Istanbul Izmir Uçak Bileti,Istanbul Izmir Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

İstanbul İzmir Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
30.May.2024.Per
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

İstanbul Havalimanı
İstanbul’un işlek havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı, uluslararası bir havalimanıdır. Avrupa yakasında yer alan bu havalimanı, Karadeniz kıyısında yer alan Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında yer almaktadır. Havalimanı Çatalca, Göktürk Arnavutköy ve Terkos Gölü’ne yakın bir bölgeye inşa edilmiştir. Şehir merkezine 54 km uzaklıkta yer alan havalimanı toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri sunmaktadır.

Havaist
İstanbul Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, 11 ayrı hatta sefer düzenleyen Havaist araçları ile istedikleri noktalara ulaşabilirler. Havaist seferlerine, hareket merkezlerine ve güzergahlarına Havaist’in kendi internet adresinden bulabilirsiniz. İstanbul Havalimanı’ndan düzenlenen hatlar aşağıda yer almaktadır.

IST-1Y Yenikapı
IST-2 Beylikdüzü/Çatalca
IST-3 Otogar
IST-4 Bakırköy
IST-5 Beşiktaş
IST-7 Kadıköy
IST-8 Pendik
IST-15 Avcılar Metrobüs - Bahçeşehir
IST-17 Halkalı İstasyon - Başakşehir
IST-19 Taksim
IST-20 Sultanahmet


İETT
Havaist seferlerinin yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan halk otobüsleri havalimanından şehir merkezinin önemli noktalarına ulaşım sağlanacağı gibi, şehir merkezindeki noktalardan da havalimanına ulaşmak mümkündür. Bu hatlar;

H-1 Mahmutbey Metro - İstanbul Havalimanı: Mahmutbey Metro - Karacaoğlan İÖO. - İnönü Cad. - Halkalı Cad. - Pirireis - 15 Temmuz Mah. - Sanayi Mah. - İkitelli Köprü - İstanbul Havalimanı  

H-2 Mecidiyeköy - İstanbul Havalimanı: Mecidiyeköy Metrobüs - Çağlayan Yolu - Nurtepe Viyadük - Karayolları 1. Bölge Müd. - Hasdal - Kemer Yolu - Orman Yolu - Kıyı Emniyeti - İstanbul Havalimanı

H-3 Halkalı - İstanbul Havalimanı: Gümrük - Halkalı İstasyon - Gültepe Mah. - Göl Konutları - Bezirganbahçe TOKİ - TOKİ Konutları - İstasyon Mah. Muh. - Sakarya Sokak - Avrupa Konutları 3 - Halkalı Polis Merkezi - Halkalı Park - Koca Ali Sokak - Güneşpark Evleri - Halkalı Yolu - İkitelli Cad. - Atatürk Mah. - İkitelli Garajı – İmsan - MASKO 2 - MASKO 1 - Demirciler Sitesi - İstanbul Havalimanı

H-4 Atatürk Havalimanı - İstanbul Havalimanı: Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı      

H-6 Mescid-i Selam/Arnavutköy - İstanbul Havalimanı: Mescid-i Selam - Mescid-i Selam Camii – İsfalt – Habibler Mah.– Habipler – Tepeüstü – Esen Bahçe – Arnvutköy Yolu – Sıncanlar – Fenertepe Yolu – Fener Tepe – Kayabaşı Yolu – Orman İşletmesi – Balcılar – Çamlık – Yol Bakım – Boğazköy Yolu – A.Köy Devlet Hast. – Fatih Caddesi – Gaziosmanpaşa Cad. – Necip Fazıl Caddesi – Arnavutköy – Redif Sokak – Osmangazi Caddesi – C.Reşit Rey İÖO – Kozlar – Hazreti Ömer Camii – Kiptaş Konutları – Arnavutköy Belediyesi – Taşoluk Yeşil Cami – Taşoluk Yolu – Hasan Tahsin Cad. – Y.Selim Mah. – Çardaktepe – Nargül Sokak – Osmanlı Konakları – Sancaktepe – Taşoluk Belediyesi – Çangalçeşme Yolu – Çamlık Mah. – Terkos Yolu – Çamlıktepe – Mesire Yeri – İstanbul Havalimanı

H-7 Alibeyköy Cep Otogarı- İstanbul Havalimanı: Alibeyköy Cep Otogarı - F.S.M. Bulvarı - Bayramoğlu - Nato Evleri - Hasdal - Kemer Yolu - Orman Yolu - Kıyı Emniyeti - Mandıralar - Arıtma Tesisleri - Şantiye Şefliği - Role İstasyonu - Kemer - Lale - Kemer Evleri - Orman İşletmesi - Ragıp Kutman İÖO. - Kemerburgaz - Cengiz Topel Cad. - Pirinçliköy Yolu - Selanik Bulvarı - Bahçeler - Sur - Kartal Çeşme - Hisar Eğitimokulları - İstanbul Caddesi - Göktürk Emn. Amirliği - İstanbul Havalimanı - Havalimanı Taksi Kooperatifi - VIP Terminal-Mülki İdare-Emniyet

H-8 Hacıosman/Sarıyer - İstanbul Havalimanı: Hacıosman – H.Osman Bayırı Cd – Sarıyer – Yusuf Ziya Stadı – Hüseyin Kalkavan Lisesi – Köşebaşı – Maden Kocataş – Maden Mahallesi – Maden Üstü – Acarlar – Nalbant Çeşme – Gürgensu Sitesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Trafo – Bahçeköy Yolu - Zekeriyaköy Yolu – Demirciköy Yolu – Ormanada – Kuzey Konakları – Y.Vadi Fidanlığı – Yeşil Vadi – Uskumru Köy Yolu – Şehitlik – Aslan Fidanlığı – Kilyos Mezarlığı - İstanbul Havalimanı - Havalimanı Taksi Kooperatifi - VIP Terminal,Mülki idare,Emniyet     

H-9 Cevizlibağ-İstanbul Havalimanı: Cevizlibağ – Nakliyeciler Sitesi – Tınaztepe – Kocatepe – İncirli (E5) –Bahçelievler – Çocuk Sitesi – Ataköy Geçit – Şirinevler – Kuleli – Kültür Üniversitesi – İstanbul Havalimanı – Havalimanı Taksi Kooperatifi – VIP Terminal-Mülki İdare -Emniyet

Taksi
İstanbul Havalimanı’na iniş yapan yolcular çıkışlarda bulunan taksiler ile şehir merkezinde istedikleri noktalara rahat ve kolay bir şekilde ulaşabilirler. Çok sayıda çalışan bu taksilerde bilgilendirme ekranı, yol güzergahı ve trafik durumu gibi pek çok seçenek mevcuttur. 

Araç Kiralama
İstanbul Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler. 

Sabiha Gökçen Havalimanı
İstanbul’un işlek havalimanlarından biri olan Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Pendik ilçesinde yer almaktadır. Havalimanı ismini Dünya’nın ve Türkiye’nin ilk kadın pilotu Sabiha Gökçen’den almıştır.  Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, Kadıköy’e 40, Pendik’e 12 ve Taksim’e 50 km’dir. Havalimanından iniş yapan yolcular, toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. 

Havabüs
Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, havalimanından Kadıköy ve Taksim yönlerine giden Havabüs araçlarını kullanarak ortalama 45 dakika içerisinde kolay ve rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

İETT
Sabiha Gökçen Havalimanı’dan inişini gerçekleştiren ya da şehir merkezinden havalimanına ulaşmak isteyen yolcular için belediye otobüsleri de mevcuttur. Havalimanına giden hatlar aşağıda yer almaktadır.

E3 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı 
E9 Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı
E10 Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı
E11 Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı
16S Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır
KM33 Pendik YHT - Esenkent Metro
130H Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı
132H Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı
122H 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen HavalimanıTaksi
Sabiha Gökçen Havalimanı’dan iniş yapan yolcular çıkışlarda bulunan taksiler ile şehir merkezinde istedikleri noktalara rahat ve kolay bir şekilde ulaşabilirler. Çok sayıda çalışan bu taksilerde bilgilendirme ekranı, yol güzergahı ve trafik durumu gibi pek çok seçenek mevcuttur. 

Araç Kiralama
Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

İzmir Ucuz Uçak Bileti

İzmir ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden İzmir’e gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. İzmir’in eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin İzmir’i ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler İzmir ziyaretlerinden önce İzmir ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun İzmir uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.
 
Ülke Kodu
TR (052)
 
Priz Tipi / Voltaj
220V - 50HZ
 
Resmi Dil
Türkçe
 
Telefon Kodu
232
 
Toplu Taşıma
10 TRY
 
Yemek Fiyatları
47 TRY

İZMİR HAKKINDA

Türkiye’nin en kalabalık üçüncü şehri olan ve Ege’nin incisi olarak anılan İzmir, antik çağlardan itibaren önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Sıcak iklimi ve Ege Denizi’ne olan kıyısı nedeniyle Türkiye’nin en yaşanılası şehirlerinden biri olmuştur. Üniversiteleri yoğun ilgi görmesiyle birlikte öğrenci popülasyonu fazladır. Yapılan araştırmalara göre çok eski bir yerleşim yeri olan İzmir’in ismi, antik çağlarda şehir bölgesinde yaşamış olan Amazon kadınlarından biri Smyrna’dan geldiği düşünülmektedir. Yaz aylarında artış gösteren turist nüfusunun isteklerini karşılayan pek çok turistik yerler, doğal güzellikler ve keyifli zaman geçirmek için masmavi denizi mevcuttur. İzmir Körfezi ile sarılan bu şehir, her yıl düzenli olarak İzmir Enternasyonal Fuarı'nı yoğun katılım ile gerçekleştirmektedir. Türkiye’nin en büyük 7. limanına sahip olan İzmir, Antik Çağ döneminde en önemli kentlerden biri olan Efes, Roma devrinde dünyanın en büyük ve en çok ilgi gören yerlerinden biriydi. Bunların yanı sıra Gaziemir ilçesinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım Havaş otobüsleri, tren, taksi ve belediye otobüsleri ile sağlanmaktadır. Canlı şehir hayatına sahip olan İzmir’de sadece turistik alanları ziyaret etmek için değil, en uygun fiyatlı uçuşlar ile kafa dinleyebileceğiniz güzel bir haftasonu geçirebilirsiniz. 

 

NASIL GİDİLİR?

Adnan Menderes Havalimanı
İzmir’in işlek havalimanı olan Adnan Menderes Havalimanı, Gaziemir ilçesinde yer almaktadır. Şehir merkezine 15 km uzaklıkta yer alan havalimanı toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri sunmaktadır. 

Havaş
Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular Havaş otobüslerini kullanabilirler. Havaş otobüsleri İç Hatlar Terminali önünden kalkıp olup, İzmir’in merkezi duraklarına uğrayarak şehir merkezine trafik yoğunluğuna göre yaklaşık 40 dakika içerisinde ulaşabilirler. 

Belediye Otobüsleri
Adnan Menderes Havalimanı’ndan kalkan belediye otobüslerinden 200 – 202 – 203 sefer numaralı otobüsleri kullanıp şehir merkezine yaklaşık 60 dakika içerisinden ulaşabilirler. 

Taksi
Havaalanında şehir merkezine ya da şehir merkezinden havaalanına günün her saatinde taksi bulabilir, ortalama 50- 60 TL ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.  

İzban
Havalimanına en hızlı ulaşmak için tercih edilen yollardan biri de banliyö trenidir. Aliağa-Tepeköy arası güzergahta hizmet veren treni kullanarak Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine yaklaşık 50 dakika içinde ulaşmak mümkündür.

Araç Kiralama
Aynı zamanda Adnan Menderes Havalimanı’ndan araç kiralama hizmetlerini de kullanabilirsiniz. Araç kiralama firmalarından önceden rezervasyon yaptırabilir, ulaştığınız gün sorunsuz ve güvenli bir şekilde yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

 

NERELERİ GEZMELİ?
 

Efes Antik Kenti
Kızlarağası Hanı
Atatürk Anıtı
Asansör
Konak Pier
Hükümet Konağı
Saat Kulesi
Kemer Altı Çarşısı
Alsancak
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Akdeniz ikliminin hakim olduğu İzmir’de yaz ayları sıcak ve kurak geçmekle birlikte kış ayları yağışlı ve serin bir havaya sahiptir. Çok sert bir havaya sahip olmayan şehri ziyaret etmek için en uygun zaman dilimi Mayıs ve Eylül ayları arasıdır. Bu dönem İzmir’in en çok turist akınına uğradığı dönem olmakla birlikte eğer daha sakin bir seyahat planlıyorsanız bahar aylarını tercih edebilirsiniz. Tatil planınıza göre en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

İzmir’de yemeğin tadını çıkarmak isteyenler özellikle Kumru, Zeytinyağlı Sarma ve Kabak Sıyırması’nı deneyimleyebilirler. Ye ve kalk tercih edenler İzmir’de meşhur olan ve çok talep gören Lokma, Midye, Boyoz ve Bomba gibi aperatif yiyecekleri tercih edebilirler. Siz de bu lezzetlerin tadına yerinde bakmak istiyorsanız Ucuzucur.com üzerinden size en uygun uçak biletini bulabilirsiniz

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı
 

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.