Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Bağdat Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
26.Şub.2024.Pts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Bağdat Ucuz Uçak Bileti

Bağdat ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Bağdat’a gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Bağdat’ın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Bağdat’ı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Bağdat ziyaretlerinden önce Bağdat ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Bağdat uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(IQ) 612
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V /50 Hz
 
Resmi Dil
Arapça
 
Telefon Kodu
964

BAĞDAT HAKKINDA

Irak’ın merkezinde yer alan Bağdat, Dicle Nehri’nin iki yakasına kurulmuştur. Yıllar içerisinde çok sayıda medeniyeti ağırlayan şehrin ismi Farsça’da “Tanrı’nın verdiği” anlamına gelmektedir. Milattan önce ise Abbasiler döneminde “Cennet ve Barış Şehri” anlamına gelen “Medinetu’s Selam” olarak adlandırılmıştır. Yıllar içerisinde İslam dünyasının merkezi olan Bağdat, İslamdan önceki dönemde ise Babil, Tizpon ve Seleukia gibi kentlerin yakınına konumlanmıştır. İslamiyet öncesi dönemde Sasanilerin hakimiyeti altında kalan bu şehir, o dönemde ticaret merkezi olarak önemli bir noktadır. 634’te Müslümanların eline geçen bu topraklar Abbasiler ile birlikte ticari ve ekonomi alanında oldukça gelişmiştir. Şehir yeniden inşa edilmiş ve çok sayıda kültür ve tarihi yapıyı ortaya çıkarmıştır. 1055’te ise Selçukluların eline geçen şehir, ilk defa Türklerin hakimiyeti altına girmiş ve bu noktadan sonra İslam dünyasının bilim, kültür ve sanat alanlarında merkez haline gelmiştir. Osmanlı Devleti’nde zirveyi yaşayan şehir II. Dünya Savaşı’nın ardından petrol ile gelirlerini attırmış ve öncü olmuştur. Körfez Savaşı’nda ise bombalanmış ve geride sadece harabe yapılar kalmıştır. Günümüzde hala kültür noktası olan şehir İslam dünyasının önemli noktalarından biridir. Siz de bu kültür şehrini ziyaret etmek istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Bağdat Uluslararası Havaalanı
Eskiden Saddam Uluslararası Havalimanı olarak bilinen Bağdat Uluslararası Havalimanı şehir merkezine 16 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ülkenin en büyük havalimanlarından biri olan Bağdat Havalimanı, Irak Havayolları’nın ana bağlantı merkezidir. Havalimanından şehir merkezine otobüs, taksi ve araç kiralama gibi hizmetler kullanılmaktadır.

Otobüs
Havalimanından şehir merkezine direkt olarak hizmet veren otobüslere terminal çıkışında ulaşmak mümkündür. Hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz bu otobüs ekspress şeklinde hizmet vermektedir.

Taksi
Havalimanının terminal binasında yolcularını bekleyen taksilerle şehir merkezine hızlı ve konforlu ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi fiyatları ve süresi gideceğiniz yöne ve trafiğe bağlı olarak değişim gösterebilir.

Araç Kiralama
Havalimanından inişini gerçekleştiren yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuş öncesi ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Al-Şehid Anıtı
Bağdadi Müzesi
Irak Ulusal Müzesi
El Kazımiye Camii
Hatra Harabeleri
Bağdat Hayvanat Bahçesi
Ebu Hanife Camii
Mutanabbi Caddesi
Bağdat Kalesi
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Irak’ın başkenti olan Bağdat’ta çöl iklimi hakimken yazları çok sıcak ve kuru geçmektedir. Yıl boyunca yağışın neredeyse yok derecede az olması şehrin ziyaret edilmesi için en uygun dönemlerinin sonbahar ve kış aylarının olmasına neden olmaktadır. Sonbahar ve kış aylarında rahatlıkla ziyaret edebileceğiniz Bağdat, yumuşak ve serin bir hava ile sizi karşılamaktadır. Erkenden Ucuzucur.com üzerinden satın alacağınız Bağdat ucuz uçak bileti ile şehrin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Arap ve Kürt mutfağının etkileşimi ile oluşmuş olan Irak mutfağında çok sayıda yöresel lezzetler bulunmaktadır. Güney ve kuzey bölgelerin yöresel lezzetlerin değişiklik göstermesi ise Irak mutfağına değişiklik getirmiştir. Orta Doğu kültürünün buram buram koktuğu bu mutfakta Biryani, Firik Pilavı, Masgoulf, Şıhıl Mahşi, Tepsi Baytinijan, Yalanchi gibi lezzetler ziyaretçilerini beklemektedir. Bu yöresel yemeklerin tadına kendi yerinde bakmak için en uygun Bağdat uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.