Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Kars Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
23.Tem.2024.Sal
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Kars Ucuz Uçak Bileti

Kars ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Kars’a gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Kars’ın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Kars’ı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Kars ziyaretlerinden önce Kars ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Kars uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
TR (052)
 
Priz Tipi / Voltaj
220V - 50HZ
 
Resmi Dil
Türkçe
 
Telefon Kodu
474
 
Toplu Taşıma
7 TRY
 
Yemek Fiyatları
28 TRY

KARS HAKKINDA

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kars, Türkiye’nin en doğusunda bulunmakla birlikte Ermenistan sınırında yer almaktadır. İsmini Karsikalaki Kapı şehrinden almaktadır. Tarihi 5000 yıl öncesine dayanan şehirde, zaman içerisinde Urartular, Persler, Emeviler, Abbasiler ve Osmanlı hüküm sürmüştür. Ruslar için Anadolu’ya açılan bir kapı olarak görülen şehir bir dönem Rusların egemenliği altına da girmiştir. Bu ve bunun gibi birçok medeniyeti ağırlayan Kars’ta, pek çok kültüre ait tarihi yapı görmek mümkündür. Aynı zamanda Kars’a ait çok sayıda gelenek bulunmasına karşın bunlardan biri de Aşık Geleneği’dir. Anadolu’da köy köy dolaşıp şiirler ile gittiği yeri canlandıran bu gelenek Kars’ta hala devam etmektir. Sahip olduğu çeşitli inanç ve mezhepler nedeniyle şehir merkezinde kültürel farklılıkların da yer aldığından söz etmek mümkündür. Ülkenin en yüksek şehir merkezlerinden biri olan Kars, kozmopolit bir yapıya sahiptir. Her türlü etnik kökenden insanı içinde barındıran ve bir kültürr yumağı oluşturan bu şehirde sizleri çok farklı bir atmosfer bekliyor. 2004 yılından itibaren Azerbaycan Başkonsolosluğu’nu da kendi bölgesinde ağırlayan Kars, Kafkas üniversitesinin açılması ile de öğrenci nüfusunu iki katına çıkarmış ve dinamik bir nüfusa sahip olmuştur. Yegane kültür değerlerine sahip olan bu ili ziyaret etmek için en ucuz uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Kars Harakani Havalimanı
Kars’nın işlek havalimanı olan Kars Harakani Havalimanı, merkezde yer almaktadır. Şehir merkezine 6 km uzaklıkta yer alan havalimanı toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri sunmaktadır.

Otobüs
Kars Harakani Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, her 30 dakikada bir hareket eden otobüsleri kullanabilirler. Genellikle uçuşların gerçekleşmesinden 30 dakika sonra hareket eden bu otobüslere iç hatlar terminalinin çıkışında ulaşabilir 35 dakika gibi bir süre içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi
Kars Harakani Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım gerçekleştirmek istiyorsanız yaklaşık 30 TL ücret ödeyip 15-20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama
Kars Harakani Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Çıldır Gölü
Sarıkamış Katherina Av Köşkü
Büyük Katedral
Taş Köprü
Abi Harabeleri
Kuyucuk Kuş Cenneti
Beylerbeyi Sarayı
Havariler Kilisesi
Kars Müzesi

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kars ilinde karasal iklim hakimdir. Kışları uzun ve çok soğuk geçen şehirde, yazları ise biraz daha ılık havaya sahip olmasına rağmen serindir. Kış turizminin yükselişe geçtiği dönemde, kayak sporunu seven ziyaretçilerin yıl boyu neredeyse 9 ay kalan kar tabakası ile karşılaşması mümkündür. Bu nedenle kış ve kayak tatili planlayan ziyaretçiler için en uygun dönem kış aylarıdır. Yazın satın alabileceğiniz en uygun uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Türkiye’deki en egzotik yerlerinden biri olan Kars, mutfağı ile de dikkat çekmektedir. Pek çok yöresel lezzeti bünyesinde barındıran Kars, kendine özgü yemekleri ile de oldukça dikkat çekmektedir. Bunların başında Hangel, Kaz Eti, Isırgan Otu Çorbası, Evelik Aşı, Hörre Çorbası, Erişte Pilavı, Revan Köftesi ve Kaz Dolması gelmektedir. Tatlı olarak da Umaç Helvası tadılmadan dönülmemesi gereken lezzetlerden biridir. Sadece yerinde bulabileceğiniz bu eşsiz lezzetler için Ucuzucur.com’u ziyaret edin ve sizin için en ucuz uçak biletini satın alın.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.