Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Kolombo Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
14.Haz.2024.Cum
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Kolombo Ucuz Uçak Bileti

Kolombo ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Kolombo’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Kolombo’nun eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Kolombo’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Kolombo ziyaretlerinden önce Kolombo ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Kolombo uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(LK)669
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
Sinhala
 
Telefon Kodu
94
 
Toplu Taşıma
2,60 TRY
 
Yemek Fiyatları
63 TRY

KOLOMBO HAKKINDA

Sri Lanka’nın başkenti olan Kolombo, Güney Asya’nın en güzel şehirleri arasında sayılmaktadır. Ülkenin en önemli liman şehri olan Kolombo sadece Sri Lonka’nın değil bulunduğu bölgenin de en önemli kentlerinden biridir. Ülkenin de en büyük şehri olan Kolombo’nun tarihi 2000 yıl öncesine dayanmaktadır. Yüzyıllar boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Kolombo’da Yunan, Pers, Arap ve Çin gibi ırklar tarafından yönetildiği düşünülmektedir. Önemli bir liman kenti olan Kolombo ticaret, sanayi ve kültür alanlarında da başkent olma özelliğine sahiptir. Çeşitli kültür yapısı ile farklı olan şehirde Çinliler, Portekizliler, Hintliler ve Hollandalılar da yaşamaktadır. Farklı kültürü, doğal güzellikleri ve tarihi ile ziyaretçilerini büyüleyen bu şehri gezmek için tek yapmanız gereken en ucuz Kolombo uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın almak.

NASIL GİDİLİR?

Bandaranayike Havalimanı
Ticari olarak işlek şehirlerden biri olan Kolombo’da bulunan Bandaranayike Havalimanı, ülkeye hizmet veren ana uluslararası havalimanıdır. Şehir merkezine 32 kilometre uzaklıkta bulunan Bandaranayike Havalimanı’ndan otobüs ve taksi ile ulaşım sağlanmaktadır.

Otobüs
Bandaranayike Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışında bulunan otobüs duraklarından kalkan 187-E3 numaralı otobüsler ile kendine ait ekspress yol ile kısa sürede şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler.

Taksi
Bandaranayike Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Beira Gölü
Galle Face
Viharamahadevi Park
Kolombo Ulusal Müzesi
Kolombo Fort
Pettah
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Tropikal muson iklimin hâkim olduğu kentte yıl boyunca ortalama bir sıcaklık hâkimdir. En yüksek sıcaklığın 31 derece olan şehri ziyaret etmek için en uygun dönem Nisan-Mayıs aylarıdır. Yıl boyunca çok sayıda festivalin düzenlendiği şehirde Haj Festivali, Deepapavali, Bağımsızlık Günü ve Vel gibi çok sayıda etkinliğe katılmak istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Sri Lanka mutfağının özelliklerinin görüldüğü Kolombo mutfağında, genellikle Hint, Çin ve Malay mutfağına özgü lezzetlerin yansıması görülmektedir. Baharat kullanımının yaygın olduğu bu mutfakta en çok dikkat çeken lezzetler arasında Rice&Curry, Dhal Curry, Pol Sambol, Papadum, Patties, Roti, Kottu gibi yemekler bulunmaktadır. Yemeklerin kendine özgü yapısı ve sunuş tarzları ile farklılığa sahip olmasından dolayı dünya çapında dikkat çekilen bu mutfağın tadına bakmak istiyorsanız en ucuz Kolombo uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.