Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Viyana Tel Aviv Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
28.Eyl.2020.Pts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Viyana Schwechat Havalimanı
Viyana’nın 18 km uzağında konumlanan Schwechat kasabasında bulunan Viyana Schwechat Uluslararası Havalimanı, Avrupa’nın en gelişmiş ve en büyük havalimanlarından biridir. Havalimanından şehir merkezine hareket eden çok sayıda toplu taşıma seçeneği bulunmaktadır.

Otobüs
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda otobüs kullanmak isteyen yolcular için istasyonda 3 hat mevcuttur ve toplamda 10 durak bulunmaktadır. Merkeze ulaşım sağlamak için Morzinplatz-Schwedenplatz hattından gün içerisinde 04:45 – 01:15 saatleri arasında yolcu taşıyan araçlarla şehir merkezine 20-25 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren

S-BAHN
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda hem ucuz hem de hızlı olanak sağlayan S-Bahn S7 Ekspres trenini kullanabilirsiniz. 05:18 – 00.18 saatleri arasında yolcularını taşıyan trenler, terminal binasının altındaki istasyonlardan hareket etmektedir. Aksi yöndeki güzergâh içinse 04:36 – 23:36 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

RailJet
Avusturya Ulusal Demir Yolları’na ait olan trenler, havalimanından şehre ulaşmak isteyenler için hızlı tren seferleri olarak hizmet vermektedir. Havalimanından kalkan trenler 06:33 – 23.03 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır. Aksi yönündeki güzargah için seferler 07:00 – 22:00’a kadar sürmektedir.

CAT
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda diğer yol ise CAT demiryolu aracıdır. St. Stephen’s Katedrali’nin kısa mesafesinde olan Mitte İstasyonu’na 15 dakikada ulaşım sağlamaktadır. Trenler havalimanından 06:09 – 23:39 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır.

Taksi
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda taksi tercih edebilirsiniz. Sıra beklemeden taksiye binmek ve yolculuk etmek istiyorsanız uçuşunuzdan önce belli bir ücret karşılığında rezarvasyon yapabilirsiniz. Taksi ücretleri 25 ile 30 Euro arasına sabilenmiş durumdadır.

Araç Kiralama
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Tel Aviv Ucuz Uçak Bileti

Tel Aviv ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Tel Aviv’e gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Tel Aviv’in eşsiz güzelliklere sahip olması ve üniversitelerinin bulunması yıl içerisinde pek çok kişinin Tel Aviv’i ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Tel Aviv’e ziyaretlerinden önce Tel Aviv ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Tel Aviv uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler.

 
Ülke Kodu
(IL) 624
 
Priz Tipi / Voltaj
230 V /50 Hz
 
Resmi Dil
İbranice-arapça
 
Telefon Kodu
972
 
Toplu Taşıma
40.08 TRY
 
Yemek Fiyatları
227 TRY

TEL AVİV HAKKINDA

İsrail’in 2. en büyük kenti olmakla birlikte ülkenin başkenti olan Tel Aviv, doğu ile batının kültür kavşağı olan bir şehirdir. Geçmişte ilk liman kenti Yafa’yla birlikte kurulmuş fakat ilerleyen yıllarda büyümüş ve Tel Aviv kentten ayrılmıştır. Kudüs konumu nedeniyle başkent sayılmaktadır fakat dünya tarafından Tel Aviv, İsrail’in başkentidir. “Bahar Tepesi” anlamına gelen Tel Aviv’de yapılan kazı çalışmalarına göre ilk insan kalıntıları olarak Pers, Helenistik ve Eski Mısır’ın izlerine rastlanılmıştır. Yüzyıllar boyu birçok medeniyet tarafından işgale uğrayan ve hüküm sürülen bu topraklar, bir liman şehri olarak çok sayıda kültürün geçiş noktası olarak önem kazanmıştır. Kültürler arası etkileşimin yaşandığı bu şehirde balıkçılık ve deniz ticareti önemli rol oynamaktadır. Her medeniyetin geride bıraktığı izler şehirdeki tarihi eserleri oluşturmuş ve doğal güzelliklerine daha çok güzellik katmıştır. Akdeniz kıyılarında bulunan şehir “Akdeniz’in Yeni Başkenti” olarak anılmaktadır. Şehir ilk kurulduğu zaman şehirde genelikle Filistin Arapları yaşamaktaydı. Küresel bir kent olan Tel Aviv, aynı zamanda İsrail’in ekonomi olarak merkezi olmakla birlikte, İsrail Borsası’na da ev sahipliği yapmaktadır. Sadece ekonomi anlamında değil kültür, eğitim, sanat ve sanayi alanlarında da gelişim gösteren şehirde çok sayıda mimari yapı bulunmaktadır. Özellikle 1920’lerde şehirde belirmeye başlayan Bauhaus mimarisi, Nazi dönemi Almanya’dan kaçan Yahudiler tarafından ortaya çıkmıştır. Özellikle yapısı bakımından ilgi çeken Beyaz Kent, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınmıştır. Doğal güzellikleri, tarihi ve kültürü ile farklı bir yapı olan bu şehrin sokaklarında kaybolmak istiyorsanız en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Ben Gurion Uluslararası Havalimanı
Tel Aviv’de bulunan havalimanı İsrail’in en büyük havalimanı olmakla birlikte, havalimanından şehir merkezine toplu taşıma, taksi ve araç kiralama gibi hizmetler sunulmaktadır.

Otobüs
Ben Gurion Uluslararası Havalimanı’na inişini gerçekleştiren yolcular, Egged Otobüs firmasına ait olan 5 nolu sefer sayılı otobüsler ile şehir merkezine ortalama 40 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirler.

Tren
Havalimanının zemin katında bulunan tren istasyonundan kalkan trenler ile şehir merkezine kısa bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. Trenler 30 dakikada bir hareket etmekle birlikte 05:35 ile 22:35 arası hizmet vermektedir.

Taksi
Havalimanının terminal binasında yolcularını bekleyen taksilerle şehir merkezine hızlı ve konforlu ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi fiyatları ve süresi gideceğiniz yöne ve trafiğe bağlı olarak değişim gösterebilir.

Araç Kiralama
Havalimanından inişini gerçekleştiren yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuş öncesi ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Old Jaffa
Beyaz Kent
Nefe Tzedek
Beit Hatfutsot (Yahudi Diaspora Müzesi)
Bialik Evi
Yarkon Parkı
Palmach Müzesi
Tel Aviv Sanat Müzesi
Büyük Sinagog
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Tel Aviv’de, yazları sıcak ve nemli geçerken kışları serin geçmektedir. Sıcağın bunaltıcı havasını solumak istemeyen ziyaretçiler için en uygun dönem Nisan – Mayıs – Eylül ve Ekim aylarıdır. Şehrin plajlarının tadını çıkarmak isteyenler içinse en ideal dönem yaz aylarıdır. Siz de tatilinizi Tel Aviv’de geçirmek için en uygun uçak biletinizi Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

İnançları nedenleri ile et ve süt ürünleri tüketmeyen şehirde, kendine özgü lezzetleri ile oldukça popüler bir mutfakta Rusya, Yemen ve Avrupa tatları da bulunmaktadır. Özellikle Almodrote, Falafel, Hummus, Jachnun ve Shawarma lezzetleri ile dünyada tanınan bu mutfakta kendi mutfağınıza özgü lezzetleri de çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Bu nedenle garipsemeyeceğiniz bu mutfağı tatmak için hemen Ucuzucur.com’u takip edin ve en uygun Tel Aviv uçak biletini satın alın.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.