Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Lefkoşa Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
24.Tem.2024.Çar
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Lefkoşa Ucuz Uçak Bileti

Lefkoşa ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Lefkoşa’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Lefkoşa’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Lefkoşa’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Lefkoşa ziyaretlerinden önce Lefkoşa ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Lefkoşa uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
VG
 
Priz Tipi / Voltaj
 
 
Resmi Dil
İngi̇li̇zce
 
Telefon Kodu
1284
 
Toplu Taşıma
22,74 TRY
 
Yemek Fiyatları
76 TRY

LEFKOŞA HAKKINDA

Kıbrıs’ın ortasında bulunan şehir ülkenin başkenti olmakla birlikte Kıbrıs’ın en kalabalık kenti ve en önemli kültür, sanayi, ticaret ve ulaşım merkezlerinden birisidir. Yüzyıllar içinde çok sayıda isim ile anılan şehirde ilk yerleşim Neolitik Çağ döneminde gerçekleşmiştir. Yapılan kazı çalışmalarına göre M.Ö. 3000’li yıllara dayanan bu yerleşimin ardından bölge M.Ö. 7. yüzyılda “Ledra” olarak kurulmuştur. Yüzyıllar boyunca çok sayıda medeniyeti topraklarında ağırlayan bu şehir, Bizans döneminde önemini arttırmıştır. Tarihi boyunca birçok depremi yaşamış olan şehir, ağır darbe almış, binalarının çoğu yıkılmıştır. 1222 Kıbrıs depreminin ardından şehirde 1330 yılında da sel felaketi meydana gelmiş ve 3 bin kişi hayatını kaybetmiştir. Tüm bu hasarların yanı sıra doğal yaşam olarak ön plana çıkan şehirde, Kanlıdere başta olmak üzere, pek çok biyolojik çeşitlilik bulunmaktadır. Doğal güzelliğini merak eden yerli ve yabancı turistler tarafından sıkça ziyaret edilmektedir. Sadece doğal güzellikleri ile değil kültür ve sanat alanında da ön plana çıkan şehir, kentleşme bakımından ikiye ayrıldıktan sonra mimari yapı olarak değişime uğramıştır. Şehri ikiye ayıran Yeşil Hat sınırında 14 müze bulunmaktadır. Kıbrıs Müzesi’nde ise çok sayıda arkeolojik eser bulunmaktadır. Doğal güzelliği, mimarisi ve plajları ile adından sıkça söz ettiren bu şehri ziyaret etmek için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Ercan Havalimanı 
Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa’ya 23 km, Girne’ye 44 km ve Güzelyurt’a 62 km uzaklıkta olan Ercan Havalimanı’ndan bu merkezlere ulaşmak için maalesef çok fazla toplu taşıma seçeneği bulunmamaktadır. Havalimanından kalkan taksiler ve araç kiralama firmalarını kullanabilirsiniz.

Taksi
Tiran Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Tiran Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Girne Kapısı
Venedik Sütunu
Barbarlık Müzesi
Selimiye Camii
Bedesten Aziz Nikolas Kilisesi
Büyük Han
Machairas Monastery (Machairas Manastırı)
Lefkoşa Surları
Derviş Paşa Konağı
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Yıl boyunca hava sıcaklığının yüksek ya da ılıman olduğu Lefkoşa’da yıllık ortalama sıcaklık 19 derecedir. İstediğiniz dönemde ziyaret edebileceğiniz Lefkoşa’nın doğal güzelliklerinin ve manzaralarının yanı sıra turizm alanında da oldukça güzel plajlara sahiptir. Temmuz ve Ağustos aylarında özellikle sıcaklığın tavan yaptığı Lefkoşa’yı tatiliniz için en uygun zamanda ziyaret etmek için en ucuz uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Yüzyıllar içinde farklı kültürlerin etkisi altında kalan Kıbrıs mutfağı genellikle Rum ve Türk mutfağı ile benzerlik göstermektedir. Özellikle Şeftali Kebabı, Pilavuna, Kıbrıs Köftesi, Peksimet, Molehiya, Kolakas ve Ceviz Macunu ile ünlü olan bu mutfağın tadına yerinde bakmak için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.