Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Bangkok Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
30.May.2024.Per
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Bangkok Ucuz Uçak Bileti

Bangkok ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Bangkok’a gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Bangkok’un eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Bangkok’u ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Bangkok ziyaretlerinden önce Bangkok ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Bangkok uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(TH)680
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
Tayca
 
Telefon Kodu
66
 
Toplu Taşıma
27 TRY
 
Yemek Fiyatları
88 TRY

BANGKOK HAKKINDA

Tayland’ın hem en büyük şehri hem de başkenti olan Bangkok’un halk arasındaki ismi “Melekler Şehri”  olarak bilinen Krung Thep’tir. Orijinali ismi 21 kelimeden oluşan Bangkok’un adı aynı zaman dünyadaki en uzun yer adıdır. Tarihi 15. yüzyıla dayanan şehir 1782’de resmi olarak Kral I. Rama tarafından kurulmuştur. Yıllar içerisinde sahip olduğu konum itibari ile oldukça önemli bir yere sahip olan şehir gümrük ve ticaret konusunda merkez haline gelmiştir. Güneydoğu Asya’nın en dinamik şehirlerinden biri olan Bangkok’u II.Dünya Savaşı sırasında Japonya işgal etmiş ve burayı bir üs olarak kullanmıştır. Savaş sırasında çok sayıda darbe alan şehir savaşın bitmesinin ardından ABD yardımı ile hızla toparlanmış ve günümüze kadar gelişme göstermiştir. Dünya Meteoroloji Örgütü tarafından dünyanın en sıcak şehri seçilen Bangkok, yıl içerisinde çok sayıda turist ağılamaktadır. Turizm alanından gelişmesinin en önemli nedenlerinin arasında Tayland halkının son derece hoşgörülü ve yardımsever olmasıdır. Doğası bakımından doğunun incisi sayılan kent, turizm alanının yanı sıra farklı firmalar tarafından yatırımlar yapılmasından dolayı moda, eğlence ve finans alanlarında da bir merkez haline gelmiş ve dünya çağında adını sıkça duyurmuştur. Doğal güzellikler, mimari ve yapısı ve zengin tarifi ile oldukça dikkat çeken bu şehri ziyaret etmek istiyorsanız en uygun Bangkok uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilir ve doyasıya bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Don Mueang Uluslararası Havalimanı
Bangkok’un hizmet veren iki havalimanından biri olan Don Mueang Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinden 21 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Havalimanından şehir merkezine taksi ve araç kiralama gibi imkânlar sağlanmaktadır.

Taksi
Don Mueang Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Don Mueang Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Suvarnabhumi Uluslararası Havalimanı
Bankok’a hizmet veren bir diğer havalimanı olan Suvarnabhumi Uluslararası Havalimanı şehir merkezinden 26 km uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için taksi ve araç kiralama gibi hizmetleri kullanabilirsiniz.

Taksi
Suvarnabhumi Uluslararası Havalimanı Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular havalimanı çıkışından kalkan taksileri kullanabilirler. Taksi fiyatları ve süreleri gideceğiniz yöne ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama
Suvarnabhumi Uluslararası Havalimanı Uluslararası Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Büyük Saray
Şafak Tapınağı (Wat Arun)
Yatan Buda Heykeli (Wat Pho)
Altın Buda Heykeli (Wat Traimit)
Yüzen Çarşılar
Chatuchak Pazarı
Jim Thompson House
Çin Mahallesi
Khao San Road
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Tropikal savan ikliminin hâkim olduğu Bangkok’ta sıcak, yağışlı ve soğuk olmak üzere 3 dönem yaşanmaktadır. Yıl boyunca çok sayıda etkinlik ve festival düzenlenen şehirde Çin Yeni Yıl Kutlamaları, Uçurtma Festivali, Işık Festivali, Pirinç Sezonunun Başlatılması Seremonisi gibi etkinlikler gerçekleşmektedir. Siz de en uygun Bangkok uçak biletinizi Ucuzucur.com’dan satın alarak dünyanın en popüler festivallerine katılabilir ve şehrin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Son zamanlarda büyük bir üne sahip olan Tayland mutfağı genel olarak Güneydoğu Asya kültürünü bünyesinde barındırmaktadır. Çoğunlukla baharat, tatlı, tuzlu, acı ve ekşi üzerine yapılan lezzetlerin temelinde pirinç ve deniz ürünleri yatmaktadır. Mango Sticky Rice¸ Nam Tok Moo, Pad Thai, Phanaeng, Pla Pao, Sarim, Som Tam gibi yöresel lezzetlerin bulunduğu Bangkok mutfağının tadını çıkarmak için tek yapmanız gerek en uygun Bangkok uçak biletiniz Ucuzucur.com üzerinden satın almak.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.