Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Belgrad Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
27.Şub.2024.Sal
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Belgrad Ucuz Uçak Bileti

Belgrad ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Belgrad’a gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Belgrad’ın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Belgrad’ı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Belgrad ziyaretlerinden önce Belgrad ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Belgrad uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(XS)098
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
Sırpça
 
Telefon Kodu
381
 
Toplu Taşıma
20 TRY
 
Yemek Fiyatları
81 TRY

BELGRAD HAKKINDA

Sırbistan’ın başkenti olan Belgrad aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. Tuna ve Sava nehirlerinin kesiştiği noktada yer alan şehrin ismi “Beyaz Şehir” anlamına gelmektedir. Momo Kapor’un düşük bütçeli Paris olarak nitelediği şehir, ülkenin en kalabalık bölgesidir. Eski Avrupa yerleşim yerlerinden biri olan Belgrad’a ilk yerleşimin M.Ö. 6200-5200 yılları arasında gerçekleştiği düşünülmektedir. Çok fazla tarihi olaya tanıklık eden topraklar M.Ö. 6.yüzyılda Vinca kültürünün doğduğu yer olarak kabul görmektedir. Yüzyıllar boyunca çok fazla medeniyeti topraklarında ağırlayan Belgrad’a Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Birinci Bulgar Devleti, Macaristan Krallığı ve Osmanlı Devleti hüküm sürmüştür. Belgrad için çok büyük savaşlar verilmiştir. Günümüzde ekonomi, eğitim, kültür ve bilim alanında çok gelişmiş olan şehir, Sırbistan’da özel bir statüye sahiptir. Beta küresel kenti olarak geçen Belgrad, Balkanların gözde şehirlerinden biridir. Medya alanında ülkenin başlıca merkezi olan kentte, ülkenin ulusal kanalı bulunmaktadır. Sahip olduğu mimari yapılar, zengin geçmişi ve kendine özgü kültürel havası nedeniyle yıl boyunca çok sayıda yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Doğal güzellikleri ve tarihi binaları ile ilgi çeken şehirde eğitime ayrı bir önem verilmektedir. Çok sayıda üniversitesi bulunan şehre başka şehirlerden öğrenci akını gerçekleşmektedir. 2006 yılında Financial Times tarafından Güneydoğu Avrupa’nın Gelecek Kenti ödülünü almıştır. Siz de Belgrad en ucuz uçak bileti için Ucuzucur.com’u ziyaret edebilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Nikola Tesla Havalimanı
Sırbistan’ın en büyük ve en işlek havalimanı olan Nikola Tesla Havalimanı, Belgrad şehrinin güneyinde bulunmaktadır. Şehir merkezinden 18 km uzaklıkta yer alan havalimanından şehir merkezine toplu taşıma araçları ve araç kiralama gibi hizmetler verilmektedir.

Otobüs
Nikola Tesla Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular terminal çıkışında bulunan otobüs duraklarından hareket eden Mini Bus Line A1 ve PTC Belgrade Line 72 otobüs hatları ile şehir merkezi dâhil istenilen birçok noktaya ulaşım sağlayabilirler.

Taksi
Nikola Tesla Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Nikola Tesla Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Republic Square
Knez Mihailova Caddesi
Kalemegdan
Skadarlija
Savamala
Taş Meydan
Nova Grad
Zemun Nikola Tesla Müzesi
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Karasal iklimin hüküm sürdüğü Belgrad’da yazlar sıcak geçerken kışlar karlıdır. Bahar aylarında yağmurlu geçen şehirde, yazları ortalama 25 derecedir. Bu nedenle şehri gezmek için en uygun zaman dilimi Mayıs ile Eylül arasındaki aylardır. Yaz aylarında ziyaret etmek isteyenler için Temmuz ayında Yaz Festivali ve Ağustos ayında Bira Festivali gerçekleşmektedir. Siz de dilediğiniz zaman ziyaret edebileceğiniz Belgrad için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Kırmızı et ve hamur işi lezzetlerin yer ettiği Belgrad mutfağında ziyaretçilerini birbirinden farklı lezzetteki yemekler karşılamaktadır. Türk, Macar, Avusturya ve Akdeniz mutfakları ile benzerlik gösteren Belgrad mutfağında baharatlar da özel bir yere sahiptir. Cevapcici, Pljeskavica, Karadordeva Snicla, Becka Snicla, Punjene Paprike, Skembici ve Burek gibi birbirinden farklı ve çeşitli lezzetler Belgrad seyahati esnasında tadılması gereken yöresel yemekler arasındadır. Bu lezzetlerin tadına kendi yerinde bakmak istiyorsanız en uygun Belgrad uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.