Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Artvin Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
21.Nis.2024.Paz
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi
Artvin Ucuz Uçak Bileti

Artvin ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Artvin’e gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Artvin’in eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Artvin’i ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Artvin ziyaretlerinden önce Artvin ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Artvin uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.
 
Ülke Kodu
TR (052)
 
Priz Tipi / Voltaj
220V - 50HZ
 
Resmi Dil
Türkçe
 
Telefon Kodu
466
 
Toplu Taşıma
7 TRY
 
Yemek Fiyatları
30 TRY

ARTVİN HAKKINDA

Gürcistan ile sınır komşusu olan ve Doğu Karadeniz’de yer alan Artvin, yeşilin her tonuna ve köklü tarihe sahip olmasıyla bilinmektedir. Dik bir yamacın üzerine kurulmuştur. Artvin’in eski isimleri Ardavin, Artvini ve Çoruh’tur. İl statüsünü alan Çoruh, 20 yıl sonra Artvin ismini almıştır. Türklerin atası olarak bilinen Hurrilerin, M.Ö. 2000 yıllarda Artvin ve çevresine küçük devletler kurduğu bilinmektedir. Zaman içerisinde bu bölgede Pontus Krallığı, Bizans, Selçuklular, Akkoyunlular ve Osmanlı hakimiyet kurmuştur. Tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan şehirde her medeniyete ait kalıntılar ve tarihi eserler günümüze kadar gelmiştir. Araştırmacılara göre Yunan mitolojisinde geçen Fasis Nehri'nin Rioni değil de şehrin kıyısında bulunan Çoruh Nehri olduğu iddia edilmektedir. Tüm bunların yanı sıra Artvin Çoruh Nehri’nin meydana getirdiği vadi ve kanyonlara, yüksek dağların içinde yer alan krater göllerine sahiptir. Son zamanlarda turizm açısından oldukça yüksek bir popülarite yakalayıp sahip olduğu göller, kaleler ve daha birçok görsel şölen sunan doğal güzelliği içinde barındıran şehir yıl boyunca yerli ve yabancı çok sayıda turisti yılın her döneminde ağırlamaktadır. Siz de yeşile boğulan bu cennet ili ziyaret etmek isterseniz en uygun uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Hopa Havalimanı
Artvin’de havalimanı bulunmadığından dolayı ulaşım Trabzon, Erzurum ve Batum Havalimanı’ndan gerçekleşmektedir. Batum’da yer alan Hopa Havalimanı, Artvin’e en yakın havalimanı olarak bilinmekle birlikte Artvin şehir merkezine 233 km’dir.

Havaş
Hopa Havalimanı’ndan iniş yapan yolcular Havaş servislerini kullanarak Sarp Sınır Kapısı ve Hopa Limanı’na ulaşabilirler. Bu noktalardan otobüs ile şehir merkezine ulaşabilirler.

Otobüs
Hopa Havalimanı’ndan iniş yapan yolcular Batum’un otogarından kalkan otobüsleri kullanarak Artvin şehir merkezine ulaşabilirler. 

Araç Kiralama
Hopa Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler. 

NERELERİ GEZMELİ?
 

Borçka Karagöl Tabiat Parkı
Hatila Vadisi Millî Parkı
Parhali Manastırı
Karagöl
Cehennem Deresi Kanyonu
Karçal Dağları
Murgul Deliklikaya Şelalesi
Barhal Çayı
Satlel Kalesi
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Sahip olduğu kültürel yapısı, tarihi zenginliği ve doğal güzellikleri ile adından sıkça söz ettiren Artvin’de Karadeniz iklimi hakimdir. Şehir merkezi ve kıyıda bulunan ilçeler ılık ve yağışlı bir iklime sahiptir. Şehir neredeyse her dönem aralıksız yağış almaktadır. Kış sporları ile ilgilenen ziyaretçiler için en uygun dönem kış aylarıdır. Fakat doğal güzelliklerinin ve tarih kokan dokunuşu keşfe çıkmak isteyen ziyaretçiler için en uygun dönem yaz aylarıdır. Tüm bunların yanı sıra Haziran ayında gerçekleşen boğa güreşlerinin yapıldığı Artvin Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali’ne katılmak isteyen ziyaretçiler Ucuzucur.com üzerinden satın alabileceği en uygun fiyatlı uçak biletini festival zamanına denk getirebilir ve Artvin’in tadını çıkarabilir.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Doğayı evi gibi benimseyen Artvin, kendine has yöresel mutfağı ile adından sıkça söz ettirmektedir. Karadeniz mutfağının bir temsilcisi olan şehirde pişen lezzetlerin çoğunu deniz ürünleri kapsamaktadır. İlk akla gelen lezzetlerden bazıları Hamsili Ekmeği, Mıhlaması, Herisa Tatlısı, Lokması ve Kuru Fasulyeli Kesme Çorbası’dır. Bu lezzetlerin yanı sıra Kada, Gemdimalı, İrsa Böreği ve Hasuta’sı da tadılmadan dönülmemesi gereken lezzetlerden bazıları olmakla birlikte siz de bu lezzetlere en uygun uçak bileti ile ulaşabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.