Ucuz Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bileti Satın Al - Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Ankara Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
11.Ağu.2022.Per
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi
Ankara Ucuz Uçak Bileti

Ankara ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Ankara’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Ankara’nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Ankara’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Ankara ziyaretlerinden önce Ankara ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Ankara uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.
 
Ülke Kodu
TR (052)
 
Priz Tipi / Voltaj
220V - 50HZ
 
Resmi Dil
Türkçe
 
Telefon Kodu
312
 
Toplu Taşıma
10 TRY
 
Yemek Fiyatları
57 TRY

ANKARA HAKKINDA

Türkiye’nin başkenti olan Ankara, tarih boyunca varlığını sürdüren ve çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış şehirlerdendir. Ülkenin en kalabalık 2. şehri olan Ankara, konum olarak Türkiye’nin merkezinde yer almaktadır. Kaynaklara göre tarihi 10 bin yıl öncesine dayanan şehirde Eski Taş Çağ’dan itibaren Hititler, Frigyalılar, Lidyalılar, Persler, Galatlar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar gibi çok sayıda medeniyete beşiklik yapmıştır. Sonunda Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde kalan şehir, Türkiye Cumhuriyeti’nden önce Frigyalılara da başkentlik yapmıştır. M.Ö. 3000 yılında bulunan insan kalıntıları ile yerleşimin ilk Polatlı’nın bulunduğu bölgede gerçekleştiği düşünülmektedir. Fransa’ın altıgen görüntüsüne sahip benzerliği ile ilgi çeken şehirde, Anadolu’nun ortasında bulunması nedeniyle göç eden kesimin oldukça dikkatini çekmektedir. Sanayi alanında da büyük bir gelişme gösteren Ankara’da eğitimli nüfus sayesinde teknoloji ve bilim de şehrin sanayisi kadar gelişmiştir. Tavşanı, keçisi ve kedisiyle dünya tarafından tanınan başkent, sahip olduğu kültürel yapısı ve doğal güzellikleriyle adından sıkça söz ettirmektedir. Finans ve ticaret şehri olan Ankara’da, Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversite gibi Türkiye’nin en önemli üniversiteleri yer almaktadır. Tüm bu özellikler ile öğrenci ve memur şehri olarak anılan Ankara’ya en uygun uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden bulabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Ankara Esenboğa Havalimanı
Türkiye’nin başkenti Ankara’da bulunan Ankara Esenboğa Havalimanı, Ankara’nın Akyurt ilçesinde yer almaktadır. Şehir merkezine 28 km uzaklıkta yer alan havalimanı toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri sunmaktadır.

Havaş
Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehrin diğer noktalarına Havaş servisleri ile ulaşım sağlanmaktadır. Havaş otobüsleri İç Hatlar Terminali önünden kalkıp olup, Ankara’nın merkezi duraklarına uğrayarak şehir merkezine trafik yoğunluğuna göre yaklaşık 45 dakika içerisinde ulaşabilirler.

Otobüs
Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan kalkan belediye otobüslerinden 442-3 nolu araca binip şehir merkezine trafik ve hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 2 saat içerisinde ulaşabilirsiniz. 

Belko Air
Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın önemli merkezlerinden Kızılay, Sıhhiye ve Ulus gibi noktalarına hizmet veren 442/A ve 442/K hat numaralı belediye otobüsleri ile yaklaşık 1 saat içerisinde yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

Taksi
Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezi rahat ve hızlı ulaşım sağlamak isteyen yolcular yaklaşık 35 dakika gibi bir süre içerisinde ortalama 100 TL ücret ile terminal çıkışında bulunan taksileri tercih edebilirler. 

Araç Kiralama
Ankara Esenboğa Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Anıtkabir
Atakule
Rahmi Koç Müzesi
Ankara Kalesi
Resim Heykel Müzesi
Ahlatlıbel Tesisleri
Atakule
Hamamönü
Anadolu Medeniyetler Müzesi
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Ankara’da karasal iklimin hâkim olması nedeniyle kışları oldukça soğuk ve yağışlı yazları ise sıcak ve kurak geçmektedir. Dört mevsimin de yaşandığı bu şehirde yıl boyunca yağış görmek mümkündür. Bu nedenle şehri ziyaret etmek için en ideal zaman dilimi Nisan ve Mayıs ayı olmakla birlikte Eylül ve Ekim ayları da uygundur. Ankara’nın doğal güzelliklerinin ve tarihi yapılarının tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler Ucuzucur.com üzerinden satın alabileceği en uygun fiyatlı uçak biletlerini bulabilirler.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Başkent eşsiz mutfağı ile adından sıkça söz ettirmesi ve kendine has yöresel lezzetlere sahip olması ile bilinmektedir. İlk akla gelen ve arpa şehriyeyle kuzu etinin özel karışımı ile yapılan Ankara Tavası’nın yanı sıra Orman Kebabı, Aş Çorbası, Pıtpıt Pilavı, Öllüğün Körü, Beypazarı Güveci ve İnceği Çorbası da Ankara’nın damaklarda hoş bir tat bırakan yöresel lezzetlerinden sadece bazılarıdır ve siz de bu lezzetlerin tadına bakmak istiyorsanız Ucuzucur.com’dan satın alabileceğiniz en ucuz uçak biletini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.