Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Konya Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
15.Nis.2024.Pts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi
Konya Ucuz Uçak Bileti

Konya ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Konya’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Konya’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Konya’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Konya ziyaretlerinden önce Konya ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Konya uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.
 
Ülke Kodu
TR (052)
 
Priz Tipi / Voltaj
220V - 50HZ
 
Resmi Dil
Türkçe
 
Telefon Kodu
332
 
Toplu Taşıma
10 TRY
 
Yemek Fiyatları
41 TRY

KONYA HAKKINDA

Mevlana’nın evi olarak bilinen sevgi ve hoşgörünün kalbi Konya, yüz ölçümü açısından Türkiye’nin en büyük ilidir. Kültürel yapısı, yüzyıllardan süregelen köklü tarihi ve zengin yöresel mutfağı ile gönüllere taht kuran Konya sadece bunlarla sınırlı değildir. Şehirde ilk yerleşimlerin tarih öncesi dönemde gerçekleştiği yapılan kazılar sonucunda ortaya çıkmıştır. Neolitik ve Eski Bronz Çağ’ından kalma yapılara ve eserlere rastlanan Konya’da yüzyıllar boyunca yaşamını sürdürmüş medeniyetlerin kültürlerine rastlamak mümkündür. Konya’nın ismi “İkon” kelimesinden geldiği düşünülmektedir. Geçmiş yıllarda Hititleri, Frigleri, Lidyalıları, Persleri ve Büyük İskender’i topraklarında ağırlayan Konya, İpek Yolu üzerindeki en önemli merkezlerden biriydi. İpek yolu üzerinde yer almasından dolayı o bölgede çok sayıda hanlar, hamamlar, kervansaraylar, camiler bulumaktadır. Yüzyıllar boyunca pek çok medeniyeti topraklarında ağırlayan Konya, Anadolu Selçukluları’na ve Karamanoğulları’na da başkentliği yapmıştır. Dinin ve inancın farklı bir şekilde yorumlanıp, yoğun şekilde yaşandığı bu şehirde inanç turizmi son derece ilgi görmektedir. Doğal ve tarihi yapısı ile ön plana çıkan bu şehir, ekonomik açıdan da Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biridir. Dünyanın en eski yerleşim yeri olarak bilinen Çatalhöyük, UNESCO tarafından 2012 yılında Dünya Miras Listesi’ne girmiştir. Her yıl çok sayıda etkinlik ve festival düzenleyen bu şehri ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler Ucuzucur.com üzerinden bulabileceğiniz en uygun uçak bileti ile ziyaret edebilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Konya Havalimanı
Konya’nın işlek havalimanı olan Konya Havalimanı, Selçuklu ilçesinde yer almaktadır. Şehir merkezine 15 km uzaklıkta yer alan havalimanı toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri sunmaktadır. 

Havaş
Konya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular Havaş otobüslerini kullanarak kolay ve rahat bir şekilde yaklaşık 30 dakika içerisinde varabilirler. 

Taksi
Şehir merkezine hızlı ve rahat bir şekilde ulaşmak isteyen yolcular havalimanından 24 saat hizmet veren taksitleri kullanabilir ve 30-40 TL civarında bir ücretle şehir merkezine ulaşabilirler. 

Araç Kiralama
Konya Havalimanı’na inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler. 

NERELERİ GEZMELİ?
 

Mevlâna Müzesi
Konya Ereğli Müzesi
Nasrettin Hoca
Alaaddin Tepesi
Meram Bağları
Meke Gölü
Karatay Medresesi
Beyşehir Gölü Milli Parkı
Sille Köyü
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Konya şehrini gezmeyi planlarken hava durumunu dikkate almakta yarar var. Sisin en yoğun yaşandığı Konya şehrini ziyaret etmek için sonbahar ve ilkbahar ayları daha uygun olsa da bazı aylarda gerçekleştirilen festival ve etkinlikler nedeniyle ziyaret tarihleri değiştirilebilir. Aralık ayında gerçekleşen Şeb-i Arus ile Mevlana’yı anma, Temmuz ayında gerçekleşen Nasreddin Hoca Şenliği, Nisan ayında yapılan Bir Nefes Bir Ses Uluslararası Tiyatro Festivali görülmeye değer etkinliklerdendir. Bu festivallerin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler Ucuzucur.com’u ziyaret edebilir ve en uygun uçak biletini bulabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Konya mutfağı, yemek pişirme yöntemleri, yemek çeşitleri ve kullandıkları malzemeler ile kendi yöresine ait değişik bir lezzet sunmaktadır. Tirit, Etli Ekmek, Fırın Kebabı, Mevlâna Böreği, Bamya Çorbası ve Konya Mevlana şekeri geziniz sırasında tadılmadan geçilmeyecek yöresel lezzetlerdir. Bu enfes lezzetlerin tadına kendi yerinde bakmak isteyen ziyaretçiler Ucuzucur.com’u ziyaret edebilir, en uygun uçak biletini bulabilirler

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.