Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Iğdır Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
14.Haz.2024.Cum
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi
Iğdır Ucuz Uçak Bileti

Iğdır ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Iğdır’a gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Iğdır’ın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Iğdır’ı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Iğdır ziyaretlerinden önce Iğdır ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Iğdır uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.
 
Ülke Kodu
TR (052)
 
Priz Tipi / Voltaj
220V - 50HZ
 
Resmi Dil
Türkçe
 
Telefon Kodu
476
 
Toplu Taşıma
7 TRY
 
Yemek Fiyatları
25 TRY

IĞDIR HAKKINDA

Iğdır, Ermenistan ve Azerbaycan’a komşu olup aynı zamanda Türkiye’nin en doğusunda yer alan ilimizdir. Yapılan arkeolojik çalışmalara göre Iğdır’ın bulunduğu bölgenin tarihi Paleolitik Çağ’a kadar uzanmaktadır. Önemli bir kültür kavşağının ortasında bulunan şehrin isminin bir hikayesi vardır. Iğdır adının Üçoklar kolundan gelen Oğuz Han’ın torununun ismi İğdir Beyi’nden geldiği düşünülmektedir. İsim ulu, büyük ve sahip anlamına gelmektedir.İran üzerinden gelen Doğubeyazıt, Kars, Erzurum ve Erzincan üzerinden İç Anadolu’ya uzanan İpek Yolu, Iğdır şehrinden de geçmektedir. Kültürlerin iç içe geçtiği bu bölge ticaret, sanayi ve madencilik alanında da oldukça kendini geliştirmiştir. Jeoloji alanında depresyon bölgesi olarak adlandırılan bu bölgede Paleozoik kireçtaşlarının varlığı bilinmekle birlikte çok sayıda lav platoları da bölge içerisinde dağılmış durumdadır. Kültür ve sanat alanında kendini geliştiren şehirde 2011 yılında 7 boyutlu sinema salonu simülatörü açılmıştır. Kendine has gelenek ve göreneklerini günümüzde hala sürdüren bir yapısı olan Iğdır, bu özelliği ile kendini diğer şehirlerden ayırmaktadır. Önceleri geniş bir ovaya kurulmuş olan Iğdır, 1892 yılında göktaşının düşmesi ile ziyaretçiler tarafından ilgiyle ziyaret edilmektedir. Yıl içerisinde hem yerli hem de yabancı turistler tarafından ziyaret akınına uğrayan şehri ziyaret etmek istiyorsanız Ucuzucur.com üzerinden en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı
Iğdır’ın işlek havalimanı olan Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı, merkezde yer almaktadır. Şehir merkezine 14 km uzaklıkta yer alan havalimanı toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri sunmaktadır. 

Taksi
Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım gerçekleştirmek istiyorsanız yaklaşık 70 TL ücret ödeyip 30 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama
Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler. 

 

NERELERİ GEZMELİ?
 

Soykırım Anıtı
Ağrı Dağı
Aras Nehri
Karakale Harabesi
Meteor (Göktaşı) Çukuru
Selçuklu (Harmandöven) Kervansarayı
Ahura Harabeleri
Tuzluca Tuz Mağaraları
Şehit Türkler Anıtı
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Türkiye’nin doğusunda yer almasına rağmen şehrin iklimi ılımandır. Yaz ve kış sıcaklıkları çevre illerin iklimine göre değişiklik göstermektedir. Iğdır’da gerçekleşen festival ve şenliklere katılmak isteyen ziyaretçiler yaz aylarında şehri ziyaret etmeyi tercih etmelilerdir. Bu festivali kaçırmak istemiyorsanız hemen Ucuzucur.com’u ziyaret edin ve size en uygun uçak biletini satın alın.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Iğdır’a gidildiğinde, şehrin kendine ait yöresel mutfağı ziyaretçilerini karşılamaktadır. Özellikle tercih edilmesi gereken lezzetlerin başında Ayranaşı, Perzana ve Taş Köfte gelmektedir. Bunların yanı sıra Bozbaş, Patlıcan Reçeli, Hörre ve Katlet denenmeden dönülmemesi gereken lezzetlerdendir. Bu enfes lezzetlerin kendi yerinde tadına bakmak istiyorsanız siz de Ucuzucur.com’u ziyaret edin ve en ucuz uçak bileti ile Iğdır’ı gezme şansını yakalayın.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.