Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Kütahya Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
26.Şub.2024.Pts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi
Kütahya Ucuz Uçak Bileti

Kütahya ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Kütahya’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Kütahya’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Kütahya’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Kütahya ziyaretlerinden önce Kütahya ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Kütahya uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.
 
Ülke Kodu
TR (052)
 
Priz Tipi / Voltaj
220V - 50HZ
 
Resmi Dil
Türkçe
 
Telefon Kodu
274
 
Toplu Taşıma
7 TRY
 
Yemek Fiyatları
41 TRY

KÜTAHYA HAKKINDA

Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan Kütahya, kültürel zenginlikleri, doğal güzellikleri ve çinileri ile oldukça ünlü bir ildir. Kütahya, Ege Bölgesi’nde yer almasına rağmen İç Anadolu’ya yakın olduğu için iklim olarak karasal iklim görülmektedir. Köklü bir tarihe sahip olan kentin geçmişi M.Ö. 3000’li yıllara dayanmaktadır. Şehrin eski çağlardaki ismi “Kotiaeion” olarak bilinmektedir. Bu ismin Romalıların Anadolu’ya gönderdiği komutandan geldiği düşünülmektedir. Yüzyıllar boyu varlığını sürdürmüş olan Kütahya, Hitit, Frigya, Lidya, Pers, Makedonya, Britanya, Bergama Krallığı, Bizans İmparatorluğu ve Osmanlı gibi birçok medeniyeti bünyesinde barındırmış ve ev sahipliği yapmıştır. Konumu nedeniyle jeotermal olarak önem arz eden bu şehir, termal anlamda turizmi geliştirmiştir. Şifalı olduğu bilinen kaplıcalar ve termaller ile son zamanlarda adından sıkça söz ettiren bu şehirde adeta termal turizm oluşmuştur. Sadece şifalı suları ile değil, ürettiği porselenler ile de adından sıkça söz ettirmiş ve porselen alanında kendini geliştirmiştir. Aynı zamanda Tavşanlı ilçesinde özel olarak üretilen ve o bölgeye özgü olan leblebileri ile ünlüdür. Tüm bunların yanı sıra antik kaynaklarda geçen bilgilere göre ünlü masalcı Ezop’un da burada yaşadığı düşünülmektedir. Ezop’un yanı sıra Türk topraklarından çıkan Evliya Çelebi’nin de doğup büyüdüğü şehir olarak bilinmektedir. Gün geçtikçe artan bir nüfus yapısına sahip olan şehri siz de yakından görmek istiyorsanız tek yapmanız gereken en uygun uçak bileti için Ucuzucur.com’u ziyaret etmek. 

NASIL GİDİLİR?

Zafer Havalimanı
Kütahya’nın işlek havalimanı olan Zafer Havalimanı, Altıntaş ilçesinde yer almaktadır. Şehir merkezine 45 km uzaklıkta yer alan havalimanı toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri sunmaktadır. 

Otobüs
Zafer Havalimanı’na iniş yapan yolcular belediye otobüsleri ile şehir merkezine yaklaşık 40-50 dakika içerisinde kolaylıkla ulaşabilirler. 

Taksi
Zafer Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım gerçekleştirmek istiyorsanız yaklaşık 100 TL ücret ödeyip 20-25 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama
Zafer Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler. 

NERELERİ GEZMELİ?
 

Domaniç Ormanları
Zafertepe Anıtı
Aizanoi Antik Kenti
Dönenler Mevlevihanesi
Kütahya Saat Kulesi
Kütahya Kalesi
Çinili Camii
Mızık Çamı
Enne Barajı
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Ege Bölgesi’nde yer alan Kütahya’da İç Anadolu’nun karasal iklimi ilke birlikte ılıman bir iklimde görülmektedir. Kışları ılık ve yağışlı geçen şehirde, yazları sıcak ve kurak geçmektedir. Yaz aylarına özel olarak kuzeyden esen rüzgârı hissetmek mümkündür. Kütahya’nın doğal güzelliklerinin tadını çıkartmak isteyen ziyaretçiler için en uygun dönem bahar aylarıdır. Bahar ayları tadını çıkarabileceğiniz bu şehre en uygun uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden bulabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Kütahya’nın mutfağı kendine özgün lezzetleri ile adından sıkça söz ettirmektedir. Sini Mantısı, Cimcik, Ispanaklı Şibit, Dolamber Böreği ve Tirit gibi farklı lezzetleri bünyesinde barındıran Kütahya’da aynı zamanda Ilıbada Dolması ve Gökçümen Hamursuzu da seyahat esnasında tadılmadan dönülmeyecek lezzetler arasındadır. Enfes lezzetlerin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler Kütayha uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.