Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Kopenhag Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
04.Mar.2024.Pts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Kopenhag Ucuz Uçak Bileti

Kopenhag ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yeniden Kopenhag’a gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Kopenhag’ın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Kopenhag’ı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Kopenhag ziyaretlerinden önce Kopenhag ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Kopenhag ucuz uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(DK) 008
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V / 50 Hz
 
Resmi Dil
Danca
 
Telefon Kodu
45

KOPENHAG HAKKINDA

İskandinav ülkesi Danimarka’nın başkenti olan Kopenhag aynı zamanda ülkenin de en kalabalık şehridir. København kelimesi Danca dilinde “tüccar limanı” anlamına gelmektedir. İsveç’in bir diğer şehri olan Malmö ile aralarında Oresund Köprüsü bulunmakta ve bu köprü ile Kopenhag ve Malmö birbirlerine bağlanmaktadır. Çok eski zamanlarda Viking balıkçı köyü olarak tarihe yer edinmiş bu sahil şehrinin kuruluşu 1167 yılına dayanmaktadır. Fakat yapılan kazılarda 6 bin yıl öncesinde insanların burada yerleşik hayata geçtiğine dair izlere rastlanmıştır. Kopenhag’ın 1416 yılında hem Danimarka’nın hem de Norveç ve İsveç’in başkenti sayılmasıyla birlikte bir dönem Kalmar Birliği kurulmuş oldu. Coğrafi Keşifler’e kadar olan dönemde balıkçılık ile geçimini sağlayan bu şehir, sömürgeciliğin başladığı dönemde Kral IV. Christian’ın sömürge yapan şirketler ile anlaşması sonucu ticari anlamda ileri seviyede yol aldı ve refah seviyesi arttı. Gelişmelerin yaşandığı bu yılların ardından 1711 yılında veba salgının şehri kasıp kavurmasıyla çok sayıda insan yaşamını kaybetmiştir. Vebanın ardından 1728 yılında çıkan büyük yangın sonrası çok sayıda kitap yanıp kül olmakla birlikte çok sayıda tarihi yapı da hasar görmüştür. Yıllar içerisinde pek çok devletin ve imparatorluğun kontrolü altına giren bu şehir, 1800’lerde çok ağır savaşları atlatmış ve 100 yıl sonrasında ise büyük bir endüstriyel devrime şahit olmuştur. Doğal güzellikleri, korunmuş tarihi yapısı ve eşsiz mimarileri ile adından sıkça söz ettiren Kopenhag, ziyaretçilerine hiç yaşamadıkları deneyimler sunmaktadır. Siz de bu deneyimlerin bir parçası olmak istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Kastrup Havalimanı
Kopenhag Kastrup Havalimanı, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ın Oresund bölgesinde bulunan ana uluslararası havaalanıdır. Havalimanı Amager Adası’nın üzerinde bulunmakla birlikte şehir merkezine 8 km uzaklıkta yer almaktadır. İskandinav ülkelerinin arasında en büyük havalimanı olmakla birlikte Avrupa’daki en eski havalimanı olarak da bilinmektedir.

Otobüs
Kopenhag Kastrup Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, otobüs ile şehir merkezine gitmeyi tercih edebilirler. Havalimanından çok sayıda otobüs kalkar, bu otobüsler ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde terminallere gidiş gelişini sağlamak için de shuttle otobüsleri mevcuttur. Hiçbir ücret ödemeden kullanabileceğiniz otobüsler ile P1, Terminal 2 ve Terminal 3’te bulunan tren istasyonu arasında geçiş yapabilirsiniz.

Tren
Kopenhag Kastrup Havalimanı’nda inen yolcular Terminal 3 binasında bulunan tren garından binebileceği trenler ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirler. Havalimanı içi ulaşımı sağlayan ücretsiz otobüsler ile Terminal 3 binasındaki tren garına 5 dakika gibi bir süre içerisinde varabilir, buradan Danimarka ve İsveç’in değişik noktalarına gidebilirsiniz.

Metro
Kopenhag’da toplu ulaşım araçlarına en pratik yolu “Copenhagen Card” almaktır. Havalimanına varır varmaz ulaşım kartınızı temin edebilir ve Terminal 3 binasından 5 dakika ara ile sefer düzenleyen metroya binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Geçerli olduğu süre içinde Copenhagen Card ile birçok müzeye ayrı ücret ödemeden girebilirsiniz.

Taksi
Havalimanında bulunan Terminal 2 ve 3 binalarından hareket eden taksiler ile şehir merkezine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda taksilerde nakit ödemenin yanı sıra kredi kartı ile de ödeme yapabilirsiniz.

Araç Kiralama
Kopenhag Kastrup Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Kopenhag Roskilde Havalimanı 
Kopenhag Roskilde Havalimanı şehir merkezinin 8 km uzağında yer almakla birlikte Tune kasabasında bulunmaktadır. İskandinavya’nın en yoğun havalimanlarından biri olarak bilinen Roskilde Havalimanı, Kopenhag’da bulunan ikinci uluslararası havalimanıdır ve günde yaklaşık 60 bin yolcu ağırlamaktadır. Tren, metro, otobüs ve taksiler ile havaalanından şehir merkezine ulaşım sağlanmaktadır.

Otobüs
Kopenhag Roskilde Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminal binasından kalkış yapan otobüsler ile yaklaşık 20 dakika gibi bir süre içerisinde şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler.

Tren
Roskilde Havalimanı’ndan binebileceğiniz trenler ile kent merkezine konforlu bir şekilde gitmek isteyen yolcular hafta içleri her gün 10 dakika aralıklarla kalkan bölgesel alanlar arası sefer düzenleyen trenlerle şehir merkezine veya ana tren garına yaklaşık 20-25 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi
Roskilde Havalimanı’nda iniş yapan yolcular terminal binasından binebileceği taksiler ile şehir merkezine ortalama 10-15 dakika içerisinde ulaşabilirler.

Araç Kiralama
Roskilde Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Nyhavn Kanalı
Tivoli Bahçeleri
Amalienborg Sarayı
Christiansborg Sarayı
Küçük Deniz Kızı Heykeli
National Museum
Strøget Caddesi
Rundetaarn (Round Tower)
Rosenborg Castle
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Kopenhag’da ılıman okyanus iklimi hâkim olmakla birlikte Atlantik tarafından gelen basınçlı hava ise yıl boyunca hava durumunun değişiklik göstermesine neden olmaktadır. Yazları ılık ve nemli geçtiği Kopenhag’da, kışlar oldukça soğuk geçmektedir. Günde 8 saat ile güneşin en çok kendini gösterdiği zaman Haziran ayıdır. Sıcaklıkların en yüksek olduğu Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları şehrin doğal güzelliklerinin ve tarihi yapılarının tadını çıkarmak için ziyaret etmeye en uygun dönemdir. Siz de en uygun zaman diliminde bu şehrin tadını çıkarmak için en ucuz Kopenhag uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Danimarka mutfağı da aynı diğer İskandinav ülkelerinde olduğu gibi genellik et, balık ve patatesten oluşmaktadır. Ülkenin coğrafyasına uygun şekillenen Danimarka yöresel yemeklerine bakıldığında genellikle Fransız mutfağından etkilenildiği görülmektedir. Son zamanlarda çok rağbet gören bu mutfakta karşımıza Laks, Rejer, Rogn, Jomfruhummer ve Millionbof çıkmaktadır. Bu eşsiz lezzetlerin tadına yerinde bakmak için en uygun uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.