Viyana Tiflis Uçak Bileti,Viyana Tiflis Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Viyana Tiflis Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
18.Eki.2021.Pts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Viyana Schwechat Havalimanı
Viyana’nın 18 km uzağında konumlanan Schwechat kasabasında bulunan Viyana Schwechat Uluslararası Havalimanı, Avrupa’nın en gelişmiş ve en büyük havalimanlarından biridir. Havalimanından şehir merkezine hareket eden çok sayıda toplu taşıma seçeneği bulunmaktadır.

Otobüs
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda otobüs kullanmak isteyen yolcular için istasyonda 3 hat mevcuttur ve toplamda 10 durak bulunmaktadır. Merkeze ulaşım sağlamak için Morzinplatz-Schwedenplatz hattından gün içerisinde 04:45 – 01:15 saatleri arasında yolcu taşıyan araçlarla şehir merkezine 20-25 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren

S-BAHN
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda hem ucuz hem de hızlı olanak sağlayan S-Bahn S7 Ekspres trenini kullanabilirsiniz. 05:18 – 00.18 saatleri arasında yolcularını taşıyan trenler, terminal binasının altındaki istasyonlardan hareket etmektedir. Aksi yöndeki güzergâh içinse 04:36 – 23:36 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

RailJet
Avusturya Ulusal Demir Yolları’na ait olan trenler, havalimanından şehre ulaşmak isteyenler için hızlı tren seferleri olarak hizmet vermektedir. Havalimanından kalkan trenler 06:33 – 23.03 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır. Aksi yönündeki güzargah için seferler 07:00 – 22:00’a kadar sürmektedir.

CAT
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda diğer yol ise CAT demiryolu aracıdır. St. Stephen’s Katedrali’nin kısa mesafesinde olan Mitte İstasyonu’na 15 dakikada ulaşım sağlamaktadır. Trenler havalimanından 06:09 – 23:39 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır.

Taksi
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda taksi tercih edebilirsiniz. Sıra beklemeden taksiye binmek ve yolculuk etmek istiyorsanız uçuşunuzdan önce belli bir ücret karşılığında rezarvasyon yapabilirsiniz. Taksi ücretleri 25 ile 30 Euro arasına sabilenmiş durumdadır.

Araç Kiralama
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Tiflis Ucuz Uçak Bileti

Tiflis ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Tiflis’e gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Tiflis’in eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Tiflis’i ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Tiflis ziyaretlerinden önce Tiflis ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Tiflis uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(GE) 076
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V 50 HZ
 
Resmi Dil
Gürcüce
 
Telefon Kodu
995

TİFLİS HAKKINDA

Gürcistan’ın başkenti olan Tiflis, Kursa Irmağı’nın her iki yakasına konumlanmış bir şekidle yer almaktadır. Şehrin ismi Gürcü dilinde bir efsaneye dayandığı öne sürülmektedir. M.Ö. 5. yüzyılda ormanlarla kaplı olan bu şehir iken kralın ava çıktığı birgün sürekli uçan bir sülünün peşine atmacasını gönderir. Uzun süre ikisinden de haber alamayan kral onları aramaya başlar ve bulduğunda ikisini de sıcak suyun içinde ölü halde bulur. Bulundukları yeri çok beğenir ve buraya bir kentin kurulmasını ister. Daha sonra Gürcü dilinde ılık anlamına gelen “tbili” kelimesinin türetilmesi ile şehir kurulmuş olur. Geniş bir tarihe sahip olan bu şehirde ise ilk yerleşimleri ve insan kalıntılarının M.Ö. 4. yüzyılda gerçekleştiği yapılan arkeolojik sonuçlarla kanıtlanmıştır. Yıllar içerisinde çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan şehir, bulunduğu konum nedeniyle oldukça stratejik hamlelere neden olmuştur. Kafkasya, Avrupa ve Asya için önemli bir konuma sahip olan şehir yıllar içerisinde çok sayıda medeniyet ve devlet tarafından kontrol altına alınmıştır. Yıllar içerisinde kültür, ekonomi, ticaret ve sanat alanlarında dünyada bir merkez haline gelen Tiflis, global bir enerji projesi olan Baku-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı’nın bir parçası olmuştur. Geçmiş yıllarda var olan İpek Yolu’nun üzerinde bulunması da şehrin gelişmesinde ve yeni kültürler tanımasına ön ayak olmuştur. Siz de tarihi yapıları, kültürü ve yemekleri ile sürekli anılan bu şehri ziyaret etmek istiyorsanız en uygun Tiflis uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Tiflis Havalimanı
Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te bulunan ve şehir ile çevre bölgelerine hizmet veren uluslararası havalimanı şehir merkezine 17 km uzaklıkta yer almaktadır. 2007’deki yeniden yapılanma projesi ile son model teknolojik aletler ile dizayn edilen havalimanından şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve araç kiralama hizmeti verilmektedir.

Otobüs
Tiflis Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımını gerçekleştirmek isteyen yolcular terminal çıkışında bulunan otobüs duraklarından kalkan otobüsler ile 20 dakika gibi bir süre içerisinde şehir merkezine kolay ve hızı bir şekilde ulaşım gerçekleştirebilir.

Tren
Tiflis Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için tren kullanmak isteyen yolcular havalimanından 70 metre ileride bulunan tren istasyonuna gidip 20 dakika gibi bir süre içerisinde şehir merkezine ulaşabilirler.

Taksi
Havalimanının terminal binasında yolcularını bekleyen taksilerle şehir merkezine hızlı ve konforlu ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi fiyatları ve süresi gideceğiniz yöne ve trafiğe bağlı olarak değişim gösterebilir.

Araç Kiralama
Havalimanından inişini gerçekleştiren yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuş öncesi ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Sioni Church (Kilisesi)
Old Town (Eski Şehir Bölgesi)
Sülfür Hamamları
Jumah Mosque (Camii)
Narikala Castle (Kalesi )
Mother of Georgia
Metehki Köprüsü
Metehki Church (Kilisesi)
Sanat Galerisi (Bambis Rigi Sokakta)
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Nemli ve tropik bir iklime sahip olan Tiflis, yazları sıcak geçerken kışları oldukça soğuk geçmektedir. Tiflis’in yıllık sıcaklığı ortalama 12 derecedir. Soğukluğun en çok hissedilen ayı Ocak iken, en sıcak dönemi ise Temmuz ayıdır. Yağışa yakalanabileceğiniz aylar Mayıs ve Haziran iken, şehrin doyasıya tadını çıkarmak için en uygun dönem Eylül ve Ekim’dir. Tiflis en ucuz uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilir ve anın tadını çıkarabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Gürcistan’ın ulusal mutfağı olan Gürcü mutfağı, Avrupa ve Orta Doğu mutfaklarından etkilenmiş ve kendine has bir mutfak çıkarmıştır. Gürcü mutfağının yörelere göre değişiklik gösterdiğini de belirtmek gerekir. Badrijani Nigvzit, Churchkhela, Haçapuri, Jonjoli, Khinkali, Ponçiki gibi yiyeceklerin yanı sıra Gürcü şarapları da oldukça ünlüdür. Siz de en ucuz uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.