Istanbul Diyarbakir Uçak Bileti,Istanbul Diyarbakir Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

İstanbul Diyarbakır Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
13.Haz.2024.Per
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

İstanbul Havalimanı
İstanbul’un işlek havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı, uluslararası bir havalimanıdır. Avrupa yakasında yer alan bu havalimanı, Karadeniz kıyısında yer alan Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında yer almaktadır. Havalimanı Çatalca, Göktürk Arnavutköy ve Terkos Gölü’ne yakın bir bölgeye inşa edilmiştir. Şehir merkezine 54 km uzaklıkta yer alan havalimanı toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri sunmaktadır.

Havaist
İstanbul Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, 11 ayrı hatta sefer düzenleyen Havaist araçları ile istedikleri noktalara ulaşabilirler. Havaist seferlerine, hareket merkezlerine ve güzergahlarına Havaist’in kendi internet adresinden bulabilirsiniz. İstanbul Havalimanı’ndan düzenlenen hatlar aşağıda yer almaktadır.

IST-1Y Yenikapı
IST-2 Beylikdüzü/Çatalca
IST-3 Otogar
IST-4 Bakırköy
IST-5 Beşiktaş
IST-7 Kadıköy
IST-8 Pendik
IST-15 Avcılar Metrobüs - Bahçeşehir
IST-17 Halkalı İstasyon - Başakşehir
IST-19 Taksim
IST-20 Sultanahmet


İETT
Havaist seferlerinin yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan halk otobüsleri havalimanından şehir merkezinin önemli noktalarına ulaşım sağlanacağı gibi, şehir merkezindeki noktalardan da havalimanına ulaşmak mümkündür. Bu hatlar;

H-1 Mahmutbey Metro - İstanbul Havalimanı: Mahmutbey Metro - Karacaoğlan İÖO. - İnönü Cad. - Halkalı Cad. - Pirireis - 15 Temmuz Mah. - Sanayi Mah. - İkitelli Köprü - İstanbul Havalimanı  

H-2 Mecidiyeköy - İstanbul Havalimanı: Mecidiyeköy Metrobüs - Çağlayan Yolu - Nurtepe Viyadük - Karayolları 1. Bölge Müd. - Hasdal - Kemer Yolu - Orman Yolu - Kıyı Emniyeti - İstanbul Havalimanı

H-3 Halkalı - İstanbul Havalimanı: Gümrük - Halkalı İstasyon - Gültepe Mah. - Göl Konutları - Bezirganbahçe TOKİ - TOKİ Konutları - İstasyon Mah. Muh. - Sakarya Sokak - Avrupa Konutları 3 - Halkalı Polis Merkezi - Halkalı Park - Koca Ali Sokak - Güneşpark Evleri - Halkalı Yolu - İkitelli Cad. - Atatürk Mah. - İkitelli Garajı – İmsan - MASKO 2 - MASKO 1 - Demirciler Sitesi - İstanbul Havalimanı

H-4 Atatürk Havalimanı - İstanbul Havalimanı: Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı      

H-6 Mescid-i Selam/Arnavutköy - İstanbul Havalimanı: Mescid-i Selam - Mescid-i Selam Camii – İsfalt – Habibler Mah.– Habipler – Tepeüstü – Esen Bahçe – Arnvutköy Yolu – Sıncanlar – Fenertepe Yolu – Fener Tepe – Kayabaşı Yolu – Orman İşletmesi – Balcılar – Çamlık – Yol Bakım – Boğazköy Yolu – A.Köy Devlet Hast. – Fatih Caddesi – Gaziosmanpaşa Cad. – Necip Fazıl Caddesi – Arnavutköy – Redif Sokak – Osmangazi Caddesi – C.Reşit Rey İÖO – Kozlar – Hazreti Ömer Camii – Kiptaş Konutları – Arnavutköy Belediyesi – Taşoluk Yeşil Cami – Taşoluk Yolu – Hasan Tahsin Cad. – Y.Selim Mah. – Çardaktepe – Nargül Sokak – Osmanlı Konakları – Sancaktepe – Taşoluk Belediyesi – Çangalçeşme Yolu – Çamlık Mah. – Terkos Yolu – Çamlıktepe – Mesire Yeri – İstanbul Havalimanı

H-7 Alibeyköy Cep Otogarı- İstanbul Havalimanı: Alibeyköy Cep Otogarı - F.S.M. Bulvarı - Bayramoğlu - Nato Evleri - Hasdal - Kemer Yolu - Orman Yolu - Kıyı Emniyeti - Mandıralar - Arıtma Tesisleri - Şantiye Şefliği - Role İstasyonu - Kemer - Lale - Kemer Evleri - Orman İşletmesi - Ragıp Kutman İÖO. - Kemerburgaz - Cengiz Topel Cad. - Pirinçliköy Yolu - Selanik Bulvarı - Bahçeler - Sur - Kartal Çeşme - Hisar Eğitimokulları - İstanbul Caddesi - Göktürk Emn. Amirliği - İstanbul Havalimanı - Havalimanı Taksi Kooperatifi - VIP Terminal-Mülki İdare-Emniyet

H-8 Hacıosman/Sarıyer - İstanbul Havalimanı: Hacıosman – H.Osman Bayırı Cd – Sarıyer – Yusuf Ziya Stadı – Hüseyin Kalkavan Lisesi – Köşebaşı – Maden Kocataş – Maden Mahallesi – Maden Üstü – Acarlar – Nalbant Çeşme – Gürgensu Sitesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Trafo – Bahçeköy Yolu - Zekeriyaköy Yolu – Demirciköy Yolu – Ormanada – Kuzey Konakları – Y.Vadi Fidanlığı – Yeşil Vadi – Uskumru Köy Yolu – Şehitlik – Aslan Fidanlığı – Kilyos Mezarlığı - İstanbul Havalimanı - Havalimanı Taksi Kooperatifi - VIP Terminal,Mülki idare,Emniyet     

H-9 Cevizlibağ-İstanbul Havalimanı: Cevizlibağ – Nakliyeciler Sitesi – Tınaztepe – Kocatepe – İncirli (E5) –Bahçelievler – Çocuk Sitesi – Ataköy Geçit – Şirinevler – Kuleli – Kültür Üniversitesi – İstanbul Havalimanı – Havalimanı Taksi Kooperatifi – VIP Terminal-Mülki İdare -Emniyet

Taksi
İstanbul Havalimanı’na iniş yapan yolcular çıkışlarda bulunan taksiler ile şehir merkezinde istedikleri noktalara rahat ve kolay bir şekilde ulaşabilirler. Çok sayıda çalışan bu taksilerde bilgilendirme ekranı, yol güzergahı ve trafik durumu gibi pek çok seçenek mevcuttur. 

Araç Kiralama
İstanbul Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler. 

Sabiha Gökçen Havalimanı
İstanbul’un işlek havalimanlarından biri olan Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Pendik ilçesinde yer almaktadır. Havalimanı ismini Dünya’nın ve Türkiye’nin ilk kadın pilotu Sabiha Gökçen’den almıştır.  Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, Kadıköy’e 40, Pendik’e 12 ve Taksim’e 50 km’dir. Havalimanından iniş yapan yolcular, toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. 

Havabüs
Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, havalimanından Kadıköy ve Taksim yönlerine giden Havabüs araçlarını kullanarak ortalama 45 dakika içerisinde kolay ve rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

İETT
Sabiha Gökçen Havalimanı’dan inişini gerçekleştiren ya da şehir merkezinden havalimanına ulaşmak isteyen yolcular için belediye otobüsleri de mevcuttur. Havalimanına giden hatlar aşağıda yer almaktadır.

E3 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı 
E9 Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı
E10 Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı
E11 Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı
16S Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır
KM33 Pendik YHT - Esenkent Metro
130H Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı
132H Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı
122H 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen HavalimanıTaksi
Sabiha Gökçen Havalimanı’dan iniş yapan yolcular çıkışlarda bulunan taksiler ile şehir merkezinde istedikleri noktalara rahat ve kolay bir şekilde ulaşabilirler. Çok sayıda çalışan bu taksilerde bilgilendirme ekranı, yol güzergahı ve trafik durumu gibi pek çok seçenek mevcuttur. 

Araç Kiralama
Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Diyarbakır Ucuz Uçak Bileti

Diyarbakır ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Diyarbakır’a gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Diyarbakır’ın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Diyarbakır’ı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Diyarbakır ziyaretlerinden önce Diyarbakır ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Diyarbakır uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.
 
Ülke Kodu
TR (052)
 
Priz Tipi / Voltaj
220V - 50HZ
 
Resmi Dil
Türkçe
 
Telefon Kodu
412
 
Toplu Taşıma
7.8 TRY
 
Yemek Fiyatları
31 TRY

DİYARBAKIR HAKKINDA

Yaklaşık 9 bin yıllık tarihi ile Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunmaktadır. İpek Yolu’nun da bu konumda yer almasıyla birlikte önem kazanan şehir, tarih boyunca kendine has bir kültürel dokuya bununla birlikte birçok esere sahiptir. Çoğu uygarlığın temelinin atıldığı bu bölge Asur kaynaklarında Amid olarak geçmektedir. Daha sonra Bekr kabilesinin Arabistan’dan bu bölgeye göçmesiyle birlikte Berkler’in diyarı anlamı “Diyarbakır” şeklinde günümüze kadar gelmiştir. Anadolu ve Mezopotamya bölgelerinin geçiş alanında yer alması nedeniyle tarih boyunca çok önemli bir yere sahip olan Diyarbakır, Yontma Taş Devri’nde bu bölgede var olan mağaralarda bulunan insan kalıntıları yaşamın izlerine rastlanan ilk bölge olarak tarihe geçmiştir. Kent merkezinde ise M.Ö. Hititlerden itibaren Asurlular, Urartular, İskitler, Medler, Persler, Ermeniler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlı hakimiyet kurmuştur. Çağlar boyunca çok sayıda efsanevi medeniyetin yok olmasına karşın Diyarbakır kenti tarihi yapısını ve kültürünü korumayı başarmıştır. Şehri saran kale duvarları Kitabeler Manzumesi olarak da anılır ve çok önem verilen bir emek ile örülmüştür. Bu surların açıldığı 4 kapı bulunmakla birlikte bu kapıların isimleri; Mardin Kapı, Urfa Kapı, Su Kapısı ve Haput Kapı’dır. Kültürünü ve doğal güzelliklerini yıllar süren mücadeleler boyunca koruyan Diyarbakır şehrini görmek için siz de Ucuzucur.com üzerinden en uygun uçak biletini yıl boyunca istediğiniz fiyatlardan satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Diyarbakır Havalimanı
Diyarbakır’ın işlek havalimanı olan Diyarbakır Havalimanı, Bağlar ilçesinde yer almaktadır. Şehir merkezine 11 km uzaklıkta yer alan havalimanı toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri sunmaktadır.

Belediye Otobüsleri
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin havalimanından Z2 Havalimanı – Üniversite araçları ile yaklaşık 30-40 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi
Diyarbakır Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve hızlı bir yolculuk gerçekleştirmek istiyorsanız 7-8 dakika içerisinde 15-20 gibi bir ücretle şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama
Diyarbakır Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Diyarbakır Surları
Hasan Paşa Hanı
Hevsel Bahçeleri
Kervansaray
Sülüklü Han
Ulu Cami
Asur Kalesi
Meryem Ana Kilisesi
Çayönü Buluntuları
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Sert karasal iklimin hakim olduğu Diyarbakır şehrinde, yazları çok sıcak geçmekle birlikte oldukça kuraktır. Kış aylarının çok soğuk geçmesini bekleyen ziyaretçiler için bir yanılma payı düşülmekte ve kışları Güneydoğu Tosolar’ın kuzeyden gelen soğuk rüzgarları kesmesinden dolayı kışlar ılık geçmektedir. Bu nedenle Diyarbakır’ı gezmek için en ideal dönem bahar ayları olmakla birlikte Diyarbakır Kültür ve Sanat Festivali’nin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler Ucuzucur.com üzerinden Mayıs sonuna satın alabileceği ucuz uçak bileti ile şehri ziyaret edebilirler.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Yüzyıllar içerisinde birçok medeniyeti barındıran bu şehrin mutfağında da değişik tatlar bulmak mümkündür. Tarihi kadar zengin olan bu mutfakta ağırlıklı olarak et, tereyağı, bulgur ve pirinç kullanılmaktadır. Akıllarda yer eden Cartlak Kebabı’nın yanı sıra Nardanaşı, Kibe, Duvaklı Pilav ve Meftune isimli yöresel yemekleri tadılması gereken lezzetleri arasında bulunmakla birlikte size en uygun uçak bileti ile ziyaret edebileceğiniz bu şehre mutlaka uğramalısınız.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.