Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Lizbon Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
14.Haz.2024.Cum
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Lizbon Ucuz Uçak Bileti

Lizbon ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Lizbon’a gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Lizbon’un eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Lizbon’u ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Lizbon ziyaretlerinden önce Lizbon ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Lizbon uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
PT (10)
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V 50Hz
 
Resmi Dil
Portekizce
 
Telefon Kodu
351
 
Toplu Taşıma
41 TRY
 
Yemek Fiyatları
121 TRY

LİZBON HAKKINDA

Portekiz’in başkenti olan Lizbon, İstanbul gibi iki yakası olan şehirlerden biridir. Tejo Nehri’nin Atlantik Okyanusu’na bağlandığı bölgede yer alır. Avrupa’nın bittiği nokta olarak anılan Lizbon’da zaman içerisinde birçok kâşifin buradan dünyayı keşfe çıktığı bilinmektedir. Avrupa Birliği ülkelerinden biri olan başkent, Avrupa ülkeleri arasında en kalabalık olan şehirlerden biridir. Portekiz ülkesinin nüfusunun çoğu bu kentte yaşamaktadır. Şehir Roma ve İstanbul gibi 7 tepe üzerine kurulmuştur. Antik Çağ’da şehrin ismi belgelerde Ulyssippo ya da Olisippo olarak geçmektedir. Avrupa’nın en çok turist çeken şehri olarak anılan Lizbon, M.Ö. 1200 yıllarında Fenikeliler tarafından liman şehri olarak kullanılmıştır. Romalıların da bu bölgede iki yüzyıl kadar hüküm sürdüğü bilinmekle birlikte o dönemde şehrin ismi Felicitas Julia olarak anılmıştır. Bunların yanı sıra dünya üzerinde kaydedilmiş en büyük deprem Lizbon’da 1755 yılında gerçekleşmiştir. Bu deprem yıkıma neden olmak yerine modern deprem biliminin doğmasına ön ayak olmuştur. Coğrafi ve kültürel anlamda komşu ülkelerden izole olan Portekiz’in başkenti Lizbon, zengin, kendine has ve doğal güzelliklere sahip bir başkenttir. 1990’lı yıllar şehir turizm alanında bir yükselişe geçmiştir ve 1994 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilmiştir. Kendinizi şımartmak ve keyifli bir tatil geçirmek için en uygun Lizbon uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan alın ve bu eşsiz şehrin tadını çıkarın.

NASIL GİDİLİR?

Lizbon Portela Havalimanı
Lizbon’un işlek havalimanı olan Lizbon Portela Havalimanı, adını Lizbon’un çevre yerleşim birimlerinden olan Portela’dan alır. Portela Havalimanı, Portekiz ve büyük Avrupa ülkeleri için uluslararası bir geçiş noktasıdır. Yolcu kapasitesi bakımından Avrupa’daki 24. en büyük havalimanı olmakla birlikte Güney Avrupa’daki en geniş havalimanlarından biridir. Şehir merkezine 7 km uzaklıkta yer alan havalimanı toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri sunmaktadır.

Metro
Lizbon Portela Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular için en hızlı ve en ucuz seçeneklerden birisi metrodur. Lizbon metrosunda yer alan kırmızı hat, havalimanı durağında son bulmaktadır. Aynı zamanda Lizbon metrosunda yer alan mavi, yeşil ve sarı hatlardan bazı duraklar kırmızı hat üzerinde kesişim noktalarına sahiptir. Yeşil hatta “Alameda” durağı, sarı hatta “Saldanha” durağı ve mavi hatta yer alan “S.Sebastio” durağından kırmızı hatta aktarma yapılabilmektedir.

Havalimanından iniş yapan yolcular metro hattında yer alan “Oriente” durağında inip tren ile Portekiz’in diğer bölgelerine seyahat edebilirler. Lizbon metrosu sabah 6.30 ile başlayıp gece 01.00’a kadar hizmet vermektedir. Havalimanından metro hattına geçiş yaparken yer alan bilet ofislerinden Viva Viagem elektronik kartlardan satın alabilir, günlük ya da 3 günlük sınırsız olacak şekilde yükleme yapabilirsiniz.

Otobüs
Lizbon Portela Havalimanı’ndan iniş yapan yolcular, havalimanı geliş terminallerinden geçen otobüslerden de yararlanabilirler.

Havalimanından kalkan 744 numaralı otobüs iş saatleri içerisinde 06.40-20.10 arasında “Marques de Pompal”- “Havalimanı” ve “Moscavide” bölgeleri arasında çalışmakla birlikte şehrin merkezinde yer alan birçok turistik noktalara da uğramaktadır.

Havalimanından geçen bir diğer hat ise 705 numaralı otobüs olup iş saatleri içerisinde 06.55-20.15 arasında “Oriente”- “Havalimanı”- “Roma/Areeiro” bölgelerinde çalışmaktadır.

Gece otobüsü hizmeti veren şehirde 208 numaralı “Cais do Sodre”- “Havalimanı” ve “Oriente” bölgeleri arasında çalışmakta olan hattı kullanabilirsiniz.

Aerobus
Lizbon Portela Havalimanı’ndan iniş yapan yolcular, eğer bagajları fazla ise şehir merkezine ya da finans merkezlerine ulaştıran Aerobus araçlarını kullanabilirler. Bu araçlar havalimanından her 20 dakikada bir hizmet vermekle birlikte aracın uğradığı duraklar aynı zamanda metro duraklarını kapsamaktadır.

Taksi
Lizbon Portela Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım gerçekleştirmek istiyorsanız yaklaşık 15 Euro civarı ücret ödeyip 15-20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama
Lizbon Portela Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Belém Kulesi
Jerónimos Manastırı
São Jorge Kalesi
Praça do Comércio
Bairro Alto
The Elevador de Santa Justa
Rossio
Padrão dos Descobrimentos
Lizbon Okyanus Akvaryumu
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Atlas Okyanus kıyısında bulunan Lizbon’da, Subtropikal Akdeniz iklimi görülmektedir. Dört mevsimin belirgin bir şekilde yaşandığı bu şehirde yazları sıcak ve kurak, kışları ise Gulf Stream nedeniyle ılık ve yağışlı geçmektedir. Lizbon’un en soğuk olduğu zaman Ocak ayı olmakla birlikte en sıcak olduğu zaman dilimi ise Temmuz ayıdır. Bu yüzden Lizbon’u ziyaret etmek için en uygun dönem ilkbahar ve sonbahar aylarıdır.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Portekiz’in kendine has lezzetleri ile donatılmış mutfağı Avrupa’da ve dünyada pek ünlü olan bir mutfak değildir. Fakat değişik lezzetleri ile damaklardan silinmeyecek bir tat bırakırlar. Yemeklerin çoğu patates ve pirinçten oluşmaktadır. Yemeklerin çoğu güveç, ızgara et ve balık ile tamamlanır. Deniz ürünlerinin bu mutfakta başı çektiğini söylemek mümkündür. Buna örnek olarak Kum Midyesi, Tereyağda Karides ve Cerveheria Ramiro verilebilir. Aynı zamanda Bacalhau, Sardinhas Assadas, Feijoada, Cozido a Portuguesa, Pastel de Nata yanında enfes bir tadı olan vişne likörü Ginjinha ve Portekizlilerin kendine has olan kahveleri Galao denenmeden dönülmemesi gereken lezzetler arasındadır.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.