Istanbul Kiev Uçak Bileti,Istanbul Kiev Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

İstanbul Kiev Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
13.Haz.2024.Per
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

İstanbul Havalimanı
İstanbul’un işlek havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı, uluslararası bir havalimanıdır. Avrupa yakasında yer alan bu havalimanı, Karadeniz kıyısında yer alan Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında yer almaktadır. Havalimanı Çatalca, Göktürk Arnavutköy ve Terkos Gölü’ne yakın bir bölgeye inşa edilmiştir. Şehir merkezine 54 km uzaklıkta yer alan havalimanı toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri sunmaktadır.

Havaist
İstanbul Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, 11 ayrı hatta sefer düzenleyen Havaist araçları ile istedikleri noktalara ulaşabilirler. Havaist seferlerine, hareket merkezlerine ve güzergahlarına Havaist’in kendi internet adresinden bulabilirsiniz. İstanbul Havalimanı’ndan düzenlenen hatlar aşağıda yer almaktadır.

IST-1Y Yenikapı
IST-2 Beylikdüzü/Çatalca
IST-3 Otogar
IST-4 Bakırköy
IST-5 Beşiktaş
IST-7 Kadıköy
IST-8 Pendik
IST-15 Avcılar Metrobüs - Bahçeşehir
IST-17 Halkalı İstasyon - Başakşehir
IST-19 Taksim
IST-20 Sultanahmet


İETT
Havaist seferlerinin yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan halk otobüsleri havalimanından şehir merkezinin önemli noktalarına ulaşım sağlanacağı gibi, şehir merkezindeki noktalardan da havalimanına ulaşmak mümkündür. Bu hatlar;

H-1 Mahmutbey Metro - İstanbul Havalimanı: Mahmutbey Metro - Karacaoğlan İÖO. - İnönü Cad. - Halkalı Cad. - Pirireis - 15 Temmuz Mah. - Sanayi Mah. - İkitelli Köprü - İstanbul Havalimanı  

H-2 Mecidiyeköy - İstanbul Havalimanı: Mecidiyeköy Metrobüs - Çağlayan Yolu - Nurtepe Viyadük - Karayolları 1. Bölge Müd. - Hasdal - Kemer Yolu - Orman Yolu - Kıyı Emniyeti - İstanbul Havalimanı

H-3 Halkalı - İstanbul Havalimanı: Gümrük - Halkalı İstasyon - Gültepe Mah. - Göl Konutları - Bezirganbahçe TOKİ - TOKİ Konutları - İstasyon Mah. Muh. - Sakarya Sokak - Avrupa Konutları 3 - Halkalı Polis Merkezi - Halkalı Park - Koca Ali Sokak - Güneşpark Evleri - Halkalı Yolu - İkitelli Cad. - Atatürk Mah. - İkitelli Garajı – İmsan - MASKO 2 - MASKO 1 - Demirciler Sitesi - İstanbul Havalimanı

H-4 Atatürk Havalimanı - İstanbul Havalimanı: Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı      

H-6 Mescid-i Selam/Arnavutköy - İstanbul Havalimanı: Mescid-i Selam - Mescid-i Selam Camii – İsfalt – Habibler Mah.– Habipler – Tepeüstü – Esen Bahçe – Arnvutköy Yolu – Sıncanlar – Fenertepe Yolu – Fener Tepe – Kayabaşı Yolu – Orman İşletmesi – Balcılar – Çamlık – Yol Bakım – Boğazköy Yolu – A.Köy Devlet Hast. – Fatih Caddesi – Gaziosmanpaşa Cad. – Necip Fazıl Caddesi – Arnavutköy – Redif Sokak – Osmangazi Caddesi – C.Reşit Rey İÖO – Kozlar – Hazreti Ömer Camii – Kiptaş Konutları – Arnavutköy Belediyesi – Taşoluk Yeşil Cami – Taşoluk Yolu – Hasan Tahsin Cad. – Y.Selim Mah. – Çardaktepe – Nargül Sokak – Osmanlı Konakları – Sancaktepe – Taşoluk Belediyesi – Çangalçeşme Yolu – Çamlık Mah. – Terkos Yolu – Çamlıktepe – Mesire Yeri – İstanbul Havalimanı

H-7 Alibeyköy Cep Otogarı- İstanbul Havalimanı: Alibeyköy Cep Otogarı - F.S.M. Bulvarı - Bayramoğlu - Nato Evleri - Hasdal - Kemer Yolu - Orman Yolu - Kıyı Emniyeti - Mandıralar - Arıtma Tesisleri - Şantiye Şefliği - Role İstasyonu - Kemer - Lale - Kemer Evleri - Orman İşletmesi - Ragıp Kutman İÖO. - Kemerburgaz - Cengiz Topel Cad. - Pirinçliköy Yolu - Selanik Bulvarı - Bahçeler - Sur - Kartal Çeşme - Hisar Eğitimokulları - İstanbul Caddesi - Göktürk Emn. Amirliği - İstanbul Havalimanı - Havalimanı Taksi Kooperatifi - VIP Terminal-Mülki İdare-Emniyet

H-8 Hacıosman/Sarıyer - İstanbul Havalimanı: Hacıosman – H.Osman Bayırı Cd – Sarıyer – Yusuf Ziya Stadı – Hüseyin Kalkavan Lisesi – Köşebaşı – Maden Kocataş – Maden Mahallesi – Maden Üstü – Acarlar – Nalbant Çeşme – Gürgensu Sitesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Trafo – Bahçeköy Yolu - Zekeriyaköy Yolu – Demirciköy Yolu – Ormanada – Kuzey Konakları – Y.Vadi Fidanlığı – Yeşil Vadi – Uskumru Köy Yolu – Şehitlik – Aslan Fidanlığı – Kilyos Mezarlığı - İstanbul Havalimanı - Havalimanı Taksi Kooperatifi - VIP Terminal,Mülki idare,Emniyet     

H-9 Cevizlibağ-İstanbul Havalimanı: Cevizlibağ – Nakliyeciler Sitesi – Tınaztepe – Kocatepe – İncirli (E5) –Bahçelievler – Çocuk Sitesi – Ataköy Geçit – Şirinevler – Kuleli – Kültür Üniversitesi – İstanbul Havalimanı – Havalimanı Taksi Kooperatifi – VIP Terminal-Mülki İdare -Emniyet

Taksi
İstanbul Havalimanı’na iniş yapan yolcular çıkışlarda bulunan taksiler ile şehir merkezinde istedikleri noktalara rahat ve kolay bir şekilde ulaşabilirler. Çok sayıda çalışan bu taksilerde bilgilendirme ekranı, yol güzergahı ve trafik durumu gibi pek çok seçenek mevcuttur. 

Araç Kiralama
İstanbul Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler. 

Sabiha Gökçen Havalimanı
İstanbul’un işlek havalimanlarından biri olan Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Pendik ilçesinde yer almaktadır. Havalimanı ismini Dünya’nın ve Türkiye’nin ilk kadın pilotu Sabiha Gökçen’den almıştır.  Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, Kadıköy’e 40, Pendik’e 12 ve Taksim’e 50 km’dir. Havalimanından iniş yapan yolcular, toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. 

Havabüs
Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, havalimanından Kadıköy ve Taksim yönlerine giden Havabüs araçlarını kullanarak ortalama 45 dakika içerisinde kolay ve rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

İETT
Sabiha Gökçen Havalimanı’dan inişini gerçekleştiren ya da şehir merkezinden havalimanına ulaşmak isteyen yolcular için belediye otobüsleri de mevcuttur. Havalimanına giden hatlar aşağıda yer almaktadır.

E3 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı 
E9 Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı
E10 Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı
E11 Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı
16S Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır
KM33 Pendik YHT - Esenkent Metro
130H Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı
132H Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı
122H 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen HavalimanıTaksi
Sabiha Gökçen Havalimanı’dan iniş yapan yolcular çıkışlarda bulunan taksiler ile şehir merkezinde istedikleri noktalara rahat ve kolay bir şekilde ulaşabilirler. Çok sayıda çalışan bu taksilerde bilgilendirme ekranı, yol güzergahı ve trafik durumu gibi pek çok seçenek mevcuttur. 

Araç Kiralama
Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Kiev Ucuz Uçak Bileti

Kiev ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Kiev’e gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Kiev’in eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Kiev’i ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Kiev ziyaretlerinden önce Kiev ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Kiev uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(UA)072
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
Ukraynaca
 
Telefon Kodu
380
 
Toplu Taşıma
6,70 TRY
 
Yemek Fiyatları
75 TRY

KIEV HAKKINDA

Ukrayna’nın başkenti olan Kiev, ülkenin en büyük kenti olmakla birlikte aynı zamanda Avrupa’nın da en kalabalık 7.kentidir. Kiev ismi 5.yüzyıla ait olan bir Ortaçağ efsanesine aittir. Efsaneye göre şehrin ismi Kie, Shceck ve Khoriv olmak üzere üç kardeşten gelmektedir. Resmi kayıtlara göre Kiev şeklinin bir dönem yerel bir yöneticiye sahip olmadığının, 9.yüzyıldan sonra yerel halkın Hazar Türklerine haraç verdiği öngörülmektedir. Uzun yıllar boyunca önce Hazarlar daha sonra Altınordu olmak üzere Türklerin hakimiyeti altında kalan bu topraklar 3. ve 5.yüzyıldan kalan bir arkeoloji kültürüne sahiptir. Bu bölgede bilinen ilk arkeolojik kültür ise Slav kültürü olarak kayıtlara geçmiştir. Tarih boyunca çok önemli bir konuma sahip olan şehir, yıllar içerisinde kendini olabildiğince geliştirmiştir. Ülkenin kültür sanat alanında kendini geliştiren şehirlerinden biri olan Kiev’de çok sayıda müze, tiyatro ve opera evi bulunmaktadır. Yıllar önce Doğu Slav uygarlığının bir kültür merkezi olan Kiev’de çok sayıda tarihi yapı ve mimari bulunmaktadır. Sahip oduğu tarihi yapılarının bir kısmının UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alması bunun bir kanıtıdır. Aynı zamanda bazı eserler ise Ukrayna Koleksiyonunun Yedi Harikası’nında parçaları arasında yer almaktadır. Geçmişten günümüze tarihini ve tarihinden kalan eserleri korumayı başaran şehrin doğal güzelliği de yıl boyunca ağırladığı yerli ve yabancı turist tarafından büyük bir ilgi ile karşılanmaktadır. 50. Eurovision Şarkı Yarışması’na ev sahipliği yaparak da adından sıkça söz ettiren şehri ziyaret etmek için en uygun Kiev uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Boryspil Havalimanı
Ukrayna’nın başkenti Kiev’in uluslararası havalimanı olan Boryspil Havalimanı, şehir merkezinden 27 km uzaklıkta yer almaktadır. Boryspil Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular, havalimanından hareket eden otobüs ve taksilerin yanı sıra araç kiralama imkanına da sahipler.

Otobüs
Boryspil Havalimanı’na ulaşımını sağlayan yolcular havalimanı çıkışında hareket eden özel otobüsler ile Kharkivska Metro İstasyonu’na ve Kiev Tren Garı’na kolaylıkla ulaşım sağlayabilirler.

Taksi
Boryspil Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Boryspil Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Zhuliany Havalimanı
Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bulunan uluslararası Zhuliany Havalimanı şehir merkezinden 7 km uzaklıkta yer almaktadır. Özel araç ile şehir merkezine yarım saatlik mesafede olan havalimanındna otobüs, taksi ve araç kiralama gibi imkanlar sağlanmaktadır.

Otobüs
Zhuliany Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular havalimanı çıkışında bulunan otobüs duraklarından kalkan otobüsler ile hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Taksi
Zhuliany Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Zhuliany Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Kreşatik Caddesi ve Bağımsızlık Meydanı
Andrevski Yokuşu
Aziz Sofya Katedrali
Büyük Vatanseverlik Savaşı Müzesi ve Anavatan Heykeli
Mağaralar Manastırı (Pechersk Lavra)
Altın Kapı (Golden Gate)
St. Michael Altın Kubbeli Katedral
Mariinsky Park ve Mariyinsky Sarayı
Shevchenko Park
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Karasal iklimin hakim olduğı Kiev’de yazlar sıcak ve nemli geçerken kışlar oldukça soğuk ve sert geçer. Kiev’de yıl boyunca yağış görülse de şehri ziyaret etmek için en uygun zaman dilimi yaz ve ilkbahar aylarıdır. Ayrıca Mayıs ayında gerçekleşen festivallere katılmak isteyen ziyaretçiler bu ayı tercih edebilirler. Kış aylarında bembeyaz bir görüntünün kapladığı Kiev’i görmek isteyen ziyaretçiler ise Kasım-Mart arası sezonu tercih edebilirler. Siz de en uygun Kiev uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın alın ve bu büyülü şehrin tadını doyasıya çıkarın. 

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Zengin mutfak yapısı ile dünya mutfakları arasında oldukça farklı bir yeri olan Kiev mutfağında Türk mutfağına benzer lezzetler de bulunmaktadır. Genellikle et yemeklerinin hakim olduğu Kiev mutfağında Borç Çorbası, Shashlik, Holubtsy, Varenyky, Deruny ve Chicken Kiev gibi lezzetler yer almaktadır. Bu lezzetlerin yanı sıra Kiev sofralarında esmer ekmek olmazsa olmazlardandır. Siz de bu lezzetlerin tadına bakmak istiyorsanız en ucuz Kiev uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.