Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Kiev Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
11.Ara.2023.Pts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Kiev Ucuz Uçak Bileti

Kiev ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Kiev’e gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Kiev’in eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Kiev’i ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Kiev ziyaretlerinden önce Kiev ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Kiev uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(UA)072
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
Ukraynaca
 
Telefon Kodu
380
 
Toplu Taşıma
6,70 TRY
 
Yemek Fiyatları
75 TRY

KIEV HAKKINDA

Ukrayna’nın başkenti olan Kiev, ülkenin en büyük kenti olmakla birlikte aynı zamanda Avrupa’nın da en kalabalık 7.kentidir. Kiev ismi 5.yüzyıla ait olan bir Ortaçağ efsanesine aittir. Efsaneye göre şehrin ismi Kie, Shceck ve Khoriv olmak üzere üç kardeşten gelmektedir. Resmi kayıtlara göre Kiev şeklinin bir dönem yerel bir yöneticiye sahip olmadığının, 9.yüzyıldan sonra yerel halkın Hazar Türklerine haraç verdiği öngörülmektedir. Uzun yıllar boyunca önce Hazarlar daha sonra Altınordu olmak üzere Türklerin hakimiyeti altında kalan bu topraklar 3. ve 5.yüzyıldan kalan bir arkeoloji kültürüne sahiptir. Bu bölgede bilinen ilk arkeolojik kültür ise Slav kültürü olarak kayıtlara geçmiştir. Tarih boyunca çok önemli bir konuma sahip olan şehir, yıllar içerisinde kendini olabildiğince geliştirmiştir. Ülkenin kültür sanat alanında kendini geliştiren şehirlerinden biri olan Kiev’de çok sayıda müze, tiyatro ve opera evi bulunmaktadır. Yıllar önce Doğu Slav uygarlığının bir kültür merkezi olan Kiev’de çok sayıda tarihi yapı ve mimari bulunmaktadır. Sahip oduğu tarihi yapılarının bir kısmının UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alması bunun bir kanıtıdır. Aynı zamanda bazı eserler ise Ukrayna Koleksiyonunun Yedi Harikası’nında parçaları arasında yer almaktadır. Geçmişten günümüze tarihini ve tarihinden kalan eserleri korumayı başaran şehrin doğal güzelliği de yıl boyunca ağırladığı yerli ve yabancı turist tarafından büyük bir ilgi ile karşılanmaktadır. 50. Eurovision Şarkı Yarışması’na ev sahipliği yaparak da adından sıkça söz ettiren şehri ziyaret etmek için en uygun Kiev uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Boryspil Havalimanı
Ukrayna’nın başkenti Kiev’in uluslararası havalimanı olan Boryspil Havalimanı, şehir merkezinden 27 km uzaklıkta yer almaktadır. Boryspil Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular, havalimanından hareket eden otobüs ve taksilerin yanı sıra araç kiralama imkanına da sahipler.

Otobüs
Boryspil Havalimanı’na ulaşımını sağlayan yolcular havalimanı çıkışında hareket eden özel otobüsler ile Kharkivska Metro İstasyonu’na ve Kiev Tren Garı’na kolaylıkla ulaşım sağlayabilirler.

Taksi
Boryspil Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Boryspil Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Zhuliany Havalimanı
Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bulunan uluslararası Zhuliany Havalimanı şehir merkezinden 7 km uzaklıkta yer almaktadır. Özel araç ile şehir merkezine yarım saatlik mesafede olan havalimanındna otobüs, taksi ve araç kiralama gibi imkanlar sağlanmaktadır.

Otobüs
Zhuliany Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular havalimanı çıkışında bulunan otobüs duraklarından kalkan otobüsler ile hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Taksi
Zhuliany Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Zhuliany Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Kreşatik Caddesi ve Bağımsızlık Meydanı
Andrevski Yokuşu
Aziz Sofya Katedrali
Büyük Vatanseverlik Savaşı Müzesi ve Anavatan Heykeli
Mağaralar Manastırı (Pechersk Lavra)
Altın Kapı (Golden Gate)
St. Michael Altın Kubbeli Katedral
Mariinsky Park ve Mariyinsky Sarayı
Shevchenko Park
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Karasal iklimin hakim olduğı Kiev’de yazlar sıcak ve nemli geçerken kışlar oldukça soğuk ve sert geçer. Kiev’de yıl boyunca yağış görülse de şehri ziyaret etmek için en uygun zaman dilimi yaz ve ilkbahar aylarıdır. Ayrıca Mayıs ayında gerçekleşen festivallere katılmak isteyen ziyaretçiler bu ayı tercih edebilirler. Kış aylarında bembeyaz bir görüntünün kapladığı Kiev’i görmek isteyen ziyaretçiler ise Kasım-Mart arası sezonu tercih edebilirler. Siz de en uygun Kiev uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın alın ve bu büyülü şehrin tadını doyasıya çıkarın. 

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Zengin mutfak yapısı ile dünya mutfakları arasında oldukça farklı bir yeri olan Kiev mutfağında Türk mutfağına benzer lezzetler de bulunmaktadır. Genellikle et yemeklerinin hakim olduğu Kiev mutfağında Borç Çorbası, Shashlik, Holubtsy, Varenyky, Deruny ve Chicken Kiev gibi lezzetler yer almaktadır. Bu lezzetlerin yanı sıra Kiev sofralarında esmer ekmek olmazsa olmazlardandır. Siz de bu lezzetlerin tadına bakmak istiyorsanız en ucuz Kiev uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.