk süresi ve ücreti gideceğiniz bölgeyle, trafik yoğunluğuna göre değişmektedir.

Araç Kiralama
London City Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Stansted Havalimanı Hakkında
Stansted Havalimanı, Londra’nın en işlek havalimanlarından biri olup şehir merkezinin 48 km uzağında yer almaktadır. 2014 yılında 19,9 milyon yolcusuna hizmet vermiş ve Avrupa’daki seyahat noktaları arasında aktarmasız uçuşlar sağlamıştır. Günün 24 saati hizmet verilen havalimanında dilediğiniz zaman şehir merkezine ve birçok noktaya ulaşım sağlayabileceğiniz hizmetler mevcuttur.

Tren
Stansted Havalimanı’ndan şehre seyahat ederken tren kullanabilirsiniz. Tren seferleri her gün 05:30 – 00:30 saatleri arasındadır. Sefer sıklığı 15 dakikada bir gerçekleşir ve yolculuk süresi ise yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Otobüs
Stansted Havalimanı’ndan şehre ulaşımınızda otobüs kullanabilirsiniz. Otobüs seferleri 06:00 – 02:00 saatleri arasındadır. Otobüslere A20 ve A21 hattından ulaşabilirsiniz. Yolculuk süresi, gideceğiniz bölgeye ve trafiğe göre değişmektedir.

Taksi
Stansted Havalimanı’ndan şehir merkezine havalimanı çıkışında bulunan taksiler ile daha rahat ve konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuk süresi, gideceğiniz bölgeye ve trafiğe göre değişmektedir.

Araç Kiralama
Stansted Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Big Ben & Westminster Sarayı
London Eye
British Museum
Buckingham Sarayı
Tower of London
Hyde Park
Trafalgar Meydanı
Tower Bridge
Westminster Abbey
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Avrupa’nın en çok ziyaret edilen 2. başkenti Londra’da ılıman okyanus iklimi görülmektedir. Bu nedenle yıl boyunca genellikle bulutlu ve yağmurludur. İklim yapısı sayesinde ziyaretçilerine dört mevsim boyunca seyahat imkânı sağlayan şehri ziyaret için en ideal dönem yaz ayları olacaktır. Yaz aylarında bu şehrin enfes dokusunun, tarihi büyüsünün ve doğal mucizelerinin tadını çıkarmak istiyorsanız en uygun Londra uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

İngiliz mutfağı gastronomi açısından bir cennet olmakla birlikte her damak zevkine uygun lezzetlere sahiptir. Nüfusunu kapsayan Hint, Türk, Çin ve Avrupa’nın diğer ülkelerine ait kesimlerinin kendine özgü lezzetlerinin harmanlandığı bir mutfaktır İngiliz mutfağı. Bu değişik kültürlerin yiyeceklerinin yanı sıra İngilizlere özgü lezzetler de ziyaretçilerini karşılamaktadır. Pie & Mash, Kabuklı İstiridye, Beef Wellington, Shepard’s Pie, Eton Mess, Sticky Toffee, Tereyağlı Ekmek Puding, Fish & Chips, Donut, Bangers & Mesh gibi yiyecekleri ziyaret esnasında bulabilir ve tadına bakabilirsiniz. Birbirinden lezzetli bu yiyeceklerin tadına bakmak istiyorsanız en ucuz Londra uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.