Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Viyana Van Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
28.Eyl.2020.Pts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Viyana Schwechat Havalimanı
Viyana’nın 18 km uzağında konumlanan Schwechat kasabasında bulunan Viyana Schwechat Uluslararası Havalimanı, Avrupa’nın en gelişmiş ve en büyük havalimanlarından biridir. Havalimanından şehir merkezine hareket eden çok sayıda toplu taşıma seçeneği bulunmaktadır.

Otobüs
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda otobüs kullanmak isteyen yolcular için istasyonda 3 hat mevcuttur ve toplamda 10 durak bulunmaktadır. Merkeze ulaşım sağlamak için Morzinplatz-Schwedenplatz hattından gün içerisinde 04:45 – 01:15 saatleri arasında yolcu taşıyan araçlarla şehir merkezine 20-25 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren

S-BAHN
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda hem ucuz hem de hızlı olanak sağlayan S-Bahn S7 Ekspres trenini kullanabilirsiniz. 05:18 – 00.18 saatleri arasında yolcularını taşıyan trenler, terminal binasının altındaki istasyonlardan hareket etmektedir. Aksi yöndeki güzergâh içinse 04:36 – 23:36 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

RailJet
Avusturya Ulusal Demir Yolları’na ait olan trenler, havalimanından şehre ulaşmak isteyenler için hızlı tren seferleri olarak hizmet vermektedir. Havalimanından kalkan trenler 06:33 – 23.03 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır. Aksi yönündeki güzargah için seferler 07:00 – 22:00’a kadar sürmektedir.

CAT
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda diğer yol ise CAT demiryolu aracıdır. St. Stephen’s Katedrali’nin kısa mesafesinde olan Mitte İstasyonu’na 15 dakikada ulaşım sağlamaktadır. Trenler havalimanından 06:09 – 23:39 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır.

Taksi
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda taksi tercih edebilirsiniz. Sıra beklemeden taksiye binmek ve yolculuk etmek istiyorsanız uçuşunuzdan önce belli bir ücret karşılığında rezarvasyon yapabilirsiniz. Taksi ücretleri 25 ile 30 Euro arasına sabilenmiş durumdadır.

Araç Kiralama
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Van Ucuz Uçak Bileti

Van ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Van’a gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Van’ın eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Van’ı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Van ziyaretlerinden önce Van ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Van uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
TR (052)
 
Priz Tipi / Voltaj
220V - 50HZ
 
Resmi Dil
Türkçe
 
Telefon Kodu
432
 
Toplu Taşıma
6 TRY
 
Yemek Fiyatları
34 TRY

VAN HAKKINDA

Doğu’nun incisi olarak sayılan Van, yüzölçümü bakımından Türkiye’nin 6.büyük ilidir. Volkanik dağlarla kaplı çukur kesiminde bulunan Van Gölü’nün doğu kıyısında kurulmuştur. Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü, dağların arasında bir çöküntü şeklinde yer almaktadır. Doğu Anadolu bölgesindeki diğer iller gibi tarihi değeri, kültürel zenginlikleri ve doğası ile kış turizminin önemli noktalarından biridir. Gölü, efsanelere konu olmuş canavarı ve dilden dile dolanan renkli gözleriyle kedisi tüm dünyanın ilgisini çekmiş bir şehirdir. Van bölgesine ilk yerleşim gösteren Hurrilerdir. Yüzyıllar boyunca ağırladığı medeniyetlerden Urartu, Roma ve Osmanlı İmparatorluğu Van bölgesi civarında hüküm sürmüşlerdir. 1458’de Osmanlı topraklarına katılan şehir, I. Dünya Savaşı’nda Ruslar tarafından işgal edilmiş ve halkın çoğunu göçe zorlamışlardır. Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde ise şehirde bulunan Van Kalesi’nin Vank diye bilinen bir mabetten esinlenerek yapıldığı bilgisi geçmektedir. Dünyanın en büyük sodalı gölü olarak bilinen Van Gölü’ne sahip olan bu şehirde yıl içerisinde çok sayıda festival düzenlenmektedir. Dünyada yaşanılabilen şehirlerden en eskisi olarak bilinen Van, 2014 yılında “Büyükşehir” statüsüne kavuşmuştur. Siz de bu eşsiz güzelliklere sahip olan kenti ziyaret etmek ve silinmeyecek anılara sahip olmak istiyorsanız Ucuzucur.com’u ziyaret edip en uygun uçak biletine ulaşabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Van Ferit Melen Havalimanı
Van’ın işlek havalimanı olan Van Ferit Melen Havalimanı, Edremit ilçesinde yer almaktadır. Şehir merkezine 3 km uzaklıkta yer alan havalimanı toplu taşıma araçları ve özel ulaşım seçenekleri sunmaktadır.

Belediye Otobüsü
Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşan yolcular 351 sefer sayılı belediye otobüsü ile şehir merkezine yaklaşık 50-60 dakikada kolaylıkla ulaşabilirler.


Taksi
Van Ferit Melen Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve konforlu bir ulaşım gerçekleştirmek istiyorsanız yaklaşık 60 TL ücret ödeyip yaklaşık 30 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama
Van Ferit Melen Havalimanı’nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Van Gölü
Van Kalesi
Van Kedi Evi
Van Çarşısı
Akdamar Adası
Muradiye Şelalesi
Hoşap Kalesi
Eski Van Şehri
Erciş Doğancı Kaplıcası

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Karasal iklimin etkisinde kalan Van’da kış ayları oldukça sert geçmekle birlikte yaz ayları hava sıcaklığı oldukça yükselmektedir. Van’ın doğal güzelliklerinin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler Türkiye’nin en fazla güneş alan şehirlerinden biri olan Van’ı ilkbahar ve yaz aylarında tercih etmelidirler. Yazın alacağınız erken uçak bileti ile en uygun uçak biletini Ucuzucur.com’dan bulabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Van, yılın hemen hemen büyük çoğunluğunda yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır. Van’a uğrayanların akıllarından ilk geçen şey ise kendine has bir kültürü olan Van mutfağında onları nelerin beklediğidir. Sabah gözlerini bu güzel diyarda açanların ilk aklından geçen şey elbette ki Van kahvaltısıdır. Kahvaltının yanı sıra mutfağında pişen Tandır Balığı, Murtuğa, Gavut, Büryani, Püşürük ve Ceviz Kayısı Kızartması ile midelere ziyafet çektirecek lezzetleri pişmektedir. Bu eşsiz lezzetlerini tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler Ucuzucur.com’u ziyaret edebilir ve en uygun Van uçak biletine sahip olabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.