Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Astana Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
30.May.2024.Per
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

Nur-Sultan Ucuz Uçak Bileti

Nur-Sultan ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Nur-Sultan’a gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Nur-Sultan’ın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Nur-Sultan’ı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Nur-Sultan ziyaretlerinden önce Nur-Sultan ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Nur-Sultan uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(KZ)79
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V/ 50 Hz
 
Resmi Dil
Kazakça
 
Telefon Kodu
717
 
Toplu Taşıma
5,2 TRY / 0,84 USD / 0,76 EURO / 8,37 SEK
 
Yemek Fiyatları
76 TRY / 13 USD / 11,20 EURO / 122,37 SEK

Nur-Sultan HAKKINDA

Eski adıyla Astana olarak bilinen Kazakistan’ın başkenti Nur-Sultan, ülkenin en büyük ikinci şehridir. Ülkenin kuzeyinde yer alan İşim Nehri’nin kıyısına kurulmuştur. 1998 yılında ülkenin nüfusunun güney kesiminde yığılmasını önlemek için başkent bu bölgeye taşınmıştır. Astana’nın kelime anlamı Kazakça dilinde “başkent” demektir. Fakat bölge 19. yüzyıl Çarlık Rusya’sında “beyaz mezar” anlamına gelen Akmolı olarak adlandırılmıştır. 1991’de Kazakistan’ın bağımsızlığına kavuşmasının ardından Astana olarak değiştirilmiştir. 2019 yılına gelindiğinde ise 28 yıl görevini yerine getirmiş olan Nursultan Nazarbayev anısına ismi şehre verilmiştir. Yıllar boyunca Rus hakimiyeti altında kalan şehir, çok sayıda savaş görmüş ve bu savaşlar sonucunda pek çok darbe almıştır. Çarlık Rusya’sının yıkılmasının ardından SSCB’nin hüküm sürdüğü bu topraklarda II. Dünya Savaşı’nda Stalin’in Rus ve Alman hükümlüleri bu bölgeye sürgüne göndermesi ön plana çıkmaktadır. 1991 yılından itibaren Kazakistan’ın başkanı olan Nazarbayev’in Astana’yı geliştirmek ve ileri seviyeye taşımak için oldukça çaba sarf etmiştir. Tüm semavi dinlere ait olan ibadethanelerin kurulmasının yanı sıra dünyanın en büyük sinagogunu da yaptırmıştır. Şehrin en çok ilgi çeken özelliklerinden biri ise EXPO 2017’nin “Gelecekte Enerji Kullanımı” temalı etkinliği için çok sayıda kişinin ziyarete gelmesidir.
Yılları içerisinde sahip olduğu doğal güzellikleri ve mimari yapısını koruyan şehir, 1999 yılında UNESCO tarafından “Barış Şehri” ilan edilmiştir. Yıl içerisinde çok sayıda yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bu şehrin sokaklarında dolaşmak ve atmosferini solumak için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Nursultan Nazarbayev Uluslararası Havalimanı
Kazakistan’ın başkenti eski adıyla Astana olan Nur-Sultan’ın başkentinde bulunan Nursultan Nazarbayev Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 14 km uzaklıkta yer almaktadır. Uluslararası olarak hizmet veren havalimanından şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve araç kiralama gibi imkanlar sağlanmaktadır.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Kazakistan Ulusal Müzesi
Nur Astana Camii
Barış ve Uzlaşma Sarayı
Bayterek Anıtı
Silahlı Kuvvetler Müzesi
Hazreti Sultan Camii
Dostoyevski Müzesi
Baiterek Kulesi
Devlet Opera Bale Tiyatro Merkezi
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Sert karasal iklimin hâkim olduğu Nur-Sultan’ın kışlar çok soğuk yazlar ise çok sıcak geçmektedir. Kışın eksilere düşen hava sıcaklıkları yazın ise 40 dereceye kadar çıkmaktadır. Nur-Sultan’ın tadını çıkarabileceğiniz en güzel ve sevimli zaman dilimi ise Eylül ve Ekim aylarıdır. Bu aylarda Nur-Sultan’ın doğal güzelliklerinin ve yeşil havasının tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Sokaklarında solduğunuz her havaya değecek olan bu gezi için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Orta Asya’nın mutfağının kendini gösterdiği Nur-Sultan mutfağında karşımıza genellikle Rus yemeklerinin yanı sıra göçmen yemekleri çıkmaktadır. Kazak mutfağının çok zengin temellere dayanmasıyla birlikte et ve süt ürünleri çok sık tüketilmektedir. Bavursak, Talkan, Kazak Mantısı, Lağman, Şorpa, Havyar ve Astana Pilavı gibi lezzetleri ile oldukça zengin olan bu mutfağı seyahatiniz esnasında tatmadan dönmemeniz önerilir. Siz en uygun Nur-Sultan uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilir ve Nur-Sultan lezzetlerin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.