Viyana Sofya Uçak Bileti,Viyana Sofya Uçak Bileti Fiyatı | Ucuzucur
Giriş Yap & Üye Ol
TRY
 • seyahatlerim
 • rezervasyonlarım
 • rezervasyon kontrol
 • iptal & iade işlemleri
 • sıkça sorulan sorular
 • hakkımızda
 • Ucuzucur.com blog
 • iletişim
ekonomik uçuşun adresi

Viyana Sofya Uçak Bileti

Ekonomik Uçuşun Adresinde.

Nereden
Kalkış Noktası Seçiniz
Nereye
Varış Noktası Seçiniz
Gidiş Tarihi
16.Eki.2021.Cts
Dönüş Tarihi
---
Kabin/Yolcu
1 Yolcu, Hepsi

NASIL GİDİLİR?

Viyana Schwechat Havalimanı
Viyana’nın 18 km uzağında konumlanan Schwechat kasabasında bulunan Viyana Schwechat Uluslararası Havalimanı, Avrupa’nın en gelişmiş ve en büyük havalimanlarından biridir. Havalimanından şehir merkezine hareket eden çok sayıda toplu taşıma seçeneği bulunmaktadır.

Otobüs
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda otobüs kullanmak isteyen yolcular için istasyonda 3 hat mevcuttur ve toplamda 10 durak bulunmaktadır. Merkeze ulaşım sağlamak için Morzinplatz-Schwedenplatz hattından gün içerisinde 04:45 – 01:15 saatleri arasında yolcu taşıyan araçlarla şehir merkezine 20-25 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren

S-BAHN
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda hem ucuz hem de hızlı olanak sağlayan S-Bahn S7 Ekspres trenini kullanabilirsiniz. 05:18 – 00.18 saatleri arasında yolcularını taşıyan trenler, terminal binasının altındaki istasyonlardan hareket etmektedir. Aksi yöndeki güzergâh içinse 04:36 – 23:36 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

RailJet
Avusturya Ulusal Demir Yolları’na ait olan trenler, havalimanından şehre ulaşmak isteyenler için hızlı tren seferleri olarak hizmet vermektedir. Havalimanından kalkan trenler 06:33 – 23.03 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır. Aksi yönündeki güzargah için seferler 07:00 – 22:00’a kadar sürmektedir.

CAT
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda diğer yol ise CAT demiryolu aracıdır. St. Stephen’s Katedrali’nin kısa mesafesinde olan Mitte İstasyonu’na 15 dakikada ulaşım sağlamaktadır. Trenler havalimanından 06:09 – 23:39 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer uygulamaktadır.

Taksi
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda taksi tercih edebilirsiniz. Sıra beklemeden taksiye binmek ve yolculuk etmek istiyorsanız uçuşunuzdan önce belli bir ücret karşılığında rezarvasyon yapabilirsiniz. Taksi ücretleri 25 ile 30 Euro arasına sabilenmiş durumdadır.

Araç Kiralama
Viyana Schwechat Havalimanı’ndan inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

Sofya Ucuz Uçak Bileti

Sofya ucuz uçak bileti, Türkiye’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden Sofya’ya gitmek isteyen yolcuların satın aldığı biletlerdir. Sofya'nın eşsiz güzelliklere sahip olması ve yıl içerisinde pek çok kişinin Sofya’yı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla kişiler Sofya ziyaretlerinden önce Sofya ucuz uçak bileti araştırması yaparak kendileri için en uygun Sofya uçak biletine Ucuzucur.com üzerinden sahip olabilirler. 

 
Ülke Kodu
(BG) 068
 
Priz Tipi / Voltaj
220 V 50 HZ
 
Resmi Dil
Bulgarca
 
Telefon Kodu
359
 
Toplu Taşıma
16.16 TRY
 
Yemek Fiyatları
83.75 TRY

SOFYA HAKKINDA

Sofya, Bulgaristan’ın başkentliğini yapmakla birlikte aynı zamanda ülkenin de en büyük şehridir. 7,3 milyonluk ülke nüfusunun 1,3’ünü Sofya karşılamaktadır. Bulgaristan’ın batısındaki Sofya Havzası’nda yer alan şehir Balkan Yarımadası’nın da merkezinde konumlanmaktadır. Sofya Vadisi’nin geniş bir alanını kaplayan şehrin çevresi Sıra Dağlar, Vitoşa Dağı ve Çepın Dağı ile sarılmış durumdadır. Yapılan arkeolojik çalışmaların ardından Sofya’da M.Ö. 7. yüzyıla ait kalıntılara rastlanmış ve şehrin 7 bin yıllık bir tarihinin olduğu sonucuna varılmıştır. Balkan ülkelerinin merkezinde yer alan bu şehir yüzyıllar boyunca sahip olduğu kültürü korumuş, köklü ve zengin yapısı ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Rumlar, Romalılar, Bizanslılar ve Slavlara yaptığı ev sahipliğiyle çok sayıda kültür ile girdiği etkileşim sonucunda şehrin sokaklarında bu etkileşimin yansımaları görülmektedir. Aynı zamanda 500 yıllık Osmanlı hakimiyeti altında kalan bu şehir Türkler ile yakın ilişki içerisindedir. Romalıların da bir dönem hâkim olduğu bu şehre o dönem de Serdika adı verilmiş, Serdiler’in şehri olarak bilinen şehir, dönem içerisinde ticari ve idari bir merkez haline gelmiştir. Köklü tarihi ve mirası ile adından sıkça söz ettiren, birçok tarihi olaya sahne olmuş olan bu şehri ziyaret etmek ve büyülü havasını solumak için en uygun Sofya uçak biletini Ucuzucur.com üzerinden satın alabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR?

Sofya Havalimanı
Bulgaristan’ın başkenti olan Sofya’da bulunan ve uluslararası da hizmet veren Sofya Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 5 km uzaklıkta yer almaktadır. Ülkenin de en büyük havalimanı olan havalimanı, Orta Avrupa ile Güney Doğu Avrupa’yı birbirine bağlayan önemli bir koridor hattı üzerinde bulunmaktadır. Sofya Havalimanı yolcularına çok sayıda ulaşım seçeneği sunarak yolcuların toplu taşıma araçları, otobüs, taksi, metro ve dilerlerse araç kiralama ile istedikleri noktalara ulaşmasını sağlıyor. 

Otobüs
Sofya Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcular havalimanından kalkan iki farklı hatlı otobüs seçeneklerini kullanabilirler. Sabah 5 ile gece yarısı hizmet veren 84 ve 384 numaralı otobüsler ile yaklaşık 20 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Metro
Havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için kullanılan bir diğer yöntem ise Sofya Metro 1 Hattı’dır. Metro hattı ile şehir merkezinde bulunan pek çok durağa 20-25 dakika içerisinde ulaşabilir aynı zamanda Sofya Metro 2 Hattı’na aktarma yapabilirsiniz. 

Bisiklet
Bisiklet ile yolculuk etmeyi sevenleri birbirine kavuşturan havalimanından şehir merkezine bisiklet ile ulaşabilir, bisiklet yolları ile güvenli bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi
Sofya Havalimanı'nın anlaşmalı olduğu firmaların taksileri ile güvenli ve konforlu bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Uçağınız havalimanına iniş yaptığı andan itibaren terminal binasının önünde bekleyen taksiler ile istediğiniz noktaya kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama
Sofya Havalimanı‘nda inişini gerçekleştiren yolcular, terminalde bulunan araç kiralama firmalarından isterlerse uçuşlarından önce ya da vardıklarında araç kiralayabilir ve şehir merkezine rahatça ulaşabilirler.

NERELERİ GEZMELİ?
 

Vitoşha Caddesi
Adalet Sarayı
Hagia Nedelja Kilisesi
Serdika Antik Kenti
Banyabaşı Camii
Sinagog
Kadınlar Pazarı
Lions Gate
Tarih Müzesi
 

NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Ilıman karasal iklimin hâkim olduğu Sofya, yazları yüksek sıcaklıklara sahip olduğu halde bölgede çok sık bulunan ormanlık alanlar nedeniyle serin bir havaya sahiptir. Sıcaklıklar Mayıs ayında yükselirken Temmuz ayına gelindiğinde en yüksek sıcaklığı hissetmek mümkündür. Kışları çoğunlukla güneşli geçen Sofya’yı ziyaret etmek için en ideal dönemler bahar aylarıdır.  Fakat bahar döneminde pek çok turist tarafından ziyaret edilen şehri daha sakin bir zaman diliminde ziyaret etmek isteyenler için en uygun dönem yaz aylarıdır. Siz de size en uygun Sofya uçak biletini Ucuzucur.com’dan satın alabilirsiniz.

NE YENİR, NE İÇİLİR?

Yıllar boyunca pek çok kültüre ev sahipliği yapan şehirde Roma, Osmanlı ve Hunlara ait lezzetlerin Sofya mutfağında yer aldığını görmek mümkündür. Tüm bu lezzetlerin harmanlanması ile kendine özgü bir lezzet kültürüne sahip olan Sofya mutfağı adından sıkça söz ettiren bir mutfaktır. Tarator Çorbası, Plevne Tavuğu, Bulgar Kebabı, Tikvenik, Pritnisa gibi çok sayıda lezzete sahip olan bu mutfaktaki yemekler ziyaret esnasında tadılmadan dönülmemesi gereken lezzetlerdir. Bu lezzetleri kendi yerinde tatmak isteyenler hemen Ucuzucur.com’u ziyaret edebilir ve kendilerine en uygun uçak biletini satın alabilirler.

Blogdan Yazılar

 
 
Gün Batımının İzlendiği En İyi 5 Yer
 
 
Covıd-19 Sonrası Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler
 
 
Covıd-19 Sonrası Önemli 10 Uçuş Kuralı

Ekonomik Uçak Bileti
Bir tık mesafede.

Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (Belge No: 7825) ile yapılmaktadır.
 • visa
 • mastercard
 • ssl
Ucuzucur.com üzerinden yapılan uçak bileti işlemleri, Miles Turizm Yatırımları Tic. LTD. ŞTİ. (IATA Kodu: 88223074) ile yapılmaktadır.