Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Bişkek Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
30.May.2024.Per
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Bişkek Ucuz Uçak Bileti

Bişkek ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Bişkek’e gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Bişkek’in eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Bişkek’i ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Bişkek ziyaretlerinden önce Bişkek ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Bişkek uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(KG)83
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
Kırgızca
 
Telefon Kodu
996
 
Toplu Taşıma
3,80 TRY / 0,64 USD / 0,57 EURO / 6,12 SEK
 
Yemek Fiyatları
66,50 TRY / 11 USD / 9,92 EURO / 107,07 SEK

BIŞKEK HAKKINDA

Kırgızistan’ın hem en büyük şehri hem de başkenti olan Bişkek, 1878 yılında kurulmuş fakat Sovyetler Birliği zamanında ise Frunze adı ile anılmıştır. Frunze adını almasının nedeni ise Bolşevik askerlerinin önderi olan Mihail Frunze’nin anısına ithaf edilmesidir. Konumu bakımından İpek Yolu üzerinde bulunan şehir, kervanların dinlenme noktalarından biri olarak tarihe geçmiş ve bu nedenle önemli noktalardan biri haline gelmiştir. Kervansaraylar için önem arz eden bu noktaya Özbek Han’ı kale yaptırmış fakat bu kale Sovyetlerin Kırgızistan’ı işgal etmesiyle birlikte yıkılmıştır. Sovyetler Birliği’nin yıkılmasının ardından bağımsızlığını kazanan ülke, şehrin başkentinin adını Bişkek olarak değiştirmiştir. Sovyet Dönemi’nde gelişimi durdurulan şehrin bağımsızlığını kazandıktan sonra gelişmeye ve büyümeye başladığı görülmektedir. Geniş yolları ve mermer devlet yapıları ile dikkat çeken şehir, bir satranç tahtasını andırmaktadır. Yol kenarlarında bulunan ağaçlık alanlar ile yazları sıcak olan havadan bir nevi korunma görevi görülmektedir. Doğal güzelliği ve yapısı ile oldukça adından söz ettiren bu şehri ziyaret etmek için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Manas Uluslararası Havalimanı
Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te bulunan Manas Uluslararası Havalimanı şehir merkezinden 25 dakika gibi bir mesafe uzaklıkta yer almaktadır.

Otobüs
Manas Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışında bulunan otobüs duraklarından kalkan 380 nolu otobüsler ile şehir merkezine ve şehrin pek çok noktasına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi
Manas Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Manas Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Gapar Aitiev Fine Arts Müzesi
Devlet Opera ve Bale Binası
Oak Park
Frunze Müzesi
Devlet Tarihi Müzesi
Ala Too Meydanı
Erkindik
Panfilov
Osh Pazarı
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Karasal iklimin hüküm sürdüğü Bişkek’te, yazları kurak geçmekle birlikte en çok yağışı ise ilkbaharda almaktadır. Denizden uzak bir bölgede bulunduğunda dolayı ise kışları oldukça sert ve soğuk geçmektedir. Bu nedenle şehrin doğal güzelliklerinin tadını çıkarmak için en uygu dönem Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Siz de en uygun Bişkek uzak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilir ve tatilinizin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Et yemeklerinin ağırlıklı olarak yer aldığı Kırgızistan mutfağında göçebe kültürün etkileri oldukça net görülmektedir. Sadece et tüketiminin gerçekleşmediği bu mutfakta sebze ve ekmek çeşitleri de sık sık tüketilmektedir. Rus, Kore ve Çin kültürünün de etkilerinin görüldüğü bu mutfakta, Arzu, Ir Kese, Navat, Supura ve Red Cow oldukça ünlüdür. En uygun Bişkek uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilir ve bu eşsiz lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.