Ankara Istanbul Uçak Bileti,Ankara Istanbul Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Ankara İstanbul Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
13.Haz.2024.Per
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Ankara Esenboğa Havalimanı
Türkiye’nin başkenti Ankara’da bulunan Ankara Esenboğa Havalimanı, Ankara’nın Akyurt ilçesinde yer almaktadır. Şehir merkezine 28 km uzaklıkta yer alan havalimanı toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri sunmaktadır.

Havaş
Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehrin diğer noktalarına Havaş servisleri ile ulaşım sağlanmaktadır. Havaş otobüsleri İç Hatlar Terminali önünden kalkıp olup, Ankara’nın merkezi duraklarına uğrayarak şehir merkezine trafik yoğunluğuna göre yaklaşık 45 dakika içerisinde ulaşabilirler.

Otobüs
Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan kalkan belediye otobüslerinden 442-3 nolu araca binip şehir merkezine trafik ve hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 2 saat içerisinde ulaşabilirsiniz. 

Belko Air
Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın önemli merkezlerinden Kızılay, Sıhhiye ve Ulus gibi noktalarına hizmet veren 442/A ve 442/K hat numaralı belediye otobüsleri ile yaklaşık 1 saat içerisinde yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

Taksi
Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezi rahat ve hızlı ulaşım sağlamak isteyen yolcular yaklaşık 35 dakika gibi bir süre içerisinde ortalama 100 TL ücret ile terminal çıkışında bulunan taksileri tercih edebilirler. 

Araç Kiralama
Ankara Esenboğa Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

İstanbul Ucuz Uçak Bileti

İstanbul ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden İstanbul’a gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. İstanbul’un eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin İstanbul’u ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler İstanbul ziyaretlerinden önce İstanbul ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun İstanbul uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.
 
Ülke Kodu
TR (052)
 
Priz Tipi / Voltaj
220V - 50HZ
 
Resmi Dil
Türkçe
 
Telefon Kodu
212-216
 
Toplu Taşıma
10 TRY
 
Yemek Fiyatları
62 TRY

İSTANBUL HAKKINDA

Türkiye’nin jeopolitik, ekonomik ve tarihi açısından çok önemli bir yeri olan İstanbul, 14 milyonluk nüfusu ile ülkenin en kalabalık ve en gelişmiş şehridir. İki kıta üzerinde yer alan tarihi kent, Avrupa ve Asya kıtasını birbirine bağlayan bir kesişim noktasında yer almaktadır. Bu iki yaka eski adıyla Boğaziçi Köprüsü, şimdiki ismi ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim köprüsü ile birbirlerine bağlanmıştır. Osmanlı, Bizans ve Roma gibi kültür miraslarına sahip medeniyetlere ev sahipliği yapan bu şehir, coğrafi konumu açısından Doğu ile Batı’nın farklı kültürlerinin harmanlandığı yer olmaktadır. Şehir yıllar içerisinde sırayla Roma, Bizans, Latin ve Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmıştır. 7 tepe üzerine kurulmuş olan bu şehirde yıl boyunca çok sayıda etkinlik ve festival düzenlenmekte ve bu etkinlikliker hem yurt içi hem de yurtdışı çok sayıda turist ağırlamaktadır. Farklı inanç gruplarına da ev sahipliği yapan İstanbul’da 3 semavi dine ait pek çok ibadethane bulunmaktadır. Sahip olduğu nüfusu açısından gün geçtikçe kalabalıklaşan şehir, nüfus bakımından gün geçtikçe artış göstermektedir. Çok eski bir tarihe sahip olan İstanbul, çok sayıda tarihi eser ve doğal güzellikler de bulunmaktadır. İstanbul’un sahip olduğu kültürel miraslar, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde kendine ait bir yer edinmiş ve “İstanbul’un Tarihi Alanları” olarak kendine özel bir listede yer almıştır. Siz de kültür şehri olan bu kozmopolit şehri ziyaret etmek ve keyifli anılar biriktirmek istiyorsanız hemen Ucuzucur.com’u ziyaret edin ve en uygun fiyatlı uçak biletlerine sahip olun. 

NASIL GİDİLİR?

İstanbul Havalimanı
İstanbul’un işlek havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı, uluslararası bir havalimanıdır. Avrupa yakasında yer alan bu havalimanı, Karadeniz kıyısında yer alan Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında yer almaktadır. Havalimanı Çatalca, Göktürk Arnavutköy ve Terkos Gölü’ne yakın bir bölgeye inşa edilmiştir. Şehir merkezine 54 km uzaklıkta yer alan havalimanı toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri sunmaktadır.

Havaist
İstanbul Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, 11 ayrı hatta sefer düzenleyen Havaist araçları ile istedikleri noktalara ulaşabilirler. Havaist seferlerine, hareket merkezlerine ve güzergahlarına Havaist’in kendi internet adresinden bulabilirsiniz. İstanbul Havalimanı’ndan düzenlenen hatlar aşağıda yer almaktadır.

IST-1Y Yenikapı
IST-2 Beylikdüzü/Çatalca
IST-3 Otogar
IST-4 Bakırköy
IST-5 Beşiktaş
IST-7 Kadıköy
IST-8 Pendik
IST-15 Avcılar Metrobüs - Bahçeşehir
IST-17 Halkalı İstasyon - Başakşehir
IST-19 Taksim
IST-20 Sultanahmet


İETT
Havaist seferlerinin yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan halk otobüsleri havalimanından şehir merkezinin önemli noktalarına ulaşım sağlanacağı gibi, şehir merkezindeki noktalardan da havalimanına ulaşmak mümkündür. Bu hatlar;

H-1 Mahmutbey Metro - İstanbul Havalimanı: Mahmutbey Metro - Karacaoğlan İÖO. - İnönü Cad. - Halkalı Cad. - Pirireis - 15 Temmuz Mah. - Sanayi Mah. - İkitelli Köprü - İstanbul Havalimanı  

H-2 Mecidiyeköy - İstanbul Havalimanı: Mecidiyeköy Metrobüs - Çağlayan Yolu - Nurtepe Viyadük - Karayolları 1. Bölge Müd. - Hasdal - Kemer Yolu - Orman Yolu - Kıyı Emniyeti - İstanbul Havalimanı

H-3 Halkalı - İstanbul Havalimanı: Gümrük - Halkalı İstasyon - Gültepe Mah. - Göl Konutları - Bezirganbahçe TOKİ - TOKİ Konutları - İstasyon Mah. Muh. - Sakarya Sokak - Avrupa Konutları 3 - Halkalı Polis Merkezi - Halkalı Park - Koca Ali Sokak - Güneşpark Evleri - Halkalı Yolu - İkitelli Cad. - Atatürk Mah. - İkitelli Garajı – İmsan - MASKO 2 - MASKO 1 - Demirciler Sitesi - İstanbul Havalimanı

H-4 Atatürk Havalimanı - İstanbul Havalimanı: Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı      

H-6 Mescid-i Selam/Arnavutköy - İstanbul Havalimanı: Mescid-i Selam - Mescid-i Selam Camii – İsfalt – Habibler Mah.– Habipler – Tepeüstü – Esen Bahçe – Arnvutköy Yolu – Sıncanlar – Fenertepe Yolu – Fener Tepe – Kayabaşı Yolu – Orman İşletmesi – Balcılar – Çamlık – Yol Bakım – Boğazköy Yolu – A.Köy Devlet Hast. – Fatih Caddesi – Gaziosmanpaşa Cad. – Necip Fazıl Caddesi – Arnavutköy – Redif Sokak – Osmangazi Caddesi – C.Reşit Rey İÖO – Kozlar – Hazreti Ömer Camii – Kiptaş Konutları – Arnavutköy Belediyesi – Taşoluk Yeşil Cami – Taşoluk Yolu – Hasan Tahsin Cad. – Y.Selim Mah. – Çardaktepe – Nargül Sokak – Osmanlı Konakları – Sancaktepe – Taşoluk Belediyesi – Çangalçeşme Yolu – Çamlık Mah. – Terkos Yolu – Çamlıktepe – Mesire Yeri – İstanbul Havalimanı

H-7 Alibeyköy Cep Otogarı- İstanbul Havalimanı: Alibeyköy Cep Otogarı - F.S.M. Bulvarı - Bayramoğlu - Nato Evleri - Hasdal - Kemer Yolu - Orman Yolu - Kıyı Emniyeti - Mandıralar - Arıtma Tesisleri - Şantiye Şefliği - Role İstasyonu - Kemer - Lale - Kemer Evleri - Orman İşletmesi - Ragıp Kutman İÖO. - Kemerburgaz - Cengiz Topel Cad. - Pirinçliköy Yolu - Selanik Bulvarı - Bahçeler - Sur - Kartal Çeşme - Hisar Eğitimokulları - İstanbul Caddesi - Göktürk Emn. Amirliği - İstanbul Havalimanı - Havalimanı Taksi Kooperatifi - VIP Terminal-Mülki İdare-Emniyet

H-8 Hacıosman/Sarıyer - İstanbul Havalimanı: Hacıosman – H.Osman Bayırı Cd – Sarıyer – Yusuf Ziya Stadı – Hüseyin Kalkavan Lisesi – Köşebaşı – Maden Kocataş – Maden Mahallesi – Maden Üstü – Acarlar – Nalbant Çeşme – Gürgensu Sitesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Trafo – Bahçeköy Yolu - Zekeriyaköy Yolu – Demirciköy Yolu – Ormanada – Kuzey Konakları – Y.Vadi Fidanlığı – Yeşil Vadi – Uskumru Köy Yolu – Şehitlik – Aslan Fidanlığı – Kilyos Mezarlığı - İstanbul Havalimanı - Havalimanı Taksi Kooperatifi - VIP Terminal,Mülki idare,Emniyet     

H-9 Cevizlibağ-İstanbul Havalimanı: Cevizlibağ – Nakliyeciler Sitesi – Tınaztepe – Kocatepe – İncirli (E5) –Bahçelievler – Çocuk Sitesi – Ataköy Geçit – Şirinevler – Kuleli – Kültür Üniversitesi – İstanbul Havalimanı – Havalimanı Taksi Kooperatifi – VIP Terminal-Mülki İdare -Emniyet

Taksi
İstanbul Havalimanı’na iniş yapan yolcular çıkışlarda bulunan taksiler ile şehir merkezinde istedikleri noktalara rahat ve kolay bir şekilde ulaşabilirler. Çok sayıda çalışan bu taksilerde bilgilendirme ekranı, yol güzergahı ve trafik durumu gibi pek çok seçenek mevcuttur. 

Araç Kiralama
İstanbul Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler. 

Sabiha Gökçen Havalimanı
İstanbul’un işlek havalimanlarından biri olan Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Pendik ilçesinde yer almaktadır. Havalimanı ismini Dünya’nın ve Türkiye’nin ilk kadın pilotu Sabiha Gökçen’den almıştır.  Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, Kadıköy’e 40, Pendik’e 12 ve Taksim’e 50 km’dir. Havalimanından iniş yapan yolcular, toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. 

Havabüs
Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, havalimanından Kadıköy ve Taksim yönlerine giden Havabüs araçlarını kullanarak ortalama 45 dakika içerisinde kolay ve rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

İETT
Sabiha Gökçen Havalimanı’dan inişini gerçekleştiren ya da şehir merkezinden havalimanına ulaşmak isteyen yolcular için belediye otobüsleri de mevcuttur. Havalimanına giden hatlar aşağıda yer almaktadır.

E3 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı 
E9 Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı
E10 Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı
E11 Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı
16S Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır
KM33 Pendik YHT - Esenkent Metro
130H Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı
132H Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı
122H 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen HavalimanıTaksi
Sabiha Gökçen Havalimanı’dan iniş yapan yolcular çıkışlarda bulunan taksiler ile şehir merkezinde istedikleri noktalara rahat ve kolay bir şekilde ulaşabilirler. Çok sayıda çalışan bu taksilerde bilgilendirme ekranı, yol güzergahı ve trafik durumu gibi pek çok seçenek mevcuttur. 

Araç Kiralama
Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

İstanbul Boğazı
Topkapı Sarayı
Ayasofya Müzesi
Sultanahmet Camii
Kapalıçarşı
Dolmabahçe Sarayı
Süleymaniye Camii
Yerebatan Sarnıcı
İstanbul Arkeoloji Müzeleri
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Dört mevsimi ile bir başka olan İstanbul, yılın herhangi bir zamanında ziyarete uygun bir iklime sahiptir. Fakat şehrin tarihine daha yakından tanıklık edebilmek için ilkbahar ve yaz ayları ziyaret için en ideal zaman dilimi olacaktır. Yıl boyunca etkinlik ve festival düzenlenen bu kozmopolit şehri etkinlik tarihlerine göre de ziyaret edebilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Bizans ve Osmanlı’dan süre gelen bir mutfak kültürüne sahip olan İstanbul, geleneksel yemekler haricinde daha yeni tatlara da yıllar içerisinde sahip olmuştur. Türkiye’nin önemli noktalarından en önemlisi olan kent, Anadolu’nun bir ucundan diğer ucuna kadar mutfaklarda pişen yemekleri kendi mutfağında da ağırlamaktadır. Anadolu mutfağının yanı sıra Asya ve Avrupa mutfaklarına da ev sahipliği yapan İstanbul tadılması gereken lezzetleri şu şekilde sıralayabiliriz: Vefa Bozası, Akide Şekeri, Lüfer, Kanlıca Yoğurdu, Sultanahmet Köftesi, Sarıyer Böreği, Badem Ezmesi, Türk Kahvesi, Kebap, Midye, Kokoreç, Kumpir ve İstanbul’un Simidi. Bu özel lezzetlerin tadına bakmak istiyorsanız hemen Ucuzucur.com’u ziyaret edin ve en uygun uçak bileti fırsatlarını kaçırmayın.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.