Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Çanakkale Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
23.Tem.2024.Sal
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi
Çanakkale Ucuz Uçak Bileti

Çanakkale ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Çanakkale’ye gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Çanakkale’nin eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Çanakkale’yi ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Çanakkale ziyaretlerinden önce Çanakkale ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Çanakkale uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.
 
Ülke Kodu
TR (052)
 
Priz Tipi / Voltaj
220V - 50HZ
 
Resmi Dil
Türkçe
 
Telefon Kodu
286
 
Toplu Taşıma
9.5 TRY
 
Yemek Fiyatları
45.5 TRY

ÇANAKKALE HAKKINDA

Türkiye’de İstanbul’dan sonra Boğaz kıyısına kurulmuş olan ikinci şehir Çanakkale, 143 bin kişilik nüfusa sahip şehirlerimizden biridir. Gelibolu Yarımadası’yla Anadolu’nun uzantısı şeklinde olan Biga Yarımadası üzerine kurulmuştur. Hem Avrupa’da hem dem Asya’da toprakları bulunan ikinci şehir olan Çanakkale, aynı zamanda Troya ve Assos gibi uygarlıkların beşiği olmuş, tarih boyunca birçok olaya tanıklık etmiştir. Şehrin şu an konumlandığı yer 19. yüzyılda Kale-i Sultaniye olarak geçmiş ve 1890’da da resmi kayıtlara adından söz ettirmiştir. Antik Çağ’dan geride kalan Troya kalıntılarının bulunduğu bölgede konumlanan Çanakkale’de ilk yerleşimin 6000 yıl öncesinde yaşanan Bakır Çağı’nda gerçekleştiği düşünülmektedir. Çoğu çağa tanıklık eden şehir aynı zamanda birçok şehir efsanesi ile de anılmaktadır. Bu efsanelerden biri olan Truva Atı efsanesidir. Çanakkale Boğazı kıyısında varlığını sürdürdüğü inanılan Troya Antik Kent’inin Akha ordusunun bir at içinde doldurduğu askerler ile Troya Kenti’ne saldırması ve bu saldırı sonucu şehrin sonunu getirmesine neden olmasıdır. Bu olaylara şahit olan ve başrol oynayan ve günümüzde hala yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Truva Atı, Truva Antik Kenti’nde sergilenmektedir. Milattan önce 5000 yılına dayanan tarihinde en çok Kurtuluş Savaşı’ndaki destansı kahramanlık öyküsü ile bilinmektedir. Çanakkale Boğazı’nın sunduğu deniz manzarası ve muhteşem doğası ile Türkiye tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. Çanakkale tarih boyunca çok sayıda medeniyetin etkileri ile yoğurulmuş bir mimari, kültür ve yaşamın yansımasını ziyaretçilerine sunmaktadır. Bu tarihi dokuya yakından tanıklık etmek isteyen ziyaretçiler Ucuzucur.com üzerinden en uygun uçak biletine sahip olabilirler.

NASIL GİDİLİR?

Çanakkale Havalimanı
Çanakkale’nin işlek havalimanı olan Çanakkale Havalimanı, merkezde yer almaktadır. Şehir merkezine 2 km uzaklıkta yer alan havalimanı toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri sunmaktadır. 

Otobüs
Çanakkale Havalimanı’na ulaşan yolcular Ç8 sefer sayılı belediye otobüsleri ile şehir merkezine yaklaşık 15 dakikada kolaylıkla ulaşabilirler. 

Taksi
Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım gerçekleştirmek istiyorsanız yaklaşık 15 TL ücret ödeyip 10 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama
Çanakkale Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler. 

NERELERİ GEZMELİ?
 

Aynalı Çarşı
Kordon
Çanakkale Deniz Müzesi
Truva Atı
Çanakkale Şehitliği
Assos Antik Kenti
Çimenlik Kalesi
Kadırga Koyu
Gökçeada
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Çanakkale’de, konumu itibari ile hem Marmara hem de Ege iklimi görmek mümkündür. Yazları sıcak geçen şehirde kışları soğuk ve yağışlı geçmektedir. Çanakkale Boğazı’ndan ötürü de yaz kış rüzgara sahiptir. Tatil için şehri tercih edenler için en uygun dönem Mayıs ve Eylül ayları arasıdır. Çanakkale’de yıl boyunca festivaller ile de karşılaşmak mümkündür. Bozcaada Bağbozumu Festivali, Lapseki Kiraz Festivali, Gelibolu Sardalya Festivali, Çanakkale Troia Festivali ve Gökçeada Film Festivali’ne katılmak isteyen ziyaretçiler bu güzel şehrin tadını doyasıya çıkarabilirler. Festivallerin büyüsüne kapılmak ve keyifli anlar yaşamak isteyenler Ucuzucur.com üzerinden en uygun uçak biletine sahip olabilirler. 

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Bir deniz şehri olan Çanakkale’de ağırlık deniz mahsullerine verilmiştir. Çanakkale’nin Sardalyası, Peynir Helvası, Ezine Peyniri, üzümü ve şarabı ziyaret esnasında tadılmadan dönülmemesi gereken lezzetler arasındadır. Bunların yanı sıra Çanakkale’nin zeytinyağı ise şehirde kendine ait bir müzeye sahiptir. Yeme içme kültüründe farklı bir yer edinen Çanakkale’yi ziyaret etmek isteyen konuklar Ucuzucur.com üzerinden en uygun uçak biletine sahip olabilirler. 

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.